Skocz do zawartości

ślub z osoba posiadająca zielona karte


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyna posiadajaca 10 letnia wizę turystyczną wyjecha do USA tam dostała wiże B2 bez daty do której moze przebywać w USA. Będąc w USA wyszła za ma za chłopaka który posiada zielona karte.Ona na zieloną kartę bedzie musiała czekać od 2 do 4 lat.Czy w oczekiwaniu na zieloną karte może przylecieć do Polski?.Czy potrzebna jest zmiana nazwiska w polskim paszporcie i co z wiza 10 lat?.Obecnie dziewczyna jest na wizie B2 ile czasu moze przebywać w USA też nie wie bo nie ma daty jest tylko data wjazdu.Czy mozna przyspieszyc otrzymanie zielonej karty w tym przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

no wlasnie bardzo mnie to ciekawi... czy ktos moglby temu Panu (i mnie ) odpowiedziec... jesli nawet ma wbite na B2 (turystycznej) czas... to co w przypadku , gdy wyszla za maz za posiadacza GC i jest juz jego zona??/

-Ile czasu aby ona dostala wize

-czy moze jezdzic usa-polska-usa

-ile czasu moze tam przebywac

PLS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , ja mam wlasnie taka sytuacje , moja zona ma GC , ja wize trystyczna , zlozyla na mnie petycje (czas czekania 3-4 lata) chyba ze zona auzyskala obywatestwo to procedura jest przyspieszana co domnie abym uzyskal , GC. Na wizie turystycznej mozesz latac tam i spowrotem , a czas przebywania w usa zalezy od urzednika na lotnisku, . wlasnie przylecialem do usa wbili mi 6 mies , ale nie moge tu czekac na GC bo bede brzebywal nielegalnie i to moze byc podstawa odmowy wydania GC , wiec czekasz na GC w Polsce , w tym roku jestem w usa 3 raz , moga sie czepiac na lotniski ze na ciebie jest zlozona petycja(wszystko maj w kompie) i (ja tak mialem ) powiedzieli mi ze niemoge tu przebywac , ale wytlumaczylem im ze tylko jestem tu w odwiedzinach u zony , i rozumiem cala procedure oczekiwania na GC , i ze niechce tu przebywac nielegalnie tylko odwiedzic zone , ( w ich rozumnieniu przylecialem juz tu na stale i chce zostac , w tym byl problem )ale wszystko ok .

pozdrawiam wojtek . 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...