Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.08.2022 o 11:03, Aleksandra napisał:

Czy możesz udzielić odpowiedzi w jakis sposób przeniosłas się do innej amasady ?

Gratulacje dla Aleksandry, która dzięki mnie przeniosła się do Wiednia i ma już wizę. A jak tylko dostała 2NL, to przestała do mnie pisać ;) cóż, taka polska mentalność. Niemniej jednak może komuś w przyszłej loterii ta informacja się przyda - że do końca jest możliwość przeniesienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

mam takie pytanko dot. aplikacji o re-entry permit. Potrzebuje złożyć wniosek, bo zostało mi kilka spraw do pozamykania w Polsce, a ciężko jest to zrobić na odległość  i nie wiem jak długo mi to zajmie. Czy wiecie czy składa się to w urzędzie  czy tez online? Spotkałem się tez z informacją, ze wysyła się wniosek normalnie poczta lub kurierem. Które jest prawdziwe i dość wygodne? Dodatkowo mam pytanie czy jak złoże już ten wniosek to mogę wrócić do Polski jak dostanę zaproszenie na zdjęcie odcisków palców czy muszę siędzie tu w Stanach do tego czasu? Spotkałem się ze sprzecznymi informacjami, wiec chciałem tu się was poradzić. Z góry wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Amigo said:

Cześć wszystkim,

mam takie pytanko dot. aplikacji o re-entry permit. Potrzebuje złożyć wniosek, bo zostało mi kilka spraw do pozamykania w Polsce, a ciężko jest to zrobić na odległość  i nie wiem jak długo mi to zajmie. Czy wiecie czy składa się to w urzędzie  czy tez online? Spotkałem się tez z informacją, ze wysyła się wniosek normalnie poczta lub kurierem. Które jest prawdziwe i dość wygodne? Dodatkowo mam pytanie czy jak złoże już ten wniosek to mogę wrócić do Polski jak dostanę zaproszenie na zdjęcie odcisków palców czy muszę siędzie tu w Stanach do tego czasu? Spotkałem się ze sprzecznymi informacjami, wiec chciałem tu się was poradzić. Z góry wielkie dzięki!

Jakies 10 lat temu USCIS zainwestowal *miliardy* dolarow zeby zdigitalizowac wszystkie formularze. Na razie dzialaja im 3... I-131 AFAIK nie jest jednym z nich, wiec tylko papierowo. Mozesz opuscic US po zlozeniu I-131, a przed wykonaniem bio. Musisz oczywiscie tylko na nie potem wrocic:

Quote

You must be physically present in the United States when you file the Reentry Permit application and complete the biometrics services requirement.

[1] https://www.uscis.gov/sites/default/files/document/forms/i-131instr.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Xarthisius said:

Jakies 10 lat temu USCIS zainwestowal *miliardy* dolarow zeby zdigitalizowac wszystkie formularze. Na razie dzialaja im 3...

Oczernilem publicznie swoja ulubiona instytucje piszac nieprawde! 13 juz maja! (ale dalej nie maja I-131)

https://www.uscis.gov/file-online/forms-available-to-file-online

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Xarthisius napisał:

Mozesz opuscic US po zlozeniu I-131, a przed wykonaniem bio. Musisz oczywiscie tylko na nie potem wrocic:

[1] https://www.uscis.gov/sites/default/files/document/forms/i-131instr.pdf

Na pewno tak jest? Ja zatrzymałem się na wiedzy, że "If you
leave the United States before you provide your biometrics, USCIS
may deny your application."

 

Rozumiem, że "może odrzucić" nie oznacza, że na pewno odrzuci. Ale że na 100% nie odrzuci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, Jacek87 said:

Na pewno tak jest? Ja zatrzymałem się na wiedzy, że "If you
leave the United States before you provide your biometrics, USCIS
may deny your application."

Rozumiem, że "może odrzucić" nie oznacza, że na pewno odrzuci. Ale że na 100% nie odrzuci?

I-131 sklada sie dla duzej gamy dokumentow, np. advanced parole, refugee travel document itp. To co widziales bylo w kategorii reentry permit czy jakies innej? Mozesz mi pokazac, w ktorym miejscu dokladnie? 

Update: OK, widze gdzie to jest (B5en). W takim razie, use your own discretion. Historie ludzi, ktorzy dolecieli na bio, chyba nawet na tym forum sa. Na pewno na innych.

Edytowane przez Xarthisius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Xarthisius napisał:

Heh, sam nawet wczesniej bylem bardziej zdecydowany: https://forum.usa.info.pl/topic/31855-dv-2022-wątek-dla-osób-które-wygrały-gc-i-mają-pytania/?do=findComment&comment=324647

Nie nalezy ufac ludziom w internetach.

hehe, no właśnie tak mi się kojarzyło, że jak zadawałem pytanie na ten temat to Ty mi dawałeś ten fragment :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2022 o 18:17, Xarthisius napisał:

I-131 sklada sie dla duzej gamy dokumentow, np. advanced parole, refugee travel document itp. To co widziales bylo w kategorii reentry permit czy jakies innej? Mozesz mi pokazac, w ktorym miejscu dokladnie? 

Update: OK, widze gdzie to jest (B5en). W takim razie, use your own discretion. Historie ludzi, ktorzy dolecieli na bio, chyba nawet na tym forum sa. Na pewno na innych.

Ok dziękuję wam bardzo! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2022 o 05:42, ala2022 napisał:

Gratulacje dla Aleksandry, która dzięki mnie przeniosła się do Wiednia i ma już wizę. A jak tylko dostała 2NL, to przestała do mnie pisać ;) cóż, taka polska mentalność. Niemniej jednak może komuś w przyszłej loterii ta informacja się przyda - że do końca jest możliwość przeniesienia. 

Dziękuje , a pisać przestałam myśle ze z wiadomych przyczyn i dla Ciebie i dla mnie ….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...