Skocz do zawartości

Jaka wiza do jednoosobowej dzialanosci gospodarczej?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Jestem nowy na forum wiec prosze o wyrozumialosc. Obecnie pracuje jako programista w branzy IT, kilkakrotnie bylem wyslany na krotki czas (max 2 tyg) przez polska firme w ktorej jestem zatrudniony do USA (Detroit) na projekt. Pojawila sie mozliwosc bezposredniej wspolpracy z firma z USA (tak zebym przyjechal na dluzszy czas) bez udzialu polskiej firmy ktora mnie zatrudnia. Amerykanie byliby zadowoleni bo bylbym na dluzej i ja rowniez bo nie byloby polskiego posrednika (tj mojej firmy). Wsplopraca moglaby byc na zasadzie B2B czyli musialbym zalozyc jednoosobowa dzialalnosc gospodarcza i tutaj jest moje pytanie: jaka wize potrzeba, aby byc u klienta w projekcie na jednoosobowej dzialanosci gospodarczej? Czy jest to w ogole mozliwe? W Europie ten system rozliczania pomiedzy firma a pracownikem (tudziez druga firma) jest dosc popularny i dlaczego nie robic tego samego w USA...?

Moze jest ktos na tym forum kto pracuje na zasadzie jednoosbowej dzialanosci gospodarczej gdzies w USA dla jakiegos klienta i moglby doradzic?

 

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej wizy - poza EB-5 która wymaga znaczacej inwestycji po Twojej stronie.

Generalnie w jakimkolwiek realnym przypadku firma musiałaby Cię sponsorować jako pracownika co dla nich oznacza koszty, więc taka oferta że będą z Tobą współpracować albo oferta realną nie jest albo świadczy o ignorancji prawa imigracyjnego przez tą firmę (co jest bardzo prawdopodobne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...