Jump to content

Wiza F1 kończy się w czasie roku studenckiego


Recommended Posts

Dzien dobry,

Mam pytanie odnośnie wizy F1. Syn otrzymał taka wizę na 5 lat. Był 3 lata w liceum a teraz jest na studiach w USA. Podczas przyszłego roku akademickiego wiza F1 mu się kończy ( w kwietniu 2021). Czy powinien wystąpić o nową w wakacje, jeszcze przed wyjazdem na następny  rok akademicki (czyli w czerwcu 2020 - wiza wtedy będzie jeszcze ważna), czy po powrocie - w czerwcu 2021? ( słyszałam,że wiza F1 jest potrzebna na wjazd do USA a wrócić można po przekroczeniu ważności wizy). Jak to jest ?  Dziękuję za wyjaśnienie.

Link to comment
Share on other sites

Najlepszą informację syn uzyska udając się na swoim kampusie do biura ds studentów zagranicznych (International Student Services albo odpowiednik). Biuro udzieli mu darmowej i najbardziej pewnej informacji jak i kiedy zacząć procedurę, pomoże z papierkami.

Wszystkie wizy, w tym F1, są potrzebne tylko by wjechać do USA, wyjechać można zawsze, po wygaśnięciu wizy też (ale najlepiej przed wygaśnięciem statusu, którego rodzaj i długość wbijana jest przez oficera imigracyjnego na granicy).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...