Jump to content

Recommended Posts

Witam,

 

Wraz z rodziną jestem w trakcie procesu sponsorowania. Przez ten czas zmieniły się trochę plany na przyszłość i będziemy mogli przebywać w Stanach 3-4 miesiące w każdym roku. Czy zabiorą nam GC? Po jakim czasie może tam się stać. Adwokat ktory prowadzi naszą sprawe zapewnia, że należy być w USA min 1 raz w roku + posiadać np konto bankowe, auto i mieć co rozliczyć w każdym roku rozliczeniowym w IRS.

Jeżeli ktoś ma pewne info to będe wdzięczny, poniewaz caly proces sporo kosztuje. Jezeli mamy stracic papiery po krotkim czasie to nalezy zastanowic sie nad wycofaniem z procesu.

Link to post
Share on other sites

Generalnie prawnik ma rację, w takim sensie, że nawet jeśli przy spełnieniu takich warunków jak opisałaś (3-4 mce w USA, konto bankowe, zarejstrowane i ubezpieczone auto, co roku jakiś dochód legalnie opodatkowany w USA) urzednik na granicy postanowiłby odebrać Tobie GC i wysłał sprawę do Sądu Imigracyjnego to on jako prawnik (za drobną opłatą) powinien Ciebie wybronić.

Nie sądzę, że uzyskasz na forum gwarancję typu 4 m-ce w roku na 100% starczą albo musi to być dokładnie minimum tyle a tyle dni. Jak będziesz w każdym roku więcej dni w USA niż poza USA to szanse, że się "przyczepią" są znacząco mniejsze. Prawo mówi, że masz prawo i obowiązek "rezydowania" w USA - defnicja "rezydentury" w sytuacjach granicznych może być nieco płynna i podlegająca interpretacji.

Pamiętaj też, że w momencie jak posiadasz GC to te dochody z 8 miesięcy uzyskane poza USA też musisz w USA zgłosić i rozliczyć (wielu o tym zapomina)

  • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...