Jump to content

Pawex1972

Użytkownik
 • Content Count

  198
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Pawex1972

 1. Chętnie bym Ci odpowiedział, ale nie odpowiem, pomimo że jesteś w błędzie. Dostałem bana i ostrzeżenie od "grupy trzymającej władzę" na tym forum ( administratorzy), ponieważ oficjalnie nie trzymałem się tematu wątku. Zatem zabiorę tą wiedzę ze sobą do grobu, haha haha. p s. Wątek chyba do czerwca będzie martwy. Ruszmy po pierwszej info od jego mości PDT.
 2. Pożyjemy, zobaczymy. Na razie DV na pewno jest w zamrażarce i do czerwca to się na bank nie zmieni. Według retoryki Trumpa staliśmy się wrogiem Ameryki. No cóż jaki prezydent, takie decyzje. Przewiduję że wojnę handlową między USA a Chinami, ameryka ostatecznie w przyszłości przegra. To będzie drugi Wietnam i na nic się zdadzą te wszystkie wojenne hasła wykrzykiwane pod adresem imigrantów. Zdecydyje ilość populacji i jej determinacja do dużego wysiłku. Ameryka jest mniejsza i jej przewaga stale się zmniejsza, w końcu będzie równowaga a potem nokaut. Patriotyzm na nic się tutaj nie zda. Wygra totalitarna gospodarka gdzie ludzie są zmuszeni do ogromnych poświęceń a wygodni Amerykanie tego nie umieją. Widać to np na przykładzie klęski i kompromitacji ze skalą pandemii w USA.
 3. Wszystko się zgadza. Trochę było nie po drodze z tym tematem. Szkopuł w tym, że do czerwca raczej nie będzie nowych info w sprawie DV.
 4. W skrócie. Delikwent w kłopocie finansowym z powodu choroby lub utraty pracy oddaje swoją pensje do urządu w zarząd. Urząd opłaca wszystkie rachunki : czynsz, prąd gaz itd. Wypłaca też pewna sumę jako kieszonkowe. Wydaje też specjalna kartę upoważniającą do zakupów w bardzo tanim sklepie spożywczym który jest tylko dla ludzi objętych tym programem pomocowym. Program nie obejmuje tych którym się nie chce pracować. Nie można posiadać innego majątku np jeżeli się ma drogie auto należy je sprzedać by się zakwalifikować do pomocy. Państwo niemieckie uważa człowiek powinien najpierw ratować się swoim majątkiem zgromadzonym za lepszych czasów, a włącza się z pomocą wówczas gdy tych zasobów już braknie. To są osiągniecia cywilizacyjne których w Ameryce brakuje. Ich brakiem ameryka się kompronituje w oczach świata. Ja wiem ze wielu ten system odpowiada, ale tylko do czasu gdy sami nie zbankrutują z przyczyn od siebie nie zależnych.
 5. Również uważam że nawet na kilka lat warto zabawić się w amerykański sen. Raz się żyje. "A kto biednemu zabroni bogato się zabawić". Jezeli nie będzie odpowiedniej stopy zwrotu z kapitału to kapitał nie będzie inwestował w nieruchomości na wynajem. Dlatego ceny czynszów podążają za cenami nieruchomości. Owszem ktoś może iść pod prąd i wynajmować stary dom po rodzicach za psie pieniądze pomimo że dom jest wart dużo i powinien brać wyższy czynsz. Są to jednak przypadki w mniejszości. Zwykle w tym środowisku kupuje się domy w celach inwestycyjnych a nie mieszkaniowych. Jeżeli ludzie nie będą mieć na czynsz to trafią na bruk, ameryka jest w tym już wyrobiona. W Niemczech nie ma bezdomności z przymusu. Owszem jest ale to jest raczej z wyboru takiego stylu życia, alkohol itd. Państwo pomoże każdemu kto jest normalny, nikt nie wyląduje na ulicy. Niemiecki rząd płaca takim osobom dosłownie wszystko, czynsz, prąd i jeszcze daje kieszonkowe. Układ jest taki że oddaje się swoją małą pensje do nich w 100% a oni opłacają człowiekowi rachunki. Nie można przy tym mieć auta droższego niż chyba 7 tys euro oraz nie można mieć akcji ani innych oszczędności. Cały majątek przekazuje się we władanie urzędnika. Można zapomnieć o posiadaniu oficjalnie biżuteri czy działki rekreacyjnej.
 6. Przypadki są różne. Najczęściej ludzie ci inwestują w tzw po polsku "spółdzielniach" prowadzonych przez amerykańskie instytucje bo sami nie są w stanie ogarnąć problemu z tak małym kapitałem jak 1 mln. Tak, tak 1 mln to mało w biznesie by stworzyć kilka miejsc pracy, generować zysk i przetrwać na rynku zajadłej konkurencji. Często jest to kaprys posiadania na wszelki wypadek amerykańskiego GC, wojny itd. Z dużym kapitałem Ameryka nie robi łaski, dobrze i spokojnie się żyje w Szwajcarii. Na Amerykę trzeba mieć poprostu prywatne parcie, chęć zrealizowania swojego ego, lub połączenia z rodziną. Nic więcej.
 7. Hehe, czyli znowu muszę przeprosić, ale spoko, nie mam z tym problemu. nawet gdy wiem że lekko ściemniasz. Faktycznie może kilka wypowiedzi podniosło mi nieco temperaturę ciała i zacząłem strzelać z armaty do przypadkowych komarów. Rozumiem że lubisz robić rozruby, więc może podpowiem, załóż fake konto i z niego wal. Nie firmuj słownych bójek swoim nickiem który ma jakby nie było tutaj dobrą renomę. Choć serio nie polecam tego na poważnie gdyż zrobi się z tego forum niezłe szambo. Każdy lubi wydać mniej niż więcej. Osobiście dziwię się desperatom którzy za GC zainwestują w US od 0,5 do 1 mln $ tylko po to by mieć ten plastik. Gdyby samo posiadanie wiedzy powodowało bogactwo to każdy profesor lub doktor powinien być milionerem, a tak nie jest. O posiadaniu dużego majątku decydują i inne czynniki, nie tylko wiedza. Myślę że do czerwca nie będzie tutaj innych rozmów jak "pierdoły o dupie marynie". Trump zrzucił wszystkie pionki z planszy i zakończył grę poczym wywrócił stół do góry nogami i jak na tego kowboja przystało opuścił pokój zabaw, mówiac że to nasza wina.
 8. Tak to prawda. Lokalizacja wpływa na cenę nieruchomości. Na całym świecie w tej branży uważa się że zwrot z kapitału powinien być na poziomie około 5% rocznie. Jeżeli jest niższy to powinno się kupić złoto w dobrym momencie lub zakupić obligacje skarbowe z niewiele mniejszym oprocentowaniem. Jedeno jest pewne : im bardziej będzie się rozwijać hossa na rynku nieruchomości tym większe czynsze będą płacić najemcy. W niemieckim Monachium za niewielki basement w śródmieściu wołają po 800-1000€, gdzie jeszcze 10 lat temu było to max 400 €. Spada stopa życiowa tysięcy ludzi, którzy zmuszeni są emigrować na wieś by ominąć tego typu ceny. Mieszkanie normalne w centrum to koszt 1500€ do 4000€ zależy od powierzchni i standartu. Peryferie to przymus a wieś to dramat z codziennym dojazdem do pracy.
 9. Nie chce mi się już odpowiadać na głupie komentarze. A byłaś na księżycu ze jesteś pewna że on tam jest? Czy może widziałaś w telewizji tylko? Najlepiej poleć na księżyc pomieszkaj tam wtedy będziesz to wiedzieć a nie tylko wierzyć.
 10. Dzięki kolego. To potwierdza wcześniejsze ustalenia i sprowadza rozmowę na właściwy poziom. Z wyższych cen nieruchomości cieszą się tylko ci którzy akurat chcą ją sprzedać. W każdym innym przypadku jest to zjawisko niekorzystne. Płaci się wyższe podatki od własnego domu, zaporowo wysokie czynsze w bezpiecznych dzielnicach, a ponadto z czynników społecznych należy zauważyć że coraz mniej młodych Amerykanów stać na zakup własnego domu odkładając decyzję założenia rodziny na później mieszkając z kimś obcym w jednym wspólnie wynajmowanym domu. ( Wyskosc czynszu jest stale zwiazana z wartością nieruchomości. Inwestorzy zwyczajnie oczekują odpowiedniej stopy zwrotu z kapitału rocznie. Dodatkowym czynnikiem jest oczywiście rejon jej położenia).
 11. Tak dokładnie, to nie to forum. Na forum dużych posiadaczy ziemskich poruszane byłyby inne kwestie, a co to jest mediana i do czego ona służy nikt by tam nie musiał wyjaśniać. Życzę amerykańskiej Polonii aby dołączyła do tego elitarnego klubu choćby w tych kilku %, byśmy jako nacja przestali być postrzegani jako chłopcy na posyłki i bohaterowie kawałów o Polakach. Przypomniał mi się w ramach rozluźnienia nastroju taki o to kawał o Polakach. - Dlaczego w Polsce nie używają lodu do napojów? - Bo zapomnieli przepisu. Pozdrawiam serdecznie i miłego majowego weekendu życzę
 12. A to przepraszam najmocniej jak tylko potrafię. Wyraziłeś się w niejasny sposób kogo oceniasz, dlatego sądziłem że i Ty dołączyłeś do grona osób które nie chodziły do szkoły, a jedynie co potrafią to dotrzeć jakoś do pracy i zwyczajnie cudem znalazły się w Ameryce przez przypadek, rodzina lub loteria, która to umożliwia. Uważam że czas zakończyć ten temat. Mediana ustalona na poziomie około 250K. Pozdrawiam Cię serdecznie i jeszcze raz przepraszam za "wciśnięcie gazu".
 13. Jesteś typowym idiotą, którego nie nauczono w szkole wielu rzeczy, zwłaszcza o średnich i o statystyce. Jesteś idiotą który uważa, że za średnią statystyczną kupuje się dom. Jesteś idiotą który nie wie że średnia statystyczna służy tylko do porównań i szybkich analiz. Jesteś idiotą ktorego nie nauczono kultury atakując po chamsku, dlatego schodzę do twojego poziomu byś zrozumiał kim jesteś. Rozmowa z prostymi ludźmi, zawsze tak się kończy. Ujmę to tak : Do konia nie podchodź od tyłu a do byka od przodu, a do odioty nie podchodź nigdy. Doskonale to do ciebie pasuje.
 14. Pierwotnie napisałem , że mediana to 300 K i to był bład ( za to nikt mnie nie zaatakował bo wpisywało sie to lepiej w American Dream ) , który natychmiast poprawiłem w wyniku artykułu na który sie powołałem. Poprosiłem o wasze info jeżeli macie aktualne dane i zamiast krótkej odpowiedzi ze to jest aktualnie 250K, zaczeliście pisac o dzielnicach milionerów. I to był błąd bo ja pierwotnie nie pytałem ile wynosi mediana gdzies tam gdzies tam w dolinie krzemowej. Skoro kazdy mieszka gdzie indziej to piszemy o medianie całego kraju. W Częstochowie sa dzielnice i ulice w których metr kwadrat kosztuje 500 zł, ale uwierz mi nie chcialbyś tam zamieszkać, bo musiałbyś sie pogodzić z tym ,że zabiją cię w pierwszym tygodniu, a najdalej w perspektywie 3 miesiecy jako przybyłego "frajera z aryjskiej czesci miasta".
 15. Temat wyczerpany, ustalilismy srednią na cały kraj na poziomie 250 K. Posługiwanie sie skrajnościami biedy lub bogactwa manipuluje obrazem realnej sytuacji i odciaga od sedna sprawy , że dług USA to już 24,5 biliona dolarów co daje na obywatela okolo 75-80 tys $. Amen. bo to nie jest zabawne.
 16. W pełni sie zgadzam. Temat powstał jako odprysk pytania czy warto emigrować i dlaczego DV jest potrzebne lub nie jest potrzebne . Ja uważam nadal , że warto , bo pieniądze to nie wszystko a średnia nie dotyczy po równo kazdego . Każdy z nas ma inną sytuację, ale na potrzeby nauki warto czasem podniesć temperature w akwarium.
 17. Przypomnę fakty. Na poczatku tego krwistego tematu poruszyłem temat długu publicznego ameryki i napisałem że srednia na cały kraj wartosc domu to 170 tys $ , zaznaczajac ze nie mam aktualnych danych. Po czym zostałem po polsku zaatakowany przez wilcze stado, które zamiast podac aktualne dane ze srednia wynosi 250K na całe stany, to owe stado zaczeło mnie kopać informacjami jaka mediana jest jakieś tam dzielnicy milionerów. Jakie sa ceny w bogatych dzielnicach to wiemy, a interesowało mnie podanie średniej miediany na całe USA. W normalnych warunkach w realu zasugerowałbym abyś mnie choć próbował przeprosić za manipulacje moimi intencjami. Nie oczekuje tego .
 18. Proszę cię bardzo >>nie manipuluj sensem naszej rozmowy. Interesuje nas mediana średnia na cały kraj a nie na wybrane rejony czy dzielnice milionerów.
 19. O i to jest info. Czyli nadal statystyczna rodzina jest winna światu ponad jeden dom. Czyli nadal statystyczna amerykańska rodzina gdyby przyszło jej samej spłacić długi zaciagane przez rząd , poszła by z torbami.
 20. A tak dodatkowo napiszę, że nie chciałem zrobic wam przykrości. Sądziłem, że możemy pogadać na kazdy temat , nawet na trudny. Proponuję wymianę rzetelnej wiedzy , a nie z braku argumentów płytkie wycieczki personalne. Ja tego unikam.
 21. Podaj link do źródła swojej wiedzy którą bronisz, wtedy zaczniesz wyglądać poważnie. Inaczej ten atak potraktuje jak spam , ale dla dobra sprawy puszczę w niebyt.
 22. Nie wiem dlaczego opuścił cie juz dobry humor. hahaha Napisałem że żartowałem. Widac te dane tak was przeraziły, że dostaliście po ludzku mega "piany" Jeżeli macie aktualne dane to zachęcam podajcie je . Chce zobaczyc mediane na poziomie 1,7 mln jak to sobie marzycie i piszecie ze mieszkacie w dzielnicach milionerów zapominajac całkiem , że wiekszosc amerkanów mieszka w tanich domach na głebokiej prowincji.
 23. Rozbawiłeś mnie, serio Realna czyli średnia, tak to autor sobie opisał. Ta wartosć pokrywa sie równiez z innymi źródłami informacji. cytat: W efekcie mediana cen domów w USA ma sięgnąć poziomu 176,8 tys. dolarów. Oznacza to, że połowa transakcji zawartych w tym roku ma opiewać na wyższe kwoty, a połowa na niższe.
 24. Używając systemu twoich żartów odpowiadam. Statystycznie kazdy imigrant jest biedny i musi pracować. Ja być może jestem wyjątkiem i nie muszę. Czy zatem każdy imigrant jest milionerem?? Patrzę na stany przez pryzmat kraju z przepiękną przyrodą i krajobrazami, gdzie zycia braknie by wszystko zwiedzić. Ponadto cenie tradycyjne konserwatywne amerykańskie wartości o które w europie coraz trudniej. Chce stanąć po stronie mocniejszych pomimo, że chwilowo historycznie trochę sie ameryka zapomina.
 25. Poczytajcie , a dopiero potem żartujcie https://forsal.pl/artykuly/835799,rekordowo-wysokie-ceny-domow-w-usa-juz-w-2018-roku.html https://rynekpierwotny.pl/wiadomosci-mieszkaniowe/domy-sa-drozsze-niz-100-lat-temu/5801/ Licznik długu was nie śmieszy ??
×
×
 • Create New...