Jump to content

Pawex1972

Użytkownik
 • Content Count

  141
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9

About Pawex1972

 • Rank
  Aktywny użytkownik

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Częstochowa / Stuttgart

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki. Widzę, że poświęcasz dużo pracy aby te statystyki sprawnie skatalogować i czytelnie obrobić. Wielki szacun kolego dobra robota. Dobrze ze jest ktoś komu cos chce sie zrobić.
 2. A tak z ciekawosci. Może kolega podac link do strony z tymi tabelami. Bo to nie jest z biuletynu.
 3. Ok, Dzięki. Zmyliła mnie ta tabelka z postu gdzie jest przyznanych tylko 2 wizy dwóm wylosowanym, dlatego moje zdziwienie" A gdzie reszta ?" Teraz wiem ,że we wcześniejszych tabelkach. Jeżeli mamy marzec i taki rezultat to czarno to widze ( zwaszcza przy pandemi) , jeżeli nie wcisna gazu to czasu coraz mniej na szcześliwe dla wszystkich zakończenie procedury.
 4. Dzięki Treść rozumiem. Chodzi mi dokładnie o wyjasnienie tej konkretnej tabelki gdzie DV1 =2, DV2=0 , DV3=0, Total=2. Co oznaczają te skróty i cyfry skoro nie wynika z nich suma 16 lub 9 ?? Ujme to w żartach tak .Rozumiem, ale pojąć nie mogę , hihi Skąd wy te 16 i 9 bierzecie??
 5. Czy możesz mi i nie tylko mi wyjaśnić jak ze zrozumieniem czytać dane liczbowe zamieszczone z tej tabeli. Piszecie o 16 wizach z 9 wylosowanych a w tabeli widać cyfry które nie pasują do tej układanki. Tabelka jak enigma, hahaha
 6. Co tak ciężko to idzie? Czy może późnej przyspieszy? Wylosowano jeśli dobrze pamiętam około 400 Polaków. W takim tempie to większość zapomni o GC.
 7. Hihi dokładnie. Też mnie to pytanie zdziwiło, ale dałem się wkręcić gdyż nigdy nie byłem w USA więc kompletnie nie mam pojęcia o takich quizach na pokładzie samolotu, a zwaszcza tego kto je organizuje. Hihihi Chyba zaczyna sie juz powoli paranoja związana z praktycznym wykonaniem " wylosowania GC ".
 8. Dzięki. Znalazłem UPO z 1974 roku, nadal to obowiązuje choć w 2013 roku Polska i USA ratyfikowały Konwencję nową i ta już jest mniej korzystna. Polacy już ją zatwierdzili. Czekamy nadal na stronę amerykańską, co dziwne bo oni sami zabiegali o nowe zamiany.
 9. Płacimy podwójny podatek czy może jest zawarta umowa międzynarodowa o unikaniu podwójnego opodatkowania USA - DE i USA - PL ???? Jak to jest? I jeszcze jedno pytanie (na przeszłość) czy można posiadać 3 obywatelstwa jednocześnie : polskie, niemieckie i amerykańskie? Czy tylko dwa i muszę się kiedyś zrzec jednego by otrzymać to trzecie? Możesz może polecić w Polsce jakieś biuro podatkowe lub prawne specjalizujące się w tematyce podatkowej polsko- amerykańskiej? Lub prawnika? Ostatecznie w USA.
 10. To dobrze ze nie było problemów. Ja raczej zadeklarowałbym cel podjęcie pracy. Bo przecież wiza imigracyjna to osiedlenie i najczęściej podejęcie pracy. I tak chyba zrobię.
 11. Ok. Zatem cierpliwie czekamy na dalszy rozwój wypadków. Dzięki za obszerne infa.
 12. Ok. Zatem co się zmieni w procesie rekrutacji dla Polaków mieszkajacych Polsce? Nic, skoro już dawno jest tak, jak piszesz. Druga sprawa która z pewnością ciekawi i innych to dlaczego na kwiecień tak mocno hamuje przerób interview, tylko 200 sztuk? Jak myślisz?
 13. Nie przeczę . Faktycznie z tematem GC zapoznaje się dopiero od jesieni 2018, więc z pewnością posiadam mniej wiedzy od Ciebie. Właśnie to forum po to jest, by wiedzą dzielić się i pomagać swoim krajanom. Co do finansów ( głównie giełda, gospodarka i polityka ) to wiem co nieco z racji ze siedzę juz w tym od 1990 roku i 30 lat doświadczenia robi tu swoje. Jednak, okazuje się że przepis umożliwiający sprawdzanie sytuacji finansowej aplikantów zwyczajnie nie był używany a teraz już będzie. Czytam to forum już chyba 17 miesięcy i jeszcze nigdy nie trafiłem na relacje kogoś po interview, że musiał udowodnić posiadanie wystarczających środków pieniężnych w gotówce. W dostępnych wywiadach wspominają dziennikarze, że przepis był jednak martwy. Zatem zgodnie z tym co piszesz poprawi to nieco szanse tylko osobom z wysokim CN ( do 55271 )ale z odpowiednio grubym portfelem gdyż tacy będą mieć szansę na złapanie wizy po kimś kto odpadnie z chudszum kontem bankowym pomimo niższego numeru. Jak uważasz dlaczego na kwiecień prognozują przerobić tylko 200 numerów i to w całej UE? Gdzie dotąd jechali po kilka tysięcy. Jechali a i tak zapraszali bardzo mało osób. Co to może być? Mnie by najbardziej interesował termin interview w sierpniu lub we wrześniu, ale widzę że to igranie z ogniem i jezeli będą tak juz do końca jechać po 200 CN to mogę się i wcale nie doczekać tej miłej rozmowy.
 14. Myślę że te zmiany są już częściowo pochodną narastającego długu. Władze wiedzą że nie mogę ściągać do siebie ludzi biednych którzy całymi latami będą pobierać zasiłki i tworzyć nowe strefy ubóstwa, patologii i zakazanych dzielnic, zwłaszcza że konsekwencja narastającego długu konieczności jego obsługi będzie dalsza drożyzna, podnoszenie podatków i spadek siły nabywczej pieniądza. Budżetu kiedyś na to nie będzie stać.
 15. A nie sądzisz że na amerykańską Green Card mają ochotę ludzie nie tylko z samej Europy? Podawanie zatem tego jaki jest najwyższy numer w EU jest tylko częściowym odsłonięciem tematu. Zmiana przepisów odrzuci tysiące ludzi z niskimi numerami dając miejsce ( szansę) tym nawet powyżej 80 tyś numeru. To że ktoś miał szczęście mieć numer 1, 2 lub 15 tyś nie znaczy że spełnia warunki na GC. Od teraz numer to tylko kwestia porządkowa dająca pierwszeństwo tylko przed tymi którzy również spełniają podniesione wymagania imigracyjne . Trump robi dokładnie to czego oczekują od niego wyborcy konserwatywni. Oni nie chcą tysięcy nowych " zasiłkowców" jakimi zostały zalane kraje EU. Ja opisuję tylko sytuację tworząc prognozę na najbliższe dziesięciolecie. Władze USA polityką gospodarczego hiper długu tworzą fakty i to one będą odpowiedzialne za konwulsje, gnicie latami całej gospodarki i spłacania zobowiązań przez następne pokolenia. Jak to mówią " po nas choćby kamienie ". Egoistyczne nastawienie, że tylko my i tu i teraz, bez głębszej refleksji że długi zawsze trzeba kiedyś będzie oddać. Zatem ta radosna prognoza jest ich winą a nie moją. Kto ma jechać ten pojedzie i tego typu prognozy nie zmienią ich planów ( podobnie jak i moich). Rozsądni ludzie kierują się w życiu przedewszystkim pragmatyzmem a nie emocjami. Niech każdy sam podejmie decyzje i lepiej by była to decyzja świadoma a nie oparta tylko na iluzji marzeń. Osobiście wolałbym aby każdy kto chce miał prawo mieszkać i pracować tam gdzie chce, podobnie jak to jest w UE. Świat będzie kiedyś realnie jedną wioską bez feudalnych praw ograniczających poddanych do uprawiania gleby tylko w obrębie posiadanego " paszportu " czyt. posiadanego prawa pobytu.
×
×
 • Create New...