Skocz do zawartości

Wiza SB1 - powracający stały rezydent


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś z Państwa powracał do USA na podstawie wizy SB1- powracającego stałego rezydenta i mógłby opisać procedurę wjazdu? 

Od kilku lat posiadam Zieloną Kartę, w związku ze sprawami rodzinnymi i covidem nie powróciłam do USA, przekraczając tym samym ważność białego paszportu. Obecnie uzyskałam wizę SB1 umożliwiającą powrót stałego rezydenta. W najbliższych dniach planuje wyjechać do USA i potrzebuje informacji jak przebiega procedura q USA tzn czy odblokuja mi Zieloną Kartę skoro jeszcze nie upłynął okres jej wymiany, czy też otrzymam nową? A jeśli otrzymam nową to czy mogę wyjechac do kraju nim ja dostanę czy muszę z wyjazdem czekać na jej odbiór? Analogicznie czy od nowa muszę załatwiać Social Security czy nie ? Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ssn jest na cale zycie. To tak jak polski pesel, wiec jesli juz masz to nic z tym nie robisz, do momentu zmiany statusu z GC na obywatela. Wtedy nalezy informacje w urzedzie uaktualnic. 

Jesli chodzi o reszte to nie wiem, ale jesli planujesz od razu wyjechac po przylocie, to sie moga odczepic nastepnym razem i podwazac twoje intencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...