Skocz do zawartości

Wiza turystyczna a karalność


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad ubieganiem się o wizę turystyczną i pojechaniem na wycieczkę do USA organizowaną przez biuro podróży. Jednym z wymagań jest przedstawienie "zapytania o karalność":

Quote

Osoby, które kiedykolwiek były aresztowane lub skazane za jakiekolwiek wykroczenie lub przestępstwo, podczas rozmowy z konsulem muszą przedstawić "zapytanie o karalność” oraz wyrok sądu lub decyzję prokuratury. Jeśli wykroczenie/przestępstwo zostało popełnione w Polsce należy przedstawić „zapytanie o karalność” z Krajowego Rejestru Karnego przy ul. Czerniakowskiej 100 w Warszawie (patrz mapa). Jeżeli wykroczenie/przestępstwo popełniono poza Polską, należy przedstawić ”zapytanie o karalność” oraz wyrok sądu lub decyzję prokuratury wydane przez uprawnione organy kraju, na terytorium którego miało to miejsce.

Ponad 10 lat temu byłem ukarany przez sąd w Wielkiej Brytanii grzywną za jazdę pod wpływem alkoholu i straciłem prawo jazdy na 12 miesięcy. Czy to może być powód do nieprzyznania mi jakiejkolwiek wizy do USA? Nie moge znaleźć informacji o zatarciu skazania w UK. Czytałem, że w Polsce zatarcie skazania następuje po 10 latach od wydania wyroku. Czy ktoś z was się orientuje, jaki to jest okres w UK? 

Dave z kanału "Dave z Ameryki" powiedział w jednym filmie, że w USA prowadzenie samochodu po alkoholu nie jest uznawane za nic dziwnego. Według niego osoba, która była kiedykolwiek aresztowana, może mieć problem ze znalezieniem pracy w USA, ale wyjątkiem jest jazda po alkoholu - to jest normalne i pracodawcy przymykają na to oko. Czy w przypadku ubiegania się o wizę może być podobnie?

https://www.youtube.com/watch?v=oLd-wKVk-ys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko w google znalazłem taką odpowiedź na twoje pytanie:

https://help.cbp.gov/app/answers/detail/a_id/402/~/entering-the-u.s.-and-canada-with-dui-offenses

"A single DUI conviction is not grounds to deny entry into the U.S. However, multiple DUI convictions or a DUI conviction in combination with other misdemeanor offenses can make a person inadmissible and require a waiver prior to entering the United States."

Czyli jeśli to było tylko DUI i w wyroku nie ma nic więcej to generalnie powinno być to "wybaczone" w procesie ubiegania się o wizę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie pocieszyłeś, dzięki.

A tak poza tym mam szansę na dostanie wizy, jeśli nie założyłem swojej rodziny i jadę sam? Ani ja, ani nikt z mojej rodziny nigdy nie był w USA i nikogo tam nie znam. Nigdy nie starałem się o wizę ani o Zieloną Kartę. Jestem po studiach inżynierskich, pracuję w swoim zawodzie. Jestem programistą, od dwóch lat pracuję w obecnej firmie i mam umowę na czas nieokreślony. Nie mam swojego mieszkania, ale wynajmuję, umowa najmu była podpisana u notariusza i nie mogę jej rozwiązać przez kolejne pół roku. Dawno temu mieszkałem w UK przez dwa lata, ale nie podobało mi się mieszkanie za granicą i wróciłem do Polski. Kilka razy podróżowałem po Europie, część wyjazdów była związana business tripami. Nigdy nie byłem poza Europą. Jestem zdrowy, nie leczę się na nic poza depresją (ale mam nadzieję, że o tym nie trzeba wspominać). Przeczytałem trochę tematów w tej kategorii forum i wypisałem to, o czym inni wspominali w swoich postach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...