Jump to content

whysoserious3

Użytkownik
 • Content Count

  17
 • Joined

Community Reputation

4

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie powiem

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Należy zaznaczyć, że do Brexitu, prawo rezydenta nabywał każdy obywatel EEA, który przebywał w Królestwie przez 6 z 12 miesięcy w roku Z URZĘDU. To się zmieniło i aktualnie status ten nadaje się na wniosek powoda.
 2. Jeśli przebywałeś w kraju więcej niż 6 miesięcy od czasu ukończenia 16 roku życia to musisz od każdego z takich krajów uzyskać taki dokument. W Twoim przypadku rozumiem, że przebywałeś w UK 7 miesięcy i o ile nie byłeś tam przed ukończeniem 16 roku życia to tak, potrzebujesz takiego dokumentu. Taki dokument uzyskasz na tej stronie (zgodnie z wytycznymi z oficjalnej strony: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/Visa-Reciprocity-and-Civil-Documents-by-Country/UnitedKingdom.html) i kosztuje on £55: https://www.acro.police.uk/police_certificates.aspx
 3. Odradzam, jeśli chcesz się brać za loterie GC. UK jest krajem wykluczonym z tego losowania i nie zapowiada się, żeby to się zmieniło w najbliższych latach. Jeśli chodzi o sam temat sponsorowania zielonej karty przez babcie, to może zrobić to tylko najbliższa rodzina. W świetle prawa, chyba na całym świecie (a przynajmniej z mojego doświadczenia na pewno USA i Polska), Twoja najbliższa rodzina to: mama lub tata, syn lub córka i brat lub siostra. Nikt więcej. Babcia, dziadek, wujek, ciocia, pies kuzyna i inni kwalifikują się jako "daleka rodzina".
 4. Każdy może wziąć udział w loterii. Jednak to co stanie się potem może Cie wykluczyć z uzyskania zielonej karty. Dla przypomnienia, wygrana w loterii nie oznacza pewnego uzyskania zielonej karty. Osoby przebywające w USA które wjechały na teren Stanów legalnie i nie przedłużyły swojego pobytu (overstay), mogą dokonać AoS (adjustment of status) na terenie Stanów Zjednoczonych poprzez urząd imigracyjny USCIS. Z tej możliwości nie mogą skorzystać tylko załogi pokładowe statków powietrznych i morskich oraz osoby które wjechały na podstawie Visa Waiver program. Należy wspomnieć też o jeszcze jednej kwestii. Proces pozyskiwania zielonej karty w DV jest znacznie szybszy poprzez ambasadę USA niż przez wcześniej wspomniany urząd imigracyjny. Dlatego też jeśli osoba wygra DV lepiej jest przechodzić przez całą formalność w kraju pochodzenia.
 5. Podzielę się ponieważ co prawda telewizji nie oglądam, ale czasami są ciekawe programy na TVN24 więc trzymam w zapasie. Jeśli posiadasz polski dowód osobisty to wystarczy złożyć formularz na pilot.wp.pl i uzyskujesz darmowy dostęp do większości kanałów must carry/must offer. "Oglądam" telewizje w ten sposób od początku powstania tego serwisu. Wygodne jest to, że działa na wszystkim, może nawet na ekranie mikrofalówki? Formularz: https://pilot.wp.pl/user/verification/#verification-confirmation Na dowodzie możesz zamazać wszystko oprócz imienia, nazwiska oraz daty urodzenia. Pamiętaj o zamazaniu również wszelkich numerów kontrolnych no i zdjęcia jeśli wstydzisz się swojej buźki. Tutaj wszystkie dostępne urządzenia: https://pilot.wp.pl/pomoc/ Tutaj wersja Kodi na telewizor (ale też na Maca jeśli nie chcesz korzystać z przeglądarki - why?): https://kodiwpigulce.pl/darmowa-telewizja-na-zywo-w-kodi-17-poradniktelewizja-online/ UWAGA: Nie dokonuj żadnych płatności, to zwykły scam. Jeśli chcesz mieć pakiet rozszerzony to kupuj tylko poprzez pilot.wp.pl. Za 41,90 PLN miesięcznie masz wszystkie kanały. Tutaj pakiet o którym mówię: https://pilot.wp.pl/oferta/ /edit: Jest też oczywiście mniej legalna opcja i mniej wygodna. Po prostu wpisujesz nazwę danego kanału do wyszukiwarki i dopisujesz "live stream". To jest, jeśli jesteś już bardzo zdesperowany (tak jak ja ostatnio szukający TVN7). Wierze, że Ci się uda aka I tower you can make it.
 6. De facto wypełnienie DS-260 ani nie przyspieszy, ani nie zwolni procesu. Zaleca się, by wypełniać ten wniosek w terminie do dwóch tygodni od wylosowania. "Chłopak" nie jest żadnym legalnym albo prawnie ustanowionym terminem, więc zgodnie z literą prawa nie jest dla Ciebie bliską rodziną. Bliska rodzina to tylko: ojciec, matka, brat, siostra, mąż, żona, syn lub córka. Nie dziadek, nie babcia, nie wujek Janusz, ani ciocia Grażynka, ani nawet pies sąsiada, a już na pewno nie chłopak.
 7. Nic się nie martw. Prawie do końca 2021 roku jeszcze mogą dolosować, więc nie zaprzątaj sobie tym głowy i po wrześniu tego roku sprawdzaj raz na miesiąc jeszcze raz. A tak po za tym, w międzyczasie będzie jeszcze kolejna szansa, dokładnie za 5 miesięcy.
 8. To, że ktoś ma case number 30,000 nie oznacza, że jest tym numerem w kolejce. Są gaps między numerami i w rzeczywistości możesz być 20,000. Druga sprawa to warunki udzielenia wizy imigracyjnej są wyższe niż w poprzednich latach, co wypunktowałem w poprzednim temacie. Sporo ludzi nie otrzyma w tym roku IV właśnie przez to, należy spodziewać się "dolosowań".
 9. Klamka jeszcze nie zapadła. Mogą w przyszłości dolosować. Sugerowałbym sprawdzać ponownie tak od września/października raz na miesiąc.
 10. Możesz sprecyzować? W kwestii paszportu miałem na myśli to, że w krajach cywilizowanych jest to podstawa egzystencji. W innych, mniej rozwiniętych, ZAKŁADAM że znaczna część obywateli ich nie posiada dlatego idąc dalej tym tokiem rozumowania, wyrobienie paszportu dla loterii w której masz ułamek procenta szansy wygranej to raczej wyjątek. A ponieważ spora ilość aplikantów pochodzi z krajów biednych, to uważam, że nie jest to dla nich priorytetem. Zaznaczę, że jest to tylko moja teza niepoparta żadnymi danymi. Nie znam dokładnych liczb.
 11. Jest kilka powodów dlaczego w tym roku jest większa szansa na wygraną. Między innymi: Do wylosowania w tym roku jest 55,000 wiz, a nie 50,000. Jest to pierwsze losowanie w którym wymagany jest ważny paszport. Zwiększono wymagania techniczne ws. zdjęć. Nie można już używać zdjęć których użyto w poprzednich latach. Od 24 lutego br. większość IV (ale też NIV) wymaga DS-5540. Kwestionariusz w którym oficer konsularny punktuje prawdopodobieństwo, że staniesz się public charge. Travel ban na niektóre kraje. Gwatemala jako nowy non-eligible country.
 12. Dzięki bardzo za obszerną odpowiedź. W mojej ocenie te wymogi techniczne są po to, by ludzie nie wstawiali na przykład zdjęcia z portali społecznościowych i by wszystkie były maksymalnie do siebie zbliżone. Odrzucenie kogoś na tej postawie byłoby totalnym nonsensem jako że w ambasadzie musimy przekazać nowe zdjęcie tak czy inaczej. Jednak patrząc na to z innej strony, mógłby to być proces eliminacji głąbów którzy równie bardzo nie poradziliby sobie z emigracją do U.S. Z informacji które udało mi się uzyskać wynika, że "losowanie" już się odbyło i wyselekcjonowanym osobom nadano już case numbers. Pozostaje pytanie, kiedy się o tym dowiedzą jeśli POTUS nie przełoży ponownie daty.
 13. Cześć. Na wstępie zaznaczę, że wiem że aplikowanie do DV jest już zamknięte ale pozostaje w mojej głowie ciągle jedno pytanie. Czy przypuszczalnie jeśli zdjęcie które użyłem do DV miało złe rozmiary lub nie spełniało wymogów może być powodem do niewylosowania DV i się nigdy o tym nie dowiem? Co roku składam aplikacje na DV i co roku mam stres przez te zdjęcia. Przepuściłem moje zdjęcie przez ten ich program ale z tego co wiem on nie stwierdza czy zdjęcie spełnia wymogi techniczne. A może jeśli sama aplikacja została wysłana i nie wyskoczyły mi żadne błędy, to to oznacza, że zdjęcie jest prawidłowe? Z góry dziękuje za odpowiedź.
×
×
 • Create New...