Jump to content

Pawex1972

Użytkownik
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki za odpowiedź. A wiesz może co dokładnie sprawdza urzędnik imigracyjny (Homeland Security ) na lotnisku USA?? Przecież ktoś kto wylosował zieloną kartę i dostał promesę wizową od konsula powinien już się nie martwić tym czy go wpuszczą czy nie. To są istotne sprawy, bo gdy leci np 5-o osobowa rodzina to koszt biletów, badań lekarskich, szczepień jest bardzo duży. Taka osoba przecież jedzie się osiedlić, podjąć pracę itd, czyli wszystko jest w porządku , nie musi udawać turysty, sprawa jest klarowna. Tyle się słyszy o cofaniu z samego lotniska, że to pytanie po prostu musiałem zadać. Ludzie ponoszą koszty wyjazdu na inny kontynent, to nie może być zabawa w orła i reszkę, uda się lub nie. A zatem kogo cofają i z jakich przyczyn pomimo promesy wizowej wizy imigracyjnej??
 2. Czyli jeżeli osoba dopisana nie dostanie wizy to nie ma to wpływu na pozostałe osoby w tym na główną która wygrała GC. Wszyscy lecą prócz tej jednej osoby, a przynajmniej mogą lecieć jezeli sie zdecydują ??
 3. Proszę o podpowiedź. Co wpisać w pytaniu : Czy posiadasz wszystkie szczepienia wymagane prawem USA?? Czytając forum niektórzy mówią ,że najlepiej zrobić badania i szczepienia przed samym interview ponieważ wiza ma ważność 6 miesięcy od daty badań lekarskich. Czy należy wpisać w okienku ( dodatkowe informacje ) , że zrobię wymagane szczepienia po ustaleniu terminu interview ?? ( Bo przecież nie wiadomo czy w ogóle zaproszą mnie na rozmowę z numerem 23 xxx ) I jak myślicie??
 4. Jaki jest zatem cel istnienia tego forum ?? Skoro twierdzisz ze najlepiej jak każdy sam bedzie sobie szukał informacji ,ale koniecznie poza tym forum. Rozumiem zatem ,że rekomendujesz abym wszystkim pytającym na tym forum radził by szukali w internecie. hihi Dobry jestes.
 5. I własnie o to chodziło byś coś napisał , nie tylko odsyłacze i uszczypliwosci. Jakie to polskie.
 6. Zacznij od poczytania co się kryje pod hasłem "zniesienie wiz". Wtedy będziesz wiedział, że nijak ma się to opisywanej sytuacji. Rozumiem , że nic nie wnosisz do dyskusji bo nie wiesz co dodać. Wklejasz frazesy lub odsyłacze do poczytania. Kolego dobrze wiem co znaczy program bezwizowy i możliwosc legalnego wjazdu do 90 dni. Ta Pani może jeździc do męża na 89 dni a potem przekroczyć granice z Kanadą po czym ponownie wrócić. Nie moja sprawa. Zacytuję klasyka: "oj, nie znasz Ty tego kraju, Pawlak, nie znasz..." Koniec cytatu. Skoro ty znasz to napisz, bo puki co to nic nie napisałeś tylko bijesz pianę. Bądź merytoryczny.
 7. Zacznij od poczytania co się kryje pod hasłem "zniesienie wiz". Wtedy będziesz wiedział, że nijak ma się to opisywanej sytuacji. Rozumiem , że nic nie wnosisz do dyskusji bo nie wiesz co dodać. Wklejasz frazesy lub odsyłacze do poczytania. Kolego dobrze wiem co znaczy program bezwizowy i możliwosc legalnego wjazdu do 90 dni. Ta Pani może jeździc do męża na 89 dni a potem przekroczyć granice z Kanadą po czym ponownie wrócić, po jakim czasie , nie wiem. Nie moja sprawa. Choć będzie to uciążliwe i bez prawa do podjęcia pracy , to z pewnoscią bedzie legalne.
 8. Sorry , faktycznie nie zwróciłem uwagi , że odpowiedziałem na archeologiczny już post. Zatem jakie sa te przepisy wizowe w tej sprawie. Skoro wiesz to napisz , by merytorycznie podnieść poziom po moim zaniżeniu .
 9. Myślę, że pomysł z rozwodem pewnie jest skuteczny, ale zastanów sie, czy poźniej ciebie jako obca osobę bedzie mógł mąż sciagnąć do siebie. To jest duże ryzyko . Kiedy zniosa wizy wtedy dojedziesz.
 10. Dzieci nikt nie pyta, chyba ze to duże dzieci to mogą zagadać tak dla bycia miłym bardziej... Nas pytali co zamierzamy robic w Usa , gdzie teraz pracujemy i co zamierzamy w usa robic, gdzie się zatrzymać. W sumie tyle. co do chorób to w necie gdzieś jest dokładnie opisane (na stronach loterii) jakie choroby dyskwalifikują. Generalnie takie które mogą stanowić zagrożenie dla społeczeństwa - ciężkie choroby psychiczne lub poważne choroby zakaźne, takie jak np gruźlica - aczkolwiek musiałbyś mieć aktywne stadium choroby żeby Cię to zdyskwalifikowało. Nawet HIV już nie jest powodem do odmowy wizy. MeganMarkle Dzięki za info. A jak uważasz co sie stanie , jeżeli np ja jako osoba wygrywająca GC dostanę wizę a żona jako osoba zgłoszona do mojego wniosku dostanie odmowę , Czy wtedy ja też z dziećmi z automatu nie dostanę wizy?? Czy traktują to jako całość i rodzinę?? Wydaje mi sie , że nie powinna dostać wizy tylko ta osoba która ma jakaś przyczynę np zdrowie, ale osoba główny aplikant powinna ją dostać.
 11. Zarzucę jeszcze kilka ciekawych pytań, bo z pewnością po to to forum jest z takim poświęceniem prowadzone przez administratorów , by temat wszystkim przybliżyć. Jakie pytania zadaje konsul na interview? Czy rozmawia z każdą osobą pełnoletnią osobno ( chodzi mi o osoby dopisane do głównego wygrywającego czy tylko z osobą która wylosowała GC ?? ) Czy dzieci też są przepytywane przez konsula ?? Jakie odpowiedzi definitywnie dyskwalifikują przyznanie wizy? Jakie choroby wykluczają ( może jest jakiś dokładny spis tych chorób ). Czy konsul faktycznie sprawdza podane odpowiedzi co wydaje sie mało realne. Przecież gdyby wszystko wiedział to by nie pytał. Przykład: Pytanie konsula : Czy byłeś /byłaś kiedykolwiek zatrzymany, aresztowany lub skazany?? I co, ktos przynosi świadectwo ze nie jest i nie był karany, ale kiedyś był zatrzymany albo nawet i siedział do wyjaśnienia sprawy, ale nie był skazany jako niewinny. Po co więc te pytania skoro ma dostarczone dokumenty ??
 12. Tak, trzeba liczyc 2-2.3 osoby na CN dla regionu EU. Nie, nie zmniejsza dramatycznie szansy. To ze masz numer 23001, nie znaczy ze "przed Toba w kolejce" jest 23000 * 2-2.3 osob czekajacych na wize. Nie wszystkie numery sa "wykorzystane", nie wszyscy zglosza sie po wizy itp. To fakt. Realnie rzecz ujmując myślę, że szansa jest średnia. Przypomina mi to realizację typowych numerków w kolejce w banku, urzędzie. Czasem pustych numerków jest od groma. Ludzie biorą numerek i znikają przerażeni kolejką. Wniosek DS 260 wyślę, niech sie dzieje co ma sie dziać.
 13. Kazda osoba dostaje jedna wize. Piecioosobowa rodzina, w ktorej jest tylko jeden "wylosowany" bierze 5 wiz z 50k. Czyli jest nieciekawie. To dramatycznie zmniejsza szanse. Myślę , że trzeba przyjąć średni model jednego numeru CN na 2+1.Średnią ratują tutaj single.
 14. Mam takie oto naiwne pytanie. Czy na polskim prawo jazdy mogę legalnie jeździć w US i jak długo? Czy istnieje prawny wymóg wyrobienia lokalnego prawa jazdy?? Dzięki za odpowiedzi
 15. Dzięki kolego. Czyli na spokojnie wyrobie nowy paszport za kilka miesięcy tak aby na ewentualną rozmowę z konsulem mieć już nowy pass , a starym nadal ważnym, posłużę się składając wniosek DS 260. Ktoś mi jeszcze podpowiedział, że można jeszcze bardziej wydłużyć "życie" w US na jednym paszporcie w taki sposób, że wizę otrzymam na paszport w którym ważność będzie jeszcze około roku, a przed wylotem wyrobie nowy paszport. Oba oczywiście zabiorę do US by przekroczyć granicę . Czy tak może być??
×
×
 • Create New...