Jump to content

Wiza SB1 - powracający stały rezydent


Recommended Posts

Witam,

Czy ktoś z Państwa powracał do USA na podstawie wizy SB1- powracającego stałego rezydenta i mógłby opisać procedurę wjazdu? 

Od kilku lat posiadam Zieloną Kartę, w związku ze sprawami rodzinnymi i covidem nie powróciłam do USA, przekraczając tym samym ważność białego paszportu. Obecnie uzyskałam wizę SB1 umożliwiającą powrót stałego rezydenta. W najbliższych dniach planuje wyjechać do USA i potrzebuje informacji jak przebiega procedura q USA tzn czy odblokuja mi Zieloną Kartę skoro jeszcze nie upłynął okres jej wymiany, czy też otrzymam nową? A jeśli otrzymam nową to czy mogę wyjechac do kraju nim ja dostanę czy muszę z wyjazdem czekać na jej odbiór? Analogicznie czy od nowa muszę załatwiać Social Security czy nie ? Bardzo proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Ssn jest na cale zycie. To tak jak polski pesel, wiec jesli juz masz to nic z tym nie robisz, do momentu zmiany statusu z GC na obywatela. Wtedy nalezy informacje w urzedzie uaktualnic. 

Jesli chodzi o reszte to nie wiem, ale jesli planujesz od razu wyjechac po przylocie, to sie moga odczepic nastepnym razem i podwazac twoje intencje.

Edited by pelasia
  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...