Jump to content

whysoserious3

Użytkownik
 • Content Count

  47
 • Joined

Everything posted by whysoserious3

 1. Logika pajaców od ”plandemii”: nie noszą masek, ale też nie myją rąk, kichają i kaszlą bez zakrywania ust i ogólnie to się nie myją chyba też, skoro nie dbają o higienę. Idioci. Selekcja naturalna nadchodzi. A! Ziemia nie jest płaska, tak FYI.
 2. Zobacz datę postu. Rozmowy w tym roku już ruszyły w paru ambasadach na świecie.
 3. O tym to możesz już zapomnieć. Ambasady są pozamykane na wizy nieimigracyjne. Aktualnie jedyne wyjście jakie masz to żeby żona wróciła do Stanów i ustanowiła domicile i rezydenturę. Na to nie ma wyznaczonego czasu, o tym decyduje urzędnik imigracyjny ale rok - dwa to raczej wystarczająco żeby zebrać konkretne dowody. Potem czekasz około 2 lata (16 do 21 miesięcy) na rozpatrzenie petycji I-130, przy czym nie możesz być public charge i spełniać szereg innych wymagań, wnieść wiele opłat. Oprócz tego dochodzi jeszcze Twoja petycja o uzyskanie zielonej karty o ile się nie mylę co również trwa pare
 4. Nie wiem czy temat był omawiany, czy nie - jeśli tak to przepraszam. Taka ciekawostka: ustawa US Citizenship Act of 2021 Bidena zakłada, że pula wygranych w DV ma się zwiększyć z 55,000 do 80,000. Myślę, że Biden będzie dobrym prezydentem dla ludzi którzy chcą do Stanów wyjechać na stałe. Co o tym sądzicie?
 5. Do momentu złożenia wniosku DS-260 i wydania pieniędzy na zieloną kartę nie ma żadnych negatywnych skutków. Dublowanie aplikacji ma swoje konsekwencje jedynie w bieżącej loterii, tj. zdyskwalifikowanie.
 6. Pytałem o to osobiście oficera konsularnego w ambasadzie US w Dublinie. Odpowiedź brzmi: nie. Oficer na granicy o tym wie i musi (zgodnie z prawem imigracyjnym) zakładać, że chcesz wyemigrować, nawet jeśli posiadasz tylko wizę turystyczną. NATOMIAST. Samo uczestnictwo w loterii wizowej nie stanowi podstawy prawnej do odmowy wjazdu. To tyle w kwestii imigracji, a dalej to już Ty musisz udowodnić, że na wizie turystycznej nie będziesz chciał tam zostać na stałe.
 7. Jakieś delikatne, bardzo drobne cienie postury na tle są dopuszczalne. Widać to w przykładowych zdjęciach na stronie loterii. Niedopuszczalne są tylko cienie twarzy, gdzie cała buzia jest zbyt ciemna lub jedna strona jest jaśniejsza od drugiej. A tak poza tym to nie ma co popadać w paranoje. Te zdjęcia nie trafiają do żadnych oficjalnych dokumentów, bo u lekarza i przy interview trzeba i tak zrobić i wywołać fizycznie po dwa profesjonalne zdjęcia. Mam taką tezę, że te zdjęcia są tylko po to, by sprawdzić czy potrafisz kłamać. W ambasadzie pierwsze pytanie jakie dostajesz to czy zdjęcie było ro
 8. Nie gwarantuje skuteczności, ale można spróbować z VPN-em (np. rozszerzenie Hola Free VPN Proxy do Google Chrome) i włączyć stronę przez proxy z USA. Strona DV może działać wtedy wolniej, ale gwarantuje większe pierwszeństwo w połączeniu z serwerami, bo połączenie jest na linii USA-USA, a nie USA-Europa/reszta świata.
 9. Można o tym napisać nie jedną książkę. Debata tak długa i szeroka, jak piękno Stanów od Atlantyku po Pacyfik. Dla przeciętnego zjadacza chleba, Stany nie są już ekskluzywnym miejscem do życia. Może by były, gdyby wizy imigracyjne rozdawano na lewo i prawo jak 20 lat temu. W kwestii szansy wygranej, pomijając Amerykę Północną, to urodzeni w Oceanii mają największe. Około 1 na 10 aplikantów wygrywa loterie.
 10. Nie mówię, że spadek zgłoszeń do loterii wynika tylko z mojej tezy. Wymóg posiadania paszportu na pewno się do tego przyczynił, ale w obliczu obecnej sytuacji w Stanach, która nasyca się odkąd Trump objął urząd, dużo ludzi zrezygnowało z emigracji tam. Jeśli ktoś chce wyjechać do Stanów z powodów ekonomicznych, to jest szaleńcem.
 11. Nie ma to absolutnie żadnego znaczenia. Wizy z loterii DV przydzielane są na region, a nie kraj. W tym przypadku więc chodzi dokładnie o Europe, w której w ubiegłej loterii wzięło udział niemal połowa liczby z lat poprzednich. To znaczący spadek, który daje większą szansę innym uczestnikom.
 12. Chcesz mi powiedzieć, że prawie 4 mln. europejczyków nie ma paszportu, planując wyjazd do USA? W Afryce to może zrozumiałe, ale nie w Europie w XXI wieku. Argument nietrafiony. edit: I tak, zastanawiałem się nad przytoczeniem warunku posiadania paszportu przy składaniu aplikacji do loterii, po czym sprawdziłem liczby. Posiadanie paszportu na pewno wpływa na niższą liczbę aplikacji, ale nie gwałtownie. Nadal nie zmienia to faktu, że szansa wygranej wzrosła w odniesieniu do loterii sprzed dwóch lat trzykrotnie.
 13. Statystyki mówią same za siebie. Co raz mniej ludzi chce emigrować do USA, a to dlatego, że głównie regiony takie jak Europa, Australia, Chiny czy Japonia są dużo bardziej przyjazne do życia, niż Stany. Chociaż może użycie słowa ”chce” to zbyt wiele, bo każdy chciałby spełnić American Dream. Bardziej chodzi o to, że mniej ludzi już postrzega Stany jako opcje, kierunek docelowy, skoro 2 godziny lotem do UK/Irlandii czy Niemiec i zarabiamy to samo, wydając na życie mniej. Statystyki: DV-2020: 23,182,554 aplikacji, z czego 0.36% wygrało wizę. DV-2021: 11,830,707 aplikacji, z czego
 14. Moja rada: źródło światła ustawiaj jak najbliżej aparatu (najlepiej bezpośrednio za), a tułów i głowę jak najbliżej ściany - unikniesz w ten sposób cieni. Po prostu się do niej przyklej tyłem. Zasłoń wszystkie inne źródła światła, chociaż jeśli masz możliwość to najlepiej na białej ścianie i naturalnym światłem skierowanym prosto na twarz (nie z boku, bo po drugiej stronie buzia będzie miała cień). Ja osobiście kombinowałem z szafkami, podkładaniem książek pod nocną lampkę, pluszowym miśkiem żeby trzymał telefon w miejscu i nawet walizką do podróży żeby dobrze się wypozycjonować do kamery tele
 15. Pozostaje Ci tylko iść do profesjonalnego fotografa. Niech Ci tylko nie przychodzi na myśl obróbka zdjęcia, bo oni to wykrywają z łatwością. Edit: jeśli w tym roku nie uda Ci się zrobić zdjęcia, to polecam zamówić/kupić na następną turę białe prześcieradło, co byś nie musiał kombinować.
 16. Fake it till you make it - tego biznes nauczył Trumpa który myślał, że kłamanie będzie jego atutem w polityce. Oh boy he was wrong...
 17. Pierwsze pytanie: małżonkę możesz dodać do formularza DS-260 do czasu rozmowy w ambasadzie. Po otrzymaniu zielonej karty już nic nie zrobisz. Jeśli wtedy weźmiesz ślub, to będziesz musiał czekać aż zostaniesz obywatelem USA i na tej podstawie Twoja żona będzie wtedy mogła uzyskać zieloną kartę - przy założeniu, że żona nie jest obywatelem USA. Drugie pytanie: zielona karta daje dokładnie takie same uprawnienia i obowiązki co obywatelstwo USA na wszystkich etapach życia, z wyjątkiem dwóch rzeczy: nie możesz głosować w wyborach, ani pełnić żadnych funkcji rządowych. Także możesz zało
 18. Do DV nie jest potrzebny paszport dziecka. Paszport dziecka będzie Ci potrzebny dopiero na interview w ambasadzie i do wniosku DS-260, to jest jeśli wygrasz loterie. Najlepiej do września (koniec roku fiskalnego, rozpoczęcie rozmów w ambasadzie) następnego roku zrób już paszport dziecku.
 19. IE 11 nie da się pobrać. Microsoft wyłączył go jedynie z widoku użytkownikom Windows 10 po ogłoszenia zakończenia wsparcia dla tej przeglądarki. Ta jednak nadal stanowi nierozłączną część systemu i da się ją przywrócić ponownie. Podążaj za wskazówkami które dałem wyżej. Spróbuj wejść przez ten link. Wklej go do paska adresu w Internet Explorer 11: https://travel.state.gov/content/dam/passports/content-page-resources/FIG_cropper.swf
 20. Upewnij się, że jest to Internet Explorer 11, a nie nowa przeglądarka Microsoft Edge.
 21. PORADNIK JAK NAPRAWIĆ PHOTO TOOL W WINDOWS 10 Loteria wizowa DV Lottery 2022 dobiega już powoli końca, ale być może nadal niektórzy uczestnicy mają problem z działaniem Photo Tool dzięki któremu możemy sprawdzić, czy zdjęcie do loterii jest prawidłowe. Powodem dlaczego program nie działa w znacznej większości jest fakt, że Microsoft przestał wspierać przeglądarkę Internet Explorer i zastąpił ją nową: Microsoft Edge. By ponownie zainstalować Internet Explorer 11 na Windows 10 należy wykonać następujące czynności: 1. Klikamy na przycisk START (logo Windows) w lewym dolnym r
 22. Mówisz o pliku ze zdjęciem czy program Photo Tool?
 23. Tak jak napisałem wyżej. Wyślij do WP zdjęcie dowodu osobistego i wtedy zmienią Twój rodzaj konta tak żebyś mógł oglądać za granicą. Na dowodzie musi być tylko imię i nazwisko oraz data urodzenia, wszelkie numery kontrolne zamaż i swoje zdjęcie jak nie chcesz. Na stronie pilota w ustawieniach znajdziesz specjalny formularz w tym celu. Nie będziesz musiał wtedy używać VPNa.
×
×
 • Create New...