Jump to content

Warunki utrzymania GC


Recommended Posts

Witam,

 

Wraz z rodziną jestem w trakcie procesu sponsorowania. Przez ten czas zmieniły się trochę plany na przyszłość i będziemy mogli przebywać w Stanach 3-4 miesiące w każdym roku. Czy zabiorą nam GC? Po jakim czasie może tam się stać. Adwokat ktory prowadzi naszą sprawe zapewnia, że należy być w USA min 1 raz w roku + posiadać np konto bankowe, auto i mieć co rozliczyć w każdym roku rozliczeniowym w IRS.

Jeżeli ktoś ma pewne info to będe wdzięczny, poniewaz caly proces sporo kosztuje. Jezeli mamy stracic papiery po krotkim czasie to nalezy zastanowic sie nad wycofaniem z procesu.

Link to comment
Share on other sites

Generalnie prawnik ma rację, w takim sensie, że nawet jeśli przy spełnieniu takich warunków jak opisałaś (3-4 mce w USA, konto bankowe, zarejstrowane i ubezpieczone auto, co roku jakiś dochód legalnie opodatkowany w USA) urzednik na granicy postanowiłby odebrać Tobie GC i wysłał sprawę do Sądu Imigracyjnego to on jako prawnik (za drobną opłatą) powinien Ciebie wybronić.

Nie sądzę, że uzyskasz na forum gwarancję typu 4 m-ce w roku na 100% starczą albo musi to być dokładnie minimum tyle a tyle dni. Jak będziesz w każdym roku więcej dni w USA niż poza USA to szanse, że się "przyczepią" są znacząco mniejsze. Prawo mówi, że masz prawo i obowiązek "rezydowania" w USA - defnicja "rezydentury" w sytuacjach granicznych może być nieco płynna i podlegająca interpretacji.

Pamiętaj też, że w momencie jak posiadasz GC to te dochody z 8 miesięcy uzyskane poza USA też musisz w USA zgłosić i rozliczyć (wielu o tym zapomina)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...