Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, illusion napisał:

Czy lekarzowi podczas wizyty trzeba dać takie samo zdjęcie jak podczas interview?

nie, do lekarza trzeba mieć polskie paszportowe, a na interview amerykańskie 5cmx5cm, o rozmiarach takich jak zdjęcie które załączało się do zgłoszenia w loterii 

 zdjęcia nie mogą być starsze niż 6 msc

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2022 o 23:27, ala2022 napisał:

Z ambasadà można załatwić bardzo dużo, szczególnie w takim roku jak dv22. To jest tylko i wyłàcznie ich widzimisię. Najlepszym przykładem jest Rio, które chyba zaakceptowało już z 250 rosyjskich transferów

Dziekuje raz jeszcze za pomoc.

Ambasada faktycznie wysłała request do KCC i już mam zaproszenie na koniec Sierpnia do Sztokholmu,

trzymam kciuki za reszte z was oczekujacych na swoje 2NL

 

  • Like 5
  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Claudia24 napisał:

Hej, na jakiego emaila wysylalas zapytanie gdzie obecnie jest Twój wniosek DS? 

Hej, wyslalam na adres taki jak wszyscy 

KCCDV@state.gov

Tam trzeba tylko miec specjalny format tego maila, co tam ma byc dokladnie w naglowku i w temacie (tj, twoje dane itp) znalazlam gdzies na tym forum

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ponieważ powoli acz nieubłaganie zbliża mi się termin rozmowy (pod koniec sierpnia), mam kilka pytań i wątpliwości. Będę wdzięczny jeśli ktoś mi pomoże je rozwiać :)

1.       Termin ważności zaświadczenia o niekaralność z UK. Mam zaświadczenie z grudnia 2021. Znalazłem kilka informacji o 12mc, ale wszędzie dotyczyło to zaświadczenia z PL. Z UK jest tak samo?
2.       Opis zupełny aktu małżeństwa wystarczy jeden, prawda? Nie potrzebuje dwóch odpisów dla mnie i żony?
3.       SSN po przylocie do US ma być przysłany w ciągu 2-3 tygodni, czy w tym czasie mogę normalnie legalnie pracować na podstawie samej wbitki w paszport?

 

Ponieważ nie wiemy czy uda nam się ogarnąć wszystko w ciągu pół roku po rozmowie (firma, praca etc) to zastanawiamy się też nad białym paszportem. Jakby ktoś zerknął na to i potwierdził mi czy wszystko dobrze zrozumiałem. Chyba chronologicznie.

1.       Rozmowa i wpis w paszporcie wizy
2.       Opłata za zieloną kartę (przed wylotem)
3.       W ciągu pół roku (mniej więcej, na wizie jest termin) wylot. Jak pkt 2 i 3 będą spełnione to dopiero zaczną mi wyrabiać GC
4.       Czekam na nr ubezp i zieloną kartę (mogę w tym czasie pracować?)
5.       Biały paszport – mogę o niego zawnioskować (formularz I-131) zaraz po przylocie? W informacjach jest, że muszę być LPR – jestem automatycznie po przylocie czy muszę mieć GC?
6.       Czekam na biometric appointment (ponoć można przyspieszyć, ale to mniej istotne) i dopiero po tym, mogę na spokojnie wyjechać i mieć więcej czasu na ogarnięcie?

Póki co tyle mi przychodzi do głowy, będę wdzięczny za rozwianie wątpliwości :)
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, don123 said:

Hey mam pytanie? Na stronie dvprogram.state.gov. zmieniła mi się data. Gdy sprawdzałem wyniki losowanie była May 08, 2021. Teraz jest June 06, 2021. Czy ktoś wie o co chodzi i czy może ktoś z oczekujących na zaproszenie ma podobną sytuację? 

Kiedys robili update systemu i im sie data przestawila. Chyba wszystkim. Bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...