Jump to content

ZIELONA KARTA A OBOWIĄZKI PODATKOWE STAŁEGO REZYDENTA USA


Recommended Posts

Myślę, że ten film o amerykańskich podatkach dla posiadaczy zielonej karty wielu osobom może się bardzo przydać ( również i mnie ). Zielona karta to nie tylko przywileje z jej posiadania,  ale również  i obowiązki podatkowe. Warto być tego świadomym. 

 Wklejam link do filmu i tłumaczenie  ogólne jego zawartości z Google translator, dlatego proszę osoby które mówią biegle po angielsku o uważne wysłuchanie całości nagrania i rzetelne podzielenie się swoimi uwagami na jego temat. Szczegółowe informacje byłby najważniejsze. 

Podatkowe pułapki występują w każdym kraju  i warto być na nie przygotowanym by nie złamać prawa i nie wpaść w  poważne kłopoty. 

Ostrzeżenie dla posiadaczy zielonej karty / stałych mieszkańców - odpowiedzi na najważniejsze pytania podatkowe w USA
Kiedy już posiadasz zieloną kartę, jesteś teraz opodatkowany od swoich dochodów na całym świecie, tak jak każdy obywatel USA. Ponadto mogą istnieć inne wymagania dotyczące raportowania. Na przykład, jeśli masz zagraniczne konta bankowe przekraczające 10 000 USD, prawdopodobnie masz FBAR lub tak zwany wymóg FinCEN Form 114 lub możesz spotkać się z karą w wysokości 50% wartości konta. Ponadto istnieje litania zagranicznych formularzy sprawozdawczych, takich jak Formularz 8938, Formularz 5471, na przykład, że posiadacze Zielonej Karty mają obowiązek składać stawki znacznie wyższe niż ogół społeczeństwa. Niezłożenie formularzy zaczyna się od 10 000 USD rocznie i może wzrosnąć nawet do 50 000 USD rocznie. Znowu są to ryzyka, którymi można zarządzać. Po prostu zastanawiają się i starają.

https: //www.irsmedic.com/kb/services / ...

Jaka jest stawka podatku dochodowego dla posiadaczy zielonej karty w USA?

System podatku dochodowego dla posiadaczy zielonej karty w USA jest taki sam, jak dla obywateli amerykańskich. Podatki są dokładnie takie same. Dla posiadaczy zielonej karty nie ma podwyższonych ani obniżonych stawek podatkowych. Ale, jak pokazujemy, ich problemy są zwykle bardziej skomplikowane, a podatek dochodowy jest zwykle bardziej uciążliwy ze względu na rodzaje inwestycji zagranicznych i zagranicznych, które często posiadają posiadacze Zielonej Karty.


Jakie są wymagania podatkowe dla posiadaczy zielonej karty w USA?

Posiadacze zielonej karty w USA mają takie same wymagania dotyczące zgłoszenia, jak obywatele USA. Posiadacze Zielonej Karty za granicą, podobnie jak obywatele USA za granicą, mają dłuższy czas na składanie podatków, zwykle 15 czerwca, który można przedłużyć do 15 października, a następnie można zezwolić na przedłużenie do 15 grudnia.


Za co odpowiada posiadacz zielonej karty w USA przy składaniu wniosku?

W przypadku wszystkich deklaracji podatkowych podatnicy są ostatecznie odpowiedzialni za wszystko, co podpisują, nawet jeśli nie rozumieją, co podpisują.

Ponadto, nawet jeśli w pełni rozumieją angielski, jest to niewielka gwarancja, że wiedzą, co podpisują, ponieważ kod podatkowy IRS jest tak rozległy, że nie można go poznać ani jednej osobie.

Czy posiadanie zielonej karty w USA ma jakieś korzyści podatkowe?

Tylko jeśli uważasz, że opodatkowanie jako obywatel USA jest zaletą.

Czy możesz odliczyć koszt uzyskania zielonej karty w zeznaniu podatkowym?
Niektórzy mogą odradzać odliczanie opłat prawnych związanych z nabyciem zielonej karty, ale nie jest to sytuacja całkowicie nieracjonalna.


Jakie są konsekwencje podatkowe związane z wygaśnięciem amerykańskiej zielonej karty?

Zielona Karta jest dowodem twojego statusu stałego pobytu, ale nie jest to rzecz, która faktycznie nadaje status stałego pobytu. To, że wygasła Twoja zielona karta, nie oznacza, że nie podlegasz już opodatkowaniu w USA. Tak, to prawda, nawet jeśli jesteś za granicą i nie kwalifikujesz się do ponownego wjazdu. IRS może cię opodatkować, nawet jeśli rząd federalny nie pozwoli ci wrócić do Stanów Zjednoczonych

Obowiązek złożenia i opłacenia podatków amerykańskich jako długoterminowego posiadacza zielonej karty trwa do momentu wydania nakazu sądowego lub administracyjnego lub, alternatywnie, do momentu złożenia formularza I-407. Sama wygasła zielona karta nie rozwiązuje twoich zobowiązań podatkowych IRS.


Jakie są konsekwencje podatkowe przy rezygnacji z amerykańskiej zielonej karty?

Czy miałeś zieloną kartę przez 8 lub mniej lat w ciągu ostatnich 15 lat? Jeśli tak, to świetnie. Możesz zrezygnować z zielonej karty bez naliczania podatku wyjściowego lub wyjściowego. Jeśli jednak przebywasz w USA od ponad 8 lat w ciągu ostatnich 15 lat, a Twoje aktywa przekraczają 2 miliony USD, możesz chcieć nawiązać współpracę z naszą firmą w celu legalnego obniżenia tego podatku wyjściowego.


Jaki jest podatek od wyjazdu, emigracji lub wyjścia dla posiadaczy zielonej karty w USA?

Dla osób, które przebywają w Stanach Zjednoczonych wystarczająco długo i mają aktywa, aby uruchomić podatek od podatku, stosuje się formularz IRS 8854.

Jeśli opuszczę Stany Zjednoczone bez zrzeczenia się mojej zielonej karty i bez zapłaty lub złożenia deklaracji podatkowej, co IRS może mi naprawdę zrobić?

Egzekwowanie amerykańskiego kodeksu podatkowego w stosunku do osób, które nie są w USA i nie mają nieruchomości w USA ani żadnego powodu do powrotu do USA, jest niezwykle trudne, ale nie niemożliwe. Niektóre kraje mają wspólne umowy o współpracy z IRS.

Wiele osób poszło tą drogą i prawdę mówiąc, udało się jej uciec. Problem polega na tym, że pojawi się kolejna okazja, która spowoduje konieczność obecności USA. Na przykład wielu byłych posiadaczy zielonej karty wróci do USA z wizą inwestorską, jeśli ich dzieci pójdą do szkoły w USA lub założą rodzinę w USA. Pozostawienie luźnego końca, takiego jak niewłaściwy podatek wyjściowy lub jego brak, może bardzo skomplikować lub całkowicie udaremnić powrót do Stanów Zjednoczonych.


Jeśli spróbuję wjechać do USA z zieloną kartą lub paszportem z innego kraju, czy będę mieć problem, jeśli nie będę przestrzegać przepisów podatkowych?

Bardzo dobrze możesz mieć problem.

Parent & Parent LLP
144 South Main Street
Wallingford, CT 06492
(203) 269–6699
info@irsmedic.com
https://www.irsmedic.com

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...