Skocz do zawartości

Wymiana high school


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam dwa pytania:

1. Czy jak obecnie jestem w 2 klasie liceum czteroletniego (16lat) i mam zamiar wyjechać na roczną wymianę do USA we wrześniu, to czy jestem w stanie zakwalifikować się od razu do 12 klasy w high school, aby otrzymać HS Diploma (będe miał to zapewnione w ramach wymiany na wizie f-1)?

2. Czy po powrocie z wymiany do Polski będę musiał kontynuować naukę w szkole, czy będę mógł zrobić sobie gap year? I czy HS Diploma jest na równi z polską maturą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na YT filmów : TRIP HUNTER - Piotr Niemczewski. 

Jemu się to udało - wyjechał na wymianę, miał szanse ( ale tylko dzięki jego nauczycielom w szkole w USA ) zdac HS Diploma. Nie kazda szkola na to pozwala. 

Jak zdasz HS Diploma, nie musisz zdawać Polskiej Matury ( jestem pewny tego tylko w 90% :) )  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, alex12 said:

czy jestem w stanie zakwalifikować się od razu do 12 klasy w high school, aby otrzymać HS Diploma (będe miał to zapewnione w ramach wymiany na wizie f-1)?

Nic takiego nie jest zapewnione, a szczegolnie nie HS diploma "w ramach wymiany na wizie f-1"! To czy otrzymasz diploma -- nawet jezeli skonczysz 12a klase -- jest tylko i wylacznie kwestia przepisow w danej szkole/school district. A kazdy stan, district i szkola beda mialy wlasne wymagania. Wiec fakt ze komus sie udalo, nie znaczy ze tobie sie uda. Naprzyklad w high school moich dzieci uczniowie na wymanie nie mogli otrzymac high school diploma bo po jednym roku nie spelaniali wszystkich wymagan districtu i stanu. (Iles tam lat historii amerykanskiej, government, literatury, itp.) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, katlia napisał:

Nic takiego nie jest zapewnione, a szczegolnie nie HS diploma "w ramach wymiany na wizie f-1"

Ze strony wymiany: "Zaletą program F-1 jest możliwość wyboru szkoły np. z gwarantowanym uzyskaniem High School Diploma (nie trzeba wówczas zdawać polskiej matury)".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Sebol83 napisał:

Poszukaj na YT filmów : TRIP HUNTER - Piotr Niemczewski. 

Jemu się to udało - wyjechał na wymianę, miał szanse ( ale tylko dzięki jego nauczycielom w szkole w USA ) zdac HS Diploma. Nie kazda szkola na to pozwala. 

Jak zdasz HS Diploma, nie musisz zdawać Polskiej Matury ( jestem pewny tego tylko w 90% :) )  

 

Dzięki wielkie, zaraz go obejrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, alex12 said:

Ze strony wymiany: "Zaletą program F-1 jest możliwość wyboru szkoły np. z gwarantowanym uzyskaniem High School Diploma (nie trzeba wówczas zdawać polskiej matury)".

Zauwaz slowo "mozliwosc." To nie znaczy gwarancja. Sama bylam host matka. Dziecko bylo na wymianie w Argentynie. Wiem jak to dziala. Realie sa takie, ze zapisujesz sie na program, a program wpisuje ciebie na jakakolwiek publiczna high school do ktorej nalezy host family. Jezeli innych host family nie ma -- a to nie wcale nie jest latwo, co roku widze ogloszenia na host families, czasami doslownie kilka dni przed przyjazdem ucznia do USA-- to bardzo mozliwe ze znajdziesz sie w host rodzinie ktorej publiczna szkola NIE oferuje HS diploma. Tak jest gdzie ja mieszkam. Tak jest w Kaliforni polnocnej i poludniowej gdzie mieszka rodzina. Wiem, bo sprawdzalam. Wiec mozesz miec wybor - szkola/host rodzina na wybrzezu kalifornijskim lub w modnym Denver, Colorado - ale bez HS diploma. Albo na glebokim poludniu, na odludziu w Mississippi albo Arkansas (nuuuuuudy) ale z HS diploma. Realia sa, taki moze byc twoj "wybor."  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...