Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

36 minutes ago, Justyna234 said:

aha dzieki, czyli, ze reguly nie ma, wiec lepiej miec ten swistek... nawet jak sie pare groszy odlozylo na czarna godzine :D 

Wybacz, zrozumiałem że miałaś już rozmowę i odrzucili Cię każąc dostarczyć jeszcze coś takiego. Ale chyba dopiero będziesz mieć rozmowę i wysłali Ci takie instrukcje? Jeśli tak, to z reguły ludzie biorą wyciąg z konta, jeśli jest tam odpowiednia ilość gotówki (wg CO) to wystarczy. Podobno interesują ich tylko płynne aktywa, ale jeśli masz np. nieruchomość lub inne aktywa to nie zaszkodzi mieć też dowód własności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kenadams napisał:

Wybacz, zrozumiałem że miałaś już rozmowę i odrzucili Cię każąc dostarczyć jeszcze coś takiego. Ale chyba dopiero będziesz mieć rozmowę i wysłali Ci takie instrukcje? Jeśli tak, to z reguły ludzie biorą wyciąg z konta, jeśli jest tam odpowiednia ilość gotówki (wg CO) to wystarczy. Podobno interesują ich tylko płynne aktywa, ale jeśli masz np. nieruchomość lub inne aktywa to nie zaszkodzi mieć też dowód własności :)

Dzieki, no wybieram sie dopiero za kilka dni, no i oczywiscie mnie wszystkie mozliwe obawy nachodza... i mysle, co by tu jeszcze wziasc ze soba :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Justyna234 napisał:

Hejka,

Mam takie pytanko odnosnie evidence of support. Ambasada w Sztokholmie chce wlasnie cos takiego jeszcze, 

Moje rozumienie jest, ze to wyciag z banku wystarczy jesli ma sie wystarczajca kwote tam, ale czy ktos wie jaka to kwota? 

I moze jezeli ktos dostrczal wyciag a banku w ambasadzie w kraju poza Polska, a konto bylo w Polsce, to trzeba to wciaz tlumaczyc... ? 

No mam wlasnie taki update ze Sztokholmu, ze moje konto musi byc w consular district, albo w US, wiec chyba musze miec kase na dunskim koncie,

wie ktos moze ile tak mniej wiecej tego trzeba na rodzine 4 osoby? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Justyna234 said:

No mam wlasnie taki update ze Sztokholmu, ze moje konto musi byc w consular district, albo w US, wiec chyba musze miec kase na dunskim koncie,

wie ktos moze ile tak mniej wiecej tego trzeba na rodzine 4 osoby? 

Ja bym pokazał wszystko co masz, nie ma co ryzykować. Chyba że założenie konta w Danii i przelanie oszczędności nawet na chwilę jest bardzo problematyczne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Claudia24 napisał:

hej, 

 

mam pytanie o tłumaczenie dokumentów na j. ang., które dokumenty należy przetłumaczyć u tłumacza przysięgłych?

Czy te informacje o osobie z Krajowego Rejestru Karnego mamy tłumaczyć ? 

tylko to czy coś jeszcze ?

Z góry dziękuje za odpowiedz.

mi ambasada napisala (nie w Warszawie), ze musza byc przysiegle tlumaczenia wszystkiego co nie jest po angielsku - mimo, ze w oficjalnych wytycznych nie ma takiego wskazania, ze musza byc przysiegle.

ja bym od razu radzila robic przysiegle, bo np ja zrobilam najpierw normalne, a potem musialam placic jeszcze raz za tlumaczenia przysiegle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2022 o 09:00, Justyna234 napisał:

Hejka,

Mam takie pytanko odnosnie evidence of support. Ambasada w Sztokholmie chce wlasnie cos takiego jeszcze, 

Moje rozumienie jest, ze to wyciag z banku wystarczy jesli ma sie wystarczajca kwote tam, ale czy ktos wie jaka to kwota? 

I moze jezeli ktos dostrczal wyciag a banku w ambasadzie w kraju poza Polska, a konto bylo w Polsce, to trzeba to wciaz tlumaczyc... ? 

jak masz możliwość to załatw i-134. jeśli nie, to oszczędności ok. $20k na osobę dla pewności. Jesteś sama, czy z rodzinà? Słyszałam o 4osobowej rodzinie w Sztokholmie, która miała $20k i to było za mało, ale wybierali się do NY, gdzie jest drogo. Więc zależy ile osób jest w sprawie, gdzie jedziesz/jedziecie, czy masz propozycję pracy itp.

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Claudia24 napisał:

hej, 

 

mam pytanie o tłumaczenie dokumentów na j. ang., które dokumenty należy przetłumaczyć u tłumacza przysięgłych?

Czy te informacje o osobie z Krajowego Rejestru Karnego mamy tłumaczyć ? 

tylko to czy coś jeszcze ?

Z góry dziękuje za odpowiedz.

tak przysięgłe. wszystko, co nie jest po angielsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2022 o 10:34, WiktorB napisał:

Ala2022 - znalazłaś się w wątku, gdzie masa osób sobie bezinteresownie pomaga, dzieli wiedzą, doradza w sprawie loterii wizowej.
Sporo z nas przeżywa cięższe chwile, niektórym szansa zostanie odebrana.
Zamiast realnie komuś pomóc to pojawiasz się z tekstem (coś w stylu): "jak się chce to można - mnie się udało". Piszesz to też faktycznie w momencie, kiedy operacja zmiany ambasady jest czasowo nie do zrealizowania. 
Jeśli nie masz dobrej woli to w imieniu swoim i innych - nie zatruwaj tego forum.

zdaje się, że realnie pomogłam kilku osobom jakbyś nie zauważył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, ala2022 said:

tak przysięgłe. wszystko, co nie jest po angielsku

Nie...

@Claudia24 Zobacz https://forum.usa.info.pl/topic/31855-dv-2022-wątek-dla-osób-które-wygrały-gc-i-mają-pytania/page/181/#comment-324574 albo tu https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/immigrant-visas-pl/diversity-visa-program-pl/ (na samym dole, w zakładce Lista Dokumentów Wymaganych od Uczestników)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...