Jump to content

Pawex1972

Użytkownik
 • Content Count

  258
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by Pawex1972

 1. Jest światełko w tunelu. Biden zamierza przeforsować ustawę mającą na celu między innymi odzyskanie zaległych wiz imigracyjnych z ostatnich lat. Zatem edycja DV2020 ma szansę zostać przywrócona. https://www.foxnews.com/politics/biden-immigration-billl-illegal-immigrants-path-to-citizenship
 2. Tak masz rację, dlatego w swojej opinii na ten temat użyłem słów " może okazać się", czyli nie musi okazać się. Wielu republikanów tym razem zagłosowało tak naprawdę przeciw Trumpowi a nie przeciw idei republikańskiej.
 3. Dokładnie tak Myślę że dla sprawy imigracji Biden może okazać się dobrym prezydentem. W kampanii zapowiedział działania w kierunku legalizacji pobytu i uzyskania obywatelstwa dla milionów nielegalnych imigrantów w USA. Ma to wpłynąć pozytywnie na rynek pracy w czasie wielomiliardowych inwestycji w infrastrukturę. Myślę, że przez takie podejęcie można liczyć na utrzymanie loterii wizowej przy życiu i brak kontynuacji bana nałożonego przez Donalda. Nie piszę już celowo prezydenta Trumpa, bo faktycznie jego czas już minął i odliczamy końcowe "minuty" tej chorej prezydentury w której liczyła
 4. Z pewnością " upadł " sprawca tego zamieszania. Trump przegrał wybory, zasłużył sobie na to swoją arogancją. Gdyby był bardziej ludzki z pewnoscią dostał by brakujące mu głosy, Brakło ciut, ciut . Biden stopniowo będzie odkręcał te głupoty które PDT był łaskaw nam narobić. Zawsze sympatyzowałem z republikanami, ale Trump zmienił poważny urząd w kabaret , z początku nawet mu przyklaskiwałem, czego sie teraz wstydze. Odpowiadajc na twoje pytanie: Wyrok w głównej sprawie jest w sądzie apelacyjnym. Nadal czekamy.
 5. Po 10 próbach wysłałem z Opery. Drugie podejście do loterii.... pierwsze wylosowanie podeptał Trump, przy drugim podejściu nie nastawiam się już optymistycznie.
 6. Myślę, że szkoła średnia z dyplomem.
 7. Popatrzecie na " wyniki" koronowirusa. Skala nowych przypadków spowoduje, że i DV2021 będzie nawet po nowym roku zagrożona. Przeciwnicy imigracji mają świetny pretekst do jej blokowania.
 8. Czy ktoś może sie fachowo wypowiedzieć w tej sprawie?? Może jednak osoby które nie brały udziały we wcześniejszych pozwach mogą się dopisać>>??Czasu zostało niewiele. 15 października zamykają możliwość dopisania się.
 9. IV Ban Litigation FAQ – By Greg Siskind (gsiskind@visalaw.com) 1. Who is the lawsuit aiming to help? We are looking to assist people who have not been able to immigrate to the US as a result of the ban on immigrant categories covered in Presidential Proclamation 10014. This includes people in the following categories: facing delays at any of the State Department stages of processing. That would include people in the following categories: • Parents of US citizens • Spouses, children and siblings being sponsored in the Family Preference categories • EB-1, EB-2, EB-3 and EB-4 employment-base
 10. Niestety do nowego pozwu mogą się dołaczyc zwycięzcy DV 2020 ale tylko pod warunkiem gdy mają wydana wizę i jednocześniej zakaz wjazdu do USA. Cytat z wiadomości: UWAGA: Zwycięzcy DV-2020 kwalifikują się do tego pozwu tylko wtedy, gdy masz już wydaną wizę i zakaz wjazdu do USA. Niestety nie możemy dodać innych DV-2020 z powodu oczekującej apelacji w Sądzie Rejonowym DC. Koszt to 1000 USD. Może pojawi się opcja dla spóźnialskich ale dopiero po rozpatrzeniu w/w apelacji w sadzie w DC.
 11. Czy cos juz wiadomo co z dalsza procedurą w sprawie DV 2020 ?? Jest wyrok sądu i prawie 10 tys wiz ma zostać wydanych po terminie. A może szykuje sie jeszcze jakiś nowy pozew zbiorowy???
 12. Nowy proces np z wnioskiem o unieważnienie decyzji Trumpa w sprawie DV2020 ? Tak rozumiem wymuszony update.
 13. Kamień z serca, może sie uda Dokładnie, teraz trzeba trzymac ręke na pulsie i codziennie tutaj zaglądać. W tobie cała nadzieja na tym forum , bo jesteś najlepiej poinformowany z Polaków w tej materii.
 14. I co to dla nas oznacza??? Dla tych którzy nie brali udziału w pozwie. Jest jakaś szansa ??
 15. Jedno polskie nazwisko na liscie powodów. Nie wiem jak było we wcześniejszych pozwach.
 16. Dzięki za info. Też takie miałem i mam obawy, że to nic nie da, ale czasem warto spróbować. Prawnicy, wiadomo zarabiają na ludzkim nieszczęściu. Gdyby świat był tak idealny jak chciałaby słynna Greta Thunberg ze Szwecji, to ten zawód zanikłby prawie jak profesja kowalska.
 17. Gdzie można było się dołączyć do tego pozwu. Chciałbym poczytać o tym bezpośrednio na konkretnej stronie by czegoś znowu nie przegapić. Dzięki.
 18. Aha. Czyli najpewniej jest już pozamiatane na amen. Ostatnią szansa może być jedynie treść wyroku mówiący ,że wszyscy wylosowani maja przedłużony rok fiskalny, czy jak tam zwał inaczej - termin na uzyskanie wizy.
 19. Hejka. Dawno mnie tutaj nie było i widzę, że chyba przegapiłem pozew. Czy ktoś może coś więcej na ten temat napisać, czy są jakieś jeszcze szanse by się dołączyć? Szczerze pisząc potraktowałem sprawę jako beznadziejną i zwyczajnie temat wyjazdu umarł. Jak myślicie czy jest szansa na przedłużenie roku fiskalnego dla wylosowanych w DV2020 poprzez wyrok sądowy?
 20. Ameryka totalnie się skompromitowała, ale i tak mam ochotę tam polecić. Obecnie już tylko jako turysta.
 21. Jeżeli Trump wygra wybory to DV 2021 też uwali, taki z niego inteligent. Ten facet szansę na reelekcję przedkłada ponad interes narodowy i nie rozumie, że siła i potęga kraju to nie tylko gospodarka i uniwersytety ale tez i ilosc populacji. Na tym olbrzymim terytorium zmieściłoby sie drugie tyle ludzi. Kiedys tych dodatkowych 100 - 200 milionów ludzi im braknie.... i Chiny na to liczą. Ja już przestałem mysleć o wyjeździe do US, szanse są prawie zerowe na to, że ban zostanie zniesiony w potrzebnym nam terminie.
 22. Trump nie tylko zamiesza w tych wizach. On zamiesza we wszystkim. We wtorek premiera książki Boltona. https://wiadomosci.onet.pl/swiat/ksiazka-johna-boltona-pokoj-w-ktorym-to-sie-zdarzylo-donald-trump-o-forcie-w-polsce/sf64kpy Wielu ludziom otworzy to oczy kim jest Trump i jak dużym jest szkodnikiem. Trump to taki Łukaszenka z Białorusi , tyle że po amerykańsku. Obaj niekompetentni w Wielkiej Polityce. O czym pisze sam Bolton, ekstremalny prawicowy polityk.
 23. Tak oczywiście. Dlatego woda w szklankach była taka droga, gdyż pod Jasną Górą zawsze była tylko święcona woda. Dzisiaj ludzie przynoszą ze sobą wodę w butelkach PET i interes się skończył. PRL miał swoje klimaty.
×
×
 • Create New...