Skocz do zawartości

Odmowa VWP - szanse w konsulacie.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, 

Chciałem się dowiedzieć jakie mam szanse na otrzymanie wizy turystycznej.. Od początku, jakieś 15 lat temu byłem na wakacjach przez 1 miesiąc w USA, 7 lat temu jak wiza trwała jeszcze byłem przez 3 miesiące, a później wiza mi się skończyła. 2 lata temu ubiegałem się ponownie o wizę, ale sam przyznam, że totalnie bez głowy, ponieważ skończyłem wtedy studia, pracowałem w rodzinnej firmie, ale nie miałem wtedy umowy jeszcze, dlatego po głębszym zastanowieniu nie dziwię się, że nie dali mi wtedy wizy. Teraz sytuacja jest stabilna, pracuję już na umowie, jedyny mankament to mój adres zamieszkania jest taki sam jak adres mojej pracy, ponieważ mieszkamy w tym samym budynku jak firma. Wczoraj złożyłem wniosek o wizę w programie VWP i dziś dostałem odmowę. Czytałem, że jeśli się dostało odmowę u konsula ostatnio to raczej w VWP otrzyma się również odmowę. We wrześniu biorę ślub i chcieliśmy z narzeczoną pojechać na 2 tygodnie do Miami na podróż poślubną, dlatego chciałem się dowiedzieć jak widzicie moje szanse na otrzymanie wizy przez normalną wizytę u konsula? Nie chcę wywalać kasy w błoto, a marzy nam się klimat USA. Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli miales wczesniej odmowe wizy to program ESTA nie jest dla Ciebie, odrzuci Cie z automatu. Jest tam o tym informacja. Musisz sie tarabanic do konsulatu. Prawdopodobnie masz duze szanse na wize poniewaz byles dwa razy, nic nie przeskrobales w sprawach imigracyjnych (?). A ze raz Ci odmowili dwa lata temu to jeszcze nie jest koniec swiata.

Jedz do konsula i koniecznie daj znac o wyniku rozmowy.

Najlepiej w tym watku:

https://forum.usa.info.pl/topic/29818-esta-moje-doswiadczenia/page/17/?tab=comments#comment-298780

 

Tutaj zbieramy wszystkie informacje o tym jak dziala program ESTA.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...