Jump to content

Pawex1972

Użytkownik
 • Content Count

  236
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Pawex1972 last won the day on June 21

Pawex1972 had the most liked content!

Community Reputation

30

About Pawex1972

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Częstochowa / Stuttgart

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeżeli Trump wygra wybory to DV 2021 też uwali, taki z niego inteligent. Ten facet szansę na reelekcję przedkłada ponad interes narodowy i nie rozumie, że siła i potęga kraju to nie tylko gospodarka i uniwersytety ale tez i ilosc populacji. Na tym olbrzymim terytorium zmieściłoby sie drugie tyle ludzi. Kiedys tych dodatkowych 100 - 200 milionów ludzi im braknie.... i Chiny na to liczą. Ja już przestałem mysleć o wyjeździe do US, szanse są prawie zerowe na to, że ban zostanie zniesiony w potrzebnym nam terminie.
 2. Trump nie tylko zamiesza w tych wizach. On zamiesza we wszystkim. We wtorek premiera książki Boltona. https://wiadomosci.onet.pl/swiat/ksiazka-johna-boltona-pokoj-w-ktorym-to-sie-zdarzylo-donald-trump-o-forcie-w-polsce/sf64kpy Wielu ludziom otworzy to oczy kim jest Trump i jak dużym jest szkodnikiem. Trump to taki Łukaszenka z Białorusi , tyle że po amerykańsku. Obaj niekompetentni w Wielkiej Polityce. O czym pisze sam Bolton, ekstremalny prawicowy polityk.
 3. Tak oczywiście. Dlatego woda w szklankach była taka droga, gdyż pod Jasną Górą zawsze była tylko święcona woda. Dzisiaj ludzie przynoszą ze sobą wodę w butelkach PET i interes się skończył. PRL miał swoje klimaty.
 4. To co piszesz doskonale jest mi znane, jeżeli zatem w administracji Trumpa przeważają raczej mało myślący ludzie to znaczy, że ten artykuł ma w sobie dużo racji. Wywiad z profesorem i amerykańskim polotologiem. Przeczytaj do końca, zwłaszcza fragmenty o Trumpie. Osobiście uważam, że nawet rasiści wspierający Trumpa w jego sztabie to nie są przypadkowe osoby z ulicy. Aby dostać się w jego otoczenie na stałe masz takie same szanse jak na to że zagrasz chociaż jeden mecz piłkarski w reprezentacji Polski obok Lewandowskiego. Na szczyt, nawet ten najbardziej parszywy wchodzą ludzie ponad przeciętni. Pomijam tutaj kwestie ich charakteru czy ideologi politycznej. Jeżeli masz zamiar skrytykować osobę profesora Jeffrey Isaac, niezależnie od tego czy skręca na lewo czy w inną stronę, to pozostaję w nadzieji że masz tytuł naukowy przynajmniej równoważny. Inaczej nie róbmy kabaretu. https://wiadomosci.onet.pl/swiat/wywiad-z-prof-jeffreyem-isaakiem-koronawirus-w-usa-zamieszki-i-donald-trump/r2927k5
 5. Ilość środków na start zależy od twoich planów, gdzie chcesz jechać, jaki poziom zycia cie zadowoli i jakiej pracy szukasz. Sam jestem jeszcze w trakcie procesu wizowego, ale logicznie myśląc to powinieneś mieć środki na minimum 3 miesiące życia tam bez pracy. To ci da spory zapas czasu i komfortu psychicznego. Miesięcznie : wynajęcie pokoju + wyżywienie + transport + telefon i podstawowe ubezpieczenie dla ubogich to minimum 1500 $ - 2000$ ( rejon) . Do tego dolicz jednorazowo kaucję za mieszkanie lub pokój, zakup auta za gotówkę, bilet lotniczy i minimum pierwszy tydzień lub dwa w motelu. Musisz posiadać również " żelazną kasę" na wypadek nieprzewidzianych wydatków w tym konieczności powrotu do Polski. Jeżeli spełnisz te warunki mając minimum 50 tys złotych to zapewnisz sobie komfortowe warunki by mieć szanse ruszyć nie z poziomu kartonu i ulicy ale z poziomu człowieka który, wyspany, ogolony i umty pojedzie na szukać pracy własnym autem i znajdzie ją najdalej w kilka dni. Na start celuj w duże ośrodki polonijne, tam pomimo ich wielu wad znajdziesz oparcie choćby w większej szansie na znalezienie pracy nawet bez dobrego angielskiego. Wielu sugeruje tym nowym przybyłym aby bez posiadania oparcia w rodzinie i prawdziwych przyjaciołach wybrali Chicago na start. Tam ruszyć jest najłatwiej zanim przeniesiesz się pod dobry adres na Beverly Hills :), czego Ci szczerze życzę. p. s. Zajżyj na priv.
 6. Tak. Oczywiste jest to, że prowadzą taką politykę. Myślę jednak, że nie stracili rozumu do końca i ktoś tam pomimo wszystko nadal myśli co sie opłaca a co już nie. To nie są amatorzy. Gdyby byli absolutnie pewni, że tego chcą to ban zostałby wprowadzony do końca kadencji. Okres 60 dni to taka furtka, daje możliwość wyjścia awaryjnego z twarzą łaskawcy i dobrodzieja.
 7. Dokładnie. Jego sztab wyborczy analizuje czy to przyniesie stratę głosów czy przyrost. Przez 60 dni mieli okazje obserwować nastroje elektoratu. Decyzja będzie zgodna z linią zysku bo tak naprawdę Trumpa nie obchodzi to czy jeden z drugim znajdzie prace dzięki banowi. Toczy sie GRA O TRON.
 8. Z pewnościa działa na plus , choc nie jest wymagana. Musisz być przygotowany na udokumentowanie posiadania wystarczajacych środków finansowych na start w US. O to możesz być zapytany w czasie rozmowy na Interview. A także o to co zamierzasz robic w ameryce i dalczego chcesz emigrować? To są pytania w zasadzie stałe. Twój numer jest wysoki i jeżeli dostaniesz zaproszenie do ambasady to będzie to raczej w przyszłe lato. Składaj DS 260 i idź za ciosem.
 9. Z tego co jest mi wiadomo ( a podobno wiem bardzo mało ) to tylko choroby zagrażające życiu swoim i innych osób dyskfalifikują z programu DV. Składaj wniosek, walczy się do ostatniego naboju, a potem saperką.
 10. Ty masz u mnie za swoje zasługi specjalny dożywotni rabat na święconą wodę. Bądź pozdrowiony i alleluja
 11. Tak tak, wiem że chodzi o Meksyk i Kanadę. Myślę, że to pokazuje, że skoro z najbliższymi sąsiadami takie zarządzenia robią to tego samego można się spodziewać i z innymi. Wszystkie opcje są teraz możliwe. Czyli jest nas już troje z Częstochowy. Z jedną osobą spotkałem się już nawet osobiście. Napiszę potem na priv. "Medaliki" muszą trzymać się razem, haha
 12. https://www.google.com/amp/s/amp.usatoday.com/amp/3199173001 Blokady na podróże turystyczne ( nie obywateli) przedłużone. A my czekamy jeszcze kilka dni na decyzję co z wydawaniem zielonych kart?
 13. Podziwiam za wytrwałość . To chyba jakis czarny rekord/ Ja bym dalej próbował.
 14. A miało być tak fajnie. Z drugiej strony terminy na drugą połowę lipca może i mają sens, jeżeli bana nie będzie od 23 czerwca, to wysyłka zaproszeń + czas na badania itd daje w sumie miesięc zwłoki. Zobaczmy. Nic więcej nie możemy zrobić.
 15. Tak, tak - śmierć i podatki. To forma współczesnego feudalizmu. Zamiast odrabiania pańszczyzny w polu, to każdy płaci kasiorę.
×
×
 • Create New...