Skocz do zawartości

internship/PCT w HR


jo.miko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

dzieki za podpowiedzi.jescze jedno pytanie:(tylko bez nerwow:)jesli chce wyjechac na w&t-nie z biura to robie tak:??szukam pracodawcy i ...

chomik napisal

"nie praktykodawca ma Ci wystawic DS-2019, ale powolana do tego fundacja amerykanska. Da sie zalatwic bez problemu. "

...co dalej,wiem Chomik,ze pewnie ze złości sie czerwienisz,ale prosze o wyrozumialosc,jestem juz tak blisko odkrycia prawdy...:)z tego co zrozumialam to te adresy,ktore mi podales to sa adresy fundacji ktore organizuja praktyki?jesli masz chwile to napisz w pkt co mam pokolei robic(bez biura,opcja w&t)

1.szukam pracodawcy

2.?

DZIEKI!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chce wyjechac na w&t-nie z biura

Kasiu, droga Kasiu, na W&T czy Internship? Na W&T nie wyjedziesz bez posrednictwa polskiego biura. OK, klamie, czytalem o jednej osobie, ktora tego dokonala. Zaplacila tyle samo, bo doszly oplaty pocztowe, rozmowy telefoniczne etc. :shock:

to te adresy,ktore mi podales to sa adresy fundacji ktore organizuja praktyki?

Nie, to organizacje, ktore moga wystawic Ci DS-a, bez ktorego ani rusz. Natomiast niektore z nich moga miec wlasne oferty, wiec nie musialabys szukac praktykodawcy w internecie.

jesli masz chwile to napisz w pkt co mam po kolei robic(bez biura,opcja w&t)

1.szukam pracodawcy

2.?

Ale W&T czy Internship? :roll:

Jako ze napisalem, iz W&T to inna bajka, wiec uznam, ze pytasz o Internship.

Trzy opcje:

1. Idziesz do polskiego biura, ktore ma gotowe oferty i zlecasz im zalatwienie wszystkich formalnosci.

2. Piszesz i odnajdujesz fundację/-e amerykanskie z listy wyzej wymienionej, oni maja wlasnych pracodawcow i z tego korzystasz, a wszystko zalatwiasz bezposrednio z nimi.

3. Znalazlas jakos wlasnego praktykodawce, a) idziesz do polskiego biura i oni przejmuja Twoja sprawe, zalatwiaja Ci DS-a od amerykanskiej fundacji (ale to bez sensu, skoro mozesz: :) kontaktujesz sie z ktoras, wybrana, amerykanska fundacja i zalatwiasz papierkowa robote bezposrednio z nimi.

Kluczem jest zdobyc DS-a z ktorym udajesz sie do Ambasady. Problem w tym, ze ten DS kosztuje i ze ktos musi Ci go wystawic. Tak jak napisalem - CICD bylo chyba najtansze, ale i tak byl to koszt troche ponad 1000 USD.

Mozesz przeszukac posty Dagmarci, albo wstukac w wyszukiwarke nazwe "AIESEC". Przeczytasz, iz mozna wyjechac na Internship za smiesznie male pieniadze - wystarczy zainteresowac sie ta organizacja, jestes na III roku, moze to jest droga dla Ciebie? :(

P.S. Ja sie nigdy nie denerwuje, jestem oaza spokoju. :killer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz przeszukac posty Dagmarci, albo wstukac w wyszukiwarke nazwe "AIESEC". Przeczytasz, iz mozna wyjechac na Internship za smiesznie male pieniadze

Kilkaset zlotych, mowiac dokladnie. Nie wiem dokladnie, jakie sa koszty na dzien dzisiejszy, ale gwarantuje, ze nie jest to wiecej niz PLN 500...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps.te adresy to sa tylko lub az do praktyk..ja teraz zmieniam front-potrzebuje do w&t(jesli chomiczku cos masz to daj:) :wink:

http://exchanges.state.gov/education/jexch...catalog/swt.pdf - mozesz do nich pisac, najprawdopodobniej odesla Cie do polskich biur, z ktorymi wspolpracuja. :cry:

Pomysl o AIESEC, masz czas, gdybym ja wiedzial wczesniej. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze,troche sie zasmucilam....ze nie moge sama jakos zalatwic w&t tylko przez biuro....kurcze a moze na ros.targu da rade kupic falszywke DS????:::::::())))))))))ha ha ha!!!!pozdr.wiec wszystkim nie wtajemniczonych-bede szukac jakiegos w miare taniego biura,albo jak chomcio doradza to wkrece sie do AISECu.pozdr chomcio-dzieki za info.moze ty tez jescze sie wkrecisz.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo zanim zglosze sie do biura,to napisze do ktorejs z tych fundacji w&t-napisze jak mi wysla odpowiedz,w koncu do XIImam troche czasu,zeby sie upewnic czy nie mozna inna droga!ale wiesz co wydaje mi sie ze aby wyjechac na praktyki z AISECu trzeba nalezec do nich pare lat...bo wiadomo ze pula wyjazdow jest ograniczona.a ty Dagmara ile lat dzialalas?przez cale studia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AISECu

AIESECu...

ale wiesz co wydaje mi sie ze aby wyjechac na praktyki z AIE

Nieprawda' date=' na praktyki moze wyjechac nawet osoba, ktora nigdy w AIE

bo wiadomo ze pula wyjazdow jest ograniczona

Jest' date=' to prawda.

a ty Dagmara ile lat dzialalas?przez cale studia?

Nie, przez jakies 2.5 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...