Skocz do zawartości

American dream


FZB_03

Rekomendowane odpowiedzi

Odkad siegam pamiecia wstecz zawsze fascynowala mnie Ameryka. Teraz sie to nie zmienilo i dalej marze aby zobaczyc ten piekny kraj. w tym roku koncze liceum i nie wiem co mam robic. Z jednej strony chcialbym pojsc na studia ale z drugiej juz nie moge wytrzymac gdy czytam wspomnienia z wyjazdow m.in do NY czy ogladam zdjecia w internecie. Chcialbym tam byc i zobaczyc jak tam jest naprawde. Slyszalem ze niektorzy ludzie z takimi marzeniami jak moje po zrealizowaniu ich bylo zawiedzonych. Niestety w stanach nikogo nie mam i ciezko by mi bylo na starcie. Moj ang jest na poziomie intermediate i boje sie o rozmowy w sprawie praktyk studenckich. Innym rozwiazaniem jest zielona karta ale czy o nia moga starac sie tylko rodziny czy rowniez niezonaty bezdzietny mlody czlowiek moze wyslac zgloszenie tylko na siebie? Moi rodzice nie chca tego zrobic chociaz ich namaiwalem nie raz, poniewaz nie znaja jezyka tutaj maja prace itp. Jesli jest ktos na tym forum kto ma podobny problam jak ja niech sie podzieli swoimi planami. I prosilbym o rade kogos z Usa czy wg niego moglbym sobie poradzic w Usa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mnie tez od zawsze fascynowaly USA i dzieki w&t moglam blizej poznac ten piekny kraj - nie zawiodlam sie, wrecz przeciwnie :D Dlatego Tobie polecam pojscie na studia i wyjazdy wakacyjne. Po 3-4 miesiacach, na poczatek, zobaczysz, czy warto starac sie zostac tam dluzej. Twoim rodzicom wcale sie nie dziwie, ze nie chca brac udzialu w losowaniu GC - tam musieliby zaczac wszystko od nowa (a TAM poczatki dla obcokrajowcow sa ciezkie - nawet z green card), tu maja stabilizacje. Pozdrawiam i zycze powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...