Jump to content
Sign in to follow this  
Melissa

Czy będąc au pair można brać udział w loterii?

Recommended Posts

Cześć, czy będąc au pair w USA, można wziąć udział w loterii?.

I czy jeżeli nawet wylosuje się zieloną kartę, i kiedy wszystko będzie załatwione, a karta zostanie przyznana, i będzie się przebywać już w USA na programie au pair, (wiem że po dostaniu zielonej karty trzeba wyjechać do Stanów w ciągu 6 miesiecy) to czy trzeba coś załatwić? Czy po programie au pair można już normalnie iść 'na swoję', czy trzeba coś załatwiać żeby po programie au pair nadal być w USA mając zieloną karę?.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Każdy może wziąć udział w loterii. Jednak to co stanie się potem może Cie wykluczyć z uzyskania zielonej karty. Dla przypomnienia, wygrana w loterii nie oznacza pewnego uzyskania zielonej karty. Osoby przebywające w USA które wjechały na teren Stanów legalnie i nie przedłużyły swojego pobytu (overstay), mogą dokonać AoS (adjustment of status) na terenie Stanów Zjednoczonych poprzez urząd imigracyjny USCIS. Z tej możliwości nie mogą skorzystać tylko załogi pokładowe statków powietrznych i morskich oraz osoby które wjechały na podstawie Visa Waiver program.

Należy wspomnieć też o jeszcze jednej kwestii. Proces pozyskiwania zielonej karty w DV jest znacznie szybszy poprzez ambasadę USA niż przez wcześniej wspomniany urząd imigracyjny. Dlatego też jeśli osoba wygra DV lepiej jest przechodzić przez całą formalność w kraju pochodzenia.

Edited by whysoserious3
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...