Jump to content

whysoserious3

Użytkownik
 • Content Count

  52
 • Joined

 • Days Won

  1

whysoserious3 last won the day on May 1

whysoserious3 had the most liked content!

Community Reputation

13

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie powiem

Recent Profile Visitors

941 profile views
 1. Witaj, Po pierwsze: nie kłam. Ani na rozmowie, ani we wniosku. Na pytania z DS-260 ambasada zna odpowiedź, a każdy oficer konsularny jest szkolony z wyłapywania kłamców na rozmowie. Oni wiedzą więcej, niż myślisz. Po drugie:
 2. To nie jest reguła. Jeśli masz NIE (National Interest Exceptions) od Ambasady USA to możesz lecieć bezpośrednio z Schengen. Śmierć członka rodziny (nie musiał być obywatelem USA) na przykład jest powodem, by taki status uzyskać. Sprawę załatwia się mailowo. Osobiście znam taki przypadek. Na wizie B1/B2 z Schengen polecą też wszystkie osoby wykonujące zawody objęte w PPD-21 - jeśli lecą do USA w celach służbowych oczywiście.
 3. W pierwszej kolejności musisz skontaktować się z Regional Center który najbardziej Cię interesuje (lub jest najbliższy Twojej wybranej lokalizacji). Oni dadzą Ci opcje albo ich prawnika albo możesz wziąć swojego. Potem najpewniej będziesz musiał wypełnić kwestionariusz. Będziesz miał szanse zapoznać się z projektami danego RC, przeprowadzić analizę i konsultacje. Następnie dokonujesz inwestycji, przelewasz pieniądze na tzw. ”escrow account” (to jest rodzaj konta który przetrzymuje Twoje pieniądze do czasu ugody/finalizacji obu stron; pieniądze są zwalniane z konta po spełnieniu warunków umowy)
 4. Logika pajaców od ”plandemii”: nie noszą masek, ale też nie myją rąk, kichają i kaszlą bez zakrywania ust i ogólnie to się nie myją chyba też, skoro nie dbają o higienę. Idioci. Selekcja naturalna nadchodzi. A! Ziemia nie jest płaska, tak FYI.
 5. Zobacz datę postu. Rozmowy w tym roku już ruszyły w paru ambasadach na świecie.
 6. O tym to możesz już zapomnieć. Ambasady są pozamykane na wizy nieimigracyjne. Aktualnie jedyne wyjście jakie masz to żeby żona wróciła do Stanów i ustanowiła domicile i rezydenturę. Na to nie ma wyznaczonego czasu, o tym decyduje urzędnik imigracyjny ale rok - dwa to raczej wystarczająco żeby zebrać konkretne dowody. Potem czekasz około 2 lata (16 do 21 miesięcy) na rozpatrzenie petycji I-130, przy czym nie możesz być public charge i spełniać szereg innych wymagań, wnieść wiele opłat. Oprócz tego dochodzi jeszcze Twoja petycja o uzyskanie zielonej karty o ile się nie mylę co również trwa pare
 7. Nie wiem czy temat był omawiany, czy nie - jeśli tak to przepraszam. Taka ciekawostka: ustawa US Citizenship Act of 2021 Bidena zakłada, że pula wygranych w DV ma się zwiększyć z 55,000 do 80,000. Myślę, że Biden będzie dobrym prezydentem dla ludzi którzy chcą do Stanów wyjechać na stałe. Co o tym sądzicie?
 8. Do momentu złożenia wniosku DS-260 i wydania pieniędzy na zieloną kartę nie ma żadnych negatywnych skutków. Dublowanie aplikacji ma swoje konsekwencje jedynie w bieżącej loterii, tj. zdyskwalifikowanie.
 9. Pytałem o to osobiście oficera konsularnego w ambasadzie US w Dublinie. Odpowiedź brzmi: nie. Oficer na granicy o tym wie i musi (zgodnie z prawem imigracyjnym) zakładać, że chcesz wyemigrować, nawet jeśli posiadasz tylko wizę turystyczną. NATOMIAST. Samo uczestnictwo w loterii wizowej nie stanowi podstawy prawnej do odmowy wjazdu. To tyle w kwestii imigracji, a dalej to już Ty musisz udowodnić, że na wizie turystycznej nie będziesz chciał tam zostać na stałe.
 10. Jakieś delikatne, bardzo drobne cienie postury na tle są dopuszczalne. Widać to w przykładowych zdjęciach na stronie loterii. Niedopuszczalne są tylko cienie twarzy, gdzie cała buzia jest zbyt ciemna lub jedna strona jest jaśniejsza od drugiej. A tak poza tym to nie ma co popadać w paranoje. Te zdjęcia nie trafiają do żadnych oficjalnych dokumentów, bo u lekarza i przy interview trzeba i tak zrobić i wywołać fizycznie po dwa profesjonalne zdjęcia. Mam taką tezę, że te zdjęcia są tylko po to, by sprawdzić czy potrafisz kłamać. W ambasadzie pierwsze pytanie jakie dostajesz to czy zdjęcie było ro
 11. Nie gwarantuje skuteczności, ale można spróbować z VPN-em (np. rozszerzenie Hola Free VPN Proxy do Google Chrome) i włączyć stronę przez proxy z USA. Strona DV może działać wtedy wolniej, ale gwarantuje większe pierwszeństwo w połączeniu z serwerami, bo połączenie jest na linii USA-USA, a nie USA-Europa/reszta świata.
 12. Można o tym napisać nie jedną książkę. Debata tak długa i szeroka, jak piękno Stanów od Atlantyku po Pacyfik. Dla przeciętnego zjadacza chleba, Stany nie są już ekskluzywnym miejscem do życia. Może by były, gdyby wizy imigracyjne rozdawano na lewo i prawo jak 20 lat temu. W kwestii szansy wygranej, pomijając Amerykę Północną, to urodzeni w Oceanii mają największe. Około 1 na 10 aplikantów wygrywa loterie.
×
×
 • Create New...