Skocz do zawartości

Przedłużenie wizy H-4 będąc w USA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Potrzebuje informacji co należy zrobić aby przedłużyć wizę H4 dla mojej rodziny, córki i żony. Aktualnie przebywamy w USA, ja wiza H1B, rodzina H4 i tu chcę złożyć wniosek o przedłużenie. Pracodawca rozpoczął proces przedłużenia mojej wizy, posiadam już I 797 C. Formalności dot. przedłużenia pobytu dla mojej rodziny muszę załatwić w swoim zakresie, pracodawca tego nie robi. Kancelaria prawna z która się skontaktowałem chce za załatwienie tej sprawy $2,5 tys w związku z czym chce to zrobić na własną rękę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziękuje za odpowiedź. Mam pytanie odnośnie samego wniosku. Jedno z pytań brzmi "Select this box if you were granted Duration of Status (D/S)". Co to dokładnie oznacza? Żony wiza H4 kończy się we wrześniu tego roku, wniosek dotyczy jej przedłużenia.

Poniżej fragment formularza wraz z pytaniem o "Duration of Status".

 

I-539.JPG.bcf077fa58f3a9a8cd077e44de4ae2f0.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz bardzo dziekuje za pomoc, wydaje mi się że wszystko mam gotowe, możesz mi potwierdzić czy czegoś nie przegapiłem:

dla żony:

1. Form I-539

2. Abridged copy of marriage certificate

dla córki:

1. Form I-539A

2. Abridged copy of birth certificate

dodatkowo dla każdej z nich:

3.- I-94

4. Form G-1145 (e-notification)

5. Form G-1450 (płatność kartą)

oraz moja:

6. Form I-797A

Dokumenty wysyłam pocztą z racji tego że przy więcej niż jednym aplikancie nie mogę złożyć wniosku on-line. Mój USCIS Receipt Number zaczyna się na LIN więc całość idzie na jeden z podanych adresów Lockbox facility w Texasie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłaliśmy skrócony akt ślubu tłumaczony na język angielski (przysięgłe tłumaczenie). To samo dostarczyliśmy kiedy składaliśmy pierwszy raz o wize H-4  i było ok.

Przy okazji mam pytanie odnośnie terminów oczekiwania. 

Dokumenty zostały dostarczone ( Lockbox facility w Texasie ) w ubiegły piątek. Ile czasu aktualnie czeka się na powiadomienie o akceptacji aplikacji (e-notification)? FormG-1145 mówi "We will send the e-Notification within 24 hours after we accept your application." 

Kolejna sprawa. Termin ważności córki paszportu kończy się na początku lipca tego roku, w związku z pandemią nasza wizyta w konsulacie o nowy paszport została odwołana. Nowy paszport wyrobimy w najbliższym możliwym terminie, aktualnie nie ma takiej możliwości. Takie wyjaśnienie  dołączyliśmy do aplikacji. Zastanawia mnie jak to będzie rozpatrzone jeśli sprawa przeciągnie się w czasie, a paszport straci ważność przed uzyskaniem Formy I-797C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W piątek otrzymaliśmy zwrot złożonych dokumentów wraz z I-797C jako "Rejection Notice". Powód odrzucenia - "Payment amount in incorrect, or has not been provided". Do odrzuconego już podania, zgodnie z instrukcją, dołączyliśmy dwie osobne formy G-1450. Do oryginalnej aplikacji I-539 jeden egzemplarz oraz do I-539A drugi egzemplarz. W obu formach G-1450 wpisaliśmy dane karty kredytowej, podpis, oraz kwotę $455 (  opłata za aplikację $370 plus opłata biometryczna $85). Czyli dwie formy I-1450, każda na kwotę $455 (razem $910).

Odpowiadając sobie samemu na pytanie. Wczoraj znalazłem na stronie USCIS kalkulator opłat (wcześniej tego nie zauważyłem) według którego zgodnie z obliczeniami powinienem zapłacić w sumie za oba podania $540 a nie $910.  Czyli raz za aplikacje $370, plus dwa razy opłata biometryczna 2x $85.Czy dobrze rozumuje, że tu jest błąd? Czy muszę dołączyć dwie nowe formy G-1450, oddzielna dla każdej osoby, czy jedną formę na kwotę $540?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, Marcinnn said:

W piątek otrzymaliśmy zwrot złożonych dokumentów wraz z I-797C jako "Rejection Notice". Powód odrzucenia - "Payment amount in incorrect, or has not been provided". Do odrzuconego już podania, zgodnie z instrukcją, dołączyliśmy dwie osobne formy G-1450. Do oryginalnej aplikacji I-539 jeden egzemplarz oraz do I-539A drugi egzemplarz. W obu formach G-1450 wpisaliśmy dane karty kredytowej, podpis, oraz kwotę $455 (  opłata za aplikację $370 plus opłata biometryczna $85). Czyli dwie formy I-1450, każda na kwotę $455 (razem $910).

Odpowiadając sobie samemu na pytanie. Wczoraj znalazłem na stronie USCIS kalkulator opłat (wcześniej tego nie zauważyłem) według którego zgodnie z obliczeniami powinienem zapłacić w sumie za oba podania $540 a nie $910.  Czyli raz za aplikacje $370, plus dwa razy opłata biometryczna 2x $85.Czy dobrze rozumuje, że tu jest błąd? Czy muszę dołączyć dwie nowe formy G-1450, oddzielna dla każdej osoby, czy jedną formę na kwotę $540?

1 G-1450 na kwote $370 + 2*$85 = $540. To jest jedna petycja I-539. I-539A jest rozszerzeniem tej petycji, a nie osobnym wnioskiem. Za I-539A nie ma oplaty. Jedyna oplata "od glowy" to biometryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...