Jump to content

Pawex1972

Użytkownik
 • Content Count

  243
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Pawex1972 last won the day on June 21

Pawex1972 had the most liked content!

Community Reputation

30

About Pawex1972

 • Rank
  Aktywny użytkownik

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Częstochowa / Stuttgart

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jedno polskie nazwisko na liscie powodów. Nie wiem jak było we wcześniejszych pozwach.
 2. Dzięki za info. Też takie miałem i mam obawy, że to nic nie da, ale czasem warto spróbować. Prawnicy, wiadomo zarabiają na ludzkim nieszczęściu. Gdyby świat był tak idealny jak chciałaby słynna Greta Thunberg ze Szwecji, to ten zawód zanikłby prawie jak profesja kowalska.
 3. Gdzie można było się dołączyć do tego pozwu. Chciałbym poczytać o tym bezpośrednio na konkretnej stronie by czegoś znowu nie przegapić. Dzięki.
 4. Aha. Czyli najpewniej jest już pozamiatane na amen. Ostatnią szansa może być jedynie treść wyroku mówiący ,że wszyscy wylosowani maja przedłużony rok fiskalny, czy jak tam zwał inaczej - termin na uzyskanie wizy.
 5. Hejka. Dawno mnie tutaj nie było i widzę, że chyba przegapiłem pozew. Czy ktoś może coś więcej na ten temat napisać, czy są jakieś jeszcze szanse by się dołączyć? Szczerze pisząc potraktowałem sprawę jako beznadziejną i zwyczajnie temat wyjazdu umarł. Jak myślicie czy jest szansa na przedłużenie roku fiskalnego dla wylosowanych w DV2020 poprzez wyrok sądowy?
 6. Ameryka totalnie się skompromitowała, ale i tak mam ochotę tam polecić. Obecnie już tylko jako turysta.
 7. Jeżeli Trump wygra wybory to DV 2021 też uwali, taki z niego inteligent. Ten facet szansę na reelekcję przedkłada ponad interes narodowy i nie rozumie, że siła i potęga kraju to nie tylko gospodarka i uniwersytety ale tez i ilosc populacji. Na tym olbrzymim terytorium zmieściłoby sie drugie tyle ludzi. Kiedys tych dodatkowych 100 - 200 milionów ludzi im braknie.... i Chiny na to liczą. Ja już przestałem mysleć o wyjeździe do US, szanse są prawie zerowe na to, że ban zostanie zniesiony w potrzebnym nam terminie.
 8. Trump nie tylko zamiesza w tych wizach. On zamiesza we wszystkim. We wtorek premiera książki Boltona. https://wiadomosci.onet.pl/swiat/ksiazka-johna-boltona-pokoj-w-ktorym-to-sie-zdarzylo-donald-trump-o-forcie-w-polsce/sf64kpy Wielu ludziom otworzy to oczy kim jest Trump i jak dużym jest szkodnikiem. Trump to taki Łukaszenka z Białorusi , tyle że po amerykańsku. Obaj niekompetentni w Wielkiej Polityce. O czym pisze sam Bolton, ekstremalny prawicowy polityk.
 9. Tak oczywiście. Dlatego woda w szklankach była taka droga, gdyż pod Jasną Górą zawsze była tylko święcona woda. Dzisiaj ludzie przynoszą ze sobą wodę w butelkach PET i interes się skończył. PRL miał swoje klimaty.
 10. To co piszesz doskonale jest mi znane, jeżeli zatem w administracji Trumpa przeważają raczej mało myślący ludzie to znaczy, że ten artykuł ma w sobie dużo racji. Wywiad z profesorem i amerykańskim polotologiem. Przeczytaj do końca, zwłaszcza fragmenty o Trumpie. Osobiście uważam, że nawet rasiści wspierający Trumpa w jego sztabie to nie są przypadkowe osoby z ulicy. Aby dostać się w jego otoczenie na stałe masz takie same szanse jak na to że zagrasz chociaż jeden mecz piłkarski w reprezentacji Polski obok Lewandowskiego. Na szczyt, nawet ten najbardziej parszywy wchodzą ludzie ponad przecięt
 11. Ilość środków na start zależy od twoich planów, gdzie chcesz jechać, jaki poziom zycia cie zadowoli i jakiej pracy szukasz. Sam jestem jeszcze w trakcie procesu wizowego, ale logicznie myśląc to powinieneś mieć środki na minimum 3 miesiące życia tam bez pracy. To ci da spory zapas czasu i komfortu psychicznego. Miesięcznie : wynajęcie pokoju + wyżywienie + transport + telefon i podstawowe ubezpieczenie dla ubogich to minimum 1500 $ - 2000$ ( rejon) . Do tego dolicz jednorazowo kaucję za mieszkanie lub pokój, zakup auta za gotówkę, bilet lotniczy i minimum pierwszy tydzień lub dwa w motelu.
 12. Tak. Oczywiste jest to, że prowadzą taką politykę. Myślę jednak, że nie stracili rozumu do końca i ktoś tam pomimo wszystko nadal myśli co sie opłaca a co już nie. To nie są amatorzy. Gdyby byli absolutnie pewni, że tego chcą to ban zostałby wprowadzony do końca kadencji. Okres 60 dni to taka furtka, daje możliwość wyjścia awaryjnego z twarzą łaskawcy i dobrodzieja.
 13. Dokładnie. Jego sztab wyborczy analizuje czy to przyniesie stratę głosów czy przyrost. Przez 60 dni mieli okazje obserwować nastroje elektoratu. Decyzja będzie zgodna z linią zysku bo tak naprawdę Trumpa nie obchodzi to czy jeden z drugim znajdzie prace dzięki banowi. Toczy sie GRA O TRON.
 14. Z pewnościa działa na plus , choc nie jest wymagana. Musisz być przygotowany na udokumentowanie posiadania wystarczajacych środków finansowych na start w US. O to możesz być zapytany w czasie rozmowy na Interview. A także o to co zamierzasz robic w ameryce i dalczego chcesz emigrować? To są pytania w zasadzie stałe. Twój numer jest wysoki i jeżeli dostaniesz zaproszenie do ambasady to będzie to raczej w przyszłe lato. Składaj DS 260 i idź za ciosem.
×
×
 • Create New...