Jump to content

Pawex1972

Użytkownik
 • Content Count

  72
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Częstochowa / Stuttgart

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja się nie chwalę tylko bronię przed MAŁO GRZECZNYMI wpisami z waszej strony. Zostałem zaatakowany tylko dlatego, że napisałem, że oczekuję na recesje która przyjść i tak musi bo na tym poziomie rozwoju świat wykorzystał swoje możliwosci w inżynierii finansowej i korekta jest niezbędna by znowu kiedyś "rosło". Megan wywołała temat chęci zakupu nieruchomości po niższej cenie po recesji i ja uważam to za zdrowe myślenie. Życzę jej jak najlepiej bo oceniając po jej wpisach jest inteligentną kobietą o dobrym sercu, bez zazdrości i zawiści jaką kilka osób na tym forum tutaj mi okazało. Jesteś w Ameryce to zachowuj sie po amerykańsku i życz wszystkim sukcesu i nie krytykuj tego, że ktoś jest bardziej zaradny od innych. Zawiść i zazdrość powinieneś zostawić za sobą daleko w Polsce. Proponuję zakończyć trudny dla niektórych temat związany z inwestycjami i skupmy się na meritum tego forum. Amen.
 2. Widzisz kolego, nie znasz mnie i jak wielu ludziom pomagam. Jak widać są osoby które oceniają innych bez poznania. By pomagać to trzeba najpierw mieć. Jak ty chcesz pomagać bez posiadania pieniędzy? Tylko dobrym słowem chcesz pomagać ? Kościół już mamy. Skieruj więc te dobre słowa do ludzi z kredytem nie do spłacenia, do ludzi bez pieniędzy na edukację i leczenie. "Słuchając tego co mówisz, słyszę kim jesteś". Jak zawsze ludzi dzielą, zazdrość i pieniądze.
 3. Jakoś mnie to wcale nie dziwi haha
 4. "Masz rację" , tanie domy po kryzysie należy zburzyć i spalić, a ziemię zaorać by nie było śladu i by nikt nie mógł kupić tego co staniało . OMG - komuno wróć. Może zaproponuj w Kongresie ustawę wprowadzającą stałe, gwarantowane i niezmienne ceny na nieruchomości i akcje. Dostaniesz Nobla.
 5. W każdej grupie społecznej znajdą się socjaliści, lewacy, zazdrośnicy lub lenie. Krytykujący tych wszystkich którzy ciężko pracują i jeszcze ciężej myślą jak zarobione pieniądze dobrze zainwestować. Recesje, kryzysy i krachy, były, są i zawsze będą. Pojawiają się cyklicznie wraz ze wzrostem i rozwojem świata. Tak samo jak pory roku. Jeden człowiek przygotuję się na nadejście zimy, a drugi wcale. To ich prywatna sprawa. Nikomu nie życzę utraty domu. Pisałem o tym, że należy kupić tanio i drogo sprzedać. A słowa o oczekiwaniu na recesję traktuje jako rzecz oczywistą tak samo jak oczekiwanie na nadejście zimy. Oczekiwanie to nie życzenie. Jeżeli ktoś nie chce kupić tanio akcji lub domu, to jego sprawa, może zawsze prosić w banku ( lub sprzedającego) o dodatkowe obciążenie go prowizją i opłatami lub zwiększenie ceny. Mnie pasuje amerykański kapitalizm a jezeli komuś to przeszkadza to proszę bardzo, droga na socjalistyczną Kubę otwarta.
 6. Napisz , zawsze może to być coś ciekawego, Na zakończenie tego tematu dodam tylko , że luzowanie jakie zaczął ostatnio FED wywoła tylko inflację , gdyż na rynku jest nadal za dużo pustego pieniądza , który nie został w pełni ściagniety, wiec tańszy kredyt w tym wypadku juz sie drugi raz nie sprawdzi. Świat zmierza do recesji. To co mogę komuś ewentualnie poradzić to to, aby nie brał kredytów a mocno kumulował gotówkę. Przyda sie bo ceny akcji i nieruchomosci, bedą znowu niskie.
 7. Tak jak napisałem wcześniej. Ja nie mam wpływu na to czy, kiedy im jak głeboka bedzie recesja, a wiec nie jestem jej winien. Nikomu tez nie zyczę by stracił pieniadze w czasie krachu. Proszę wiec nie wciskac mi w usta słów których nie uzyłem. Czekać na recesje a zyczyć jej komuś to sa dwie inne kwestie. Zauważ to. Na swiecie jest tysiace sposobów na zarabianie pieniadzy i jednym z nich sa inwestycje giełdowe. Sztuka życia polga nie tylko na uczciwej i cięzkiej pracy, ale tez i na tym aby złe okolicznosci umiec przekuć w zysk. Chyba nie marzysz żyjąc w wolnym kraju by zamknieto Wall Street, bo wówczas wrócimy do PRL-u. Nie mnie oceniać czy Megan żartowała czy nie, ale z pewnoscią kupi z checią dom taniej po krachu, dlatego na niego czeka.
 8. To prawda .Recesja wykańcza miliony ludzi i to nie jest OK, ale ja na to nie mam wpływu. Kupuje gdy jest tanio i gdy leje sie krew a sprzedaje gdy wszyscy twierdza ze bedzie juz tylko super fajnie, czyli gdy ceny pną sie iracjonalnie do góry, i dotyczy to nieruchomosci i akcji.
 9. Katlia. Siedze w akcjach całe życie i tak jak do sklepu wybierasz sie gdy sa przeceny, tak samo kazdy inwestor oczekuje na recesje by kupić za poł ceny akcje które odbiją w kilka lat. Dodam jeszcze, ze akcji nie kupuje sie za ostatnie pieniadze. To ciekawy temat. Jezeli ktoś mądrze stosuje dywersyfikację w finansach to nie ma sie czego bać. Ja na recesje czekam już kilka lat i patrzac na odwrócenie rentownosci amerykańskich obligacji to nastąpi ona w najbliższym roku lub dwóch.
 10. To prawda, pożyczone wydaje sie znacznie łatwiej i bardziej bezmyślnie.
 11. Dośc mocno widać , że nie rozumiesz rynku akcji i tego , że spółki dywidendowe kupuje sie na tak długie lata jak nieruchomości. Stań z drugiej strony barykady a zobaczysz świat i ten temat z zupełnie innej perspektywy.
 12. Ja też liczę na recesję lub jeszcze lepiej na krach. I piszę tutaj bardziej o cenach akcji , które można bedzie kupić po bardzo " promocyjnych" cenach. Interesują mnie spółki płacące co roku dywidendy .
 13. Dokładnie, mozna i 6cio latka puszczać do szkoły samego. Ja jednak w Polsce mieszkałem przy ruchliwej ulicy i zwyczajnie sie bałem, wiec woziłem dzieci autem do szkoły. Od 11 roku zycia syn i córka jeżdzli juz rowerem. Patrząc na pieniądze to 15sto latek (i starsze dziecko ) kosztuje wiecej , biorąc pod uwagę kwestie oszczedzania w trybie ekspresowym na studia. I tutaj pojawia sie pytanie związane z kredytem studenckim . Wiesz może jak to działa w US ?? Jakoś nie mogę uwierzyć , że przy takich kosztach zycia ludzi stać na opłacenie drogich studiów gotówką.
 14. Dzieci w wieku 6 lat to z pewnością same nie powinny chodzić. Mnie po tej lekturze kamień z serca spadł gdyż mój syn ma 15 , wiec chyba nie bedzie już problemu. A innym ta wiedza sie przyda.
 15. Widzę, że w większości stanów nie ma podanego wieku dziecka od którego samo może już zostać w domu. Ufff , to dobra wiadomość która równa się dużym oszczędnościom . Co innego jeżeli chodzi o pozostawienie w samochodzie lub sprowadzanie na dziecko jakiegoś zagrożenia. W tej kwestii przepisy są mądrze surowe.
×
×
 • Create New...