Skocz do zawartości

Emigracja, studia, Stany, życie.


James44

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Nie wiedziałem dokładnie gdzie to napisać, bo post będzie się tyczył wielu tematów. Uznałem, że ten dział będzie najlepszy.


Na wstępie, mam 18 lat, chodzę do 3 technikum jako technik elektryk. Od razu wiem, że ten tytuł technika się nie liczy w USA. Jestem obywatelem USA, angielski mam na poziomie B2/C1 (paradoksalnie nie byłem w USA od urodzenia, więc brakuje mi praktyki w mówieniu). Planuje wyjechać w te wakacje, ale tylko na okres wakacji.

Natomiast pierwszym tematem będzie to, czy warto jest robić studia w Polsce w zakresie powiedzmy Elekrotechniki, czy coś pochodnego? Czy dyplom inżyniera z mniejszej Polskiej uczelni będzie respektowany w USA? Jest sens "tracić" 4 dodatkowe lata? Czy może lepiej wyjechać od razu po skończeniu szkoły na stałe i tam próbować budować karierę itd.


Drugim pytaniem jest to, czy znajdę pracę na wakacje jako pomocnik elektryka jakoś legalnie? Jeśli tak, to są jakieś warunki do spełnienia? Ile +/- jestem w stanie zarobić pracując w NYC, minimalną? Ile godzin mogę dziennie pracować(są limity dla młodych, bo tam pełność jest chyba od 21 lat?). Na jakich stronach szukać pracy? To pytanie obecnie jest najmniej istotne.

Trzecim pytaniem jest pytanie o stan najlepszy do osiedlenia. Wiem, że Nowy Jork jest najdroższy, na początek muszę tam jechać bo tylko tam mam możliwość. W przyszłości jednak chciałbym wybrać inny stan, przyjaźniejszy do życia, tańszy, z klimatem podobnym do Polskiego, i ogólnie dość bezpiecznego stanu z mniejszym zaludnieniem niż w Nowym Jorku. W przyszłości chciałbym też otworzyć firmę, ale to dopiero za jakieś 10 lat.

 


W sumie to tyle na razie z moich pytań. Liczę na odpowiedzi szczególnie z pytania o studiach.

 

Dziękuję za szybką aktywację konta.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Moim zdaniem jest sens, chyba ze Cie stac na studia w US albo lubisz splacac kredyty...  Dyplom inzyniera polskiej uczelni bedzie respektowany, na forum jest sporo absolwentow polskich uczelni, wlacznie ze mna, ktorych dyplomy sa respektowane.

2. Jezeli jestes obywatelem to oczywiscie ze tak.

3. Taki w ktorym znajdziesz prace. Masz 50 do wyboru. Jedni lubia Iowa, drudzy NYC (nie NY tylko NYC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...