Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

52 minutes ago, katarzyna_gawor said:

Po 1: Czy ktoś zna jakieś przypadki odmowy przyznania tej wizy i czym to było spowodowane?

Bez sensu jest myśleć o tym w ten sposób, tylko się wrzodów nabawisz... Najczęściej to pewnie historia kryminalna, ban ze względu na nielegalny pobyt. Nic co CO mógłby wyciągnąc z kapelusza i Cię zaskoczyć... Raczej wiesz czy coś nabroiłaś. Przynależność do NSDAP w latach 30 ubiegłego wieku i wielożeństwo też są dyskwalifikujące... Ogólnie wszystko to na co w DS-260 odpowiasz "NIE", w tej części gdzie jest mnóstwo pytań zero-jedynkowych.

52 minutes ago, katarzyna_gawor said:

-akt małżeństwa (czy ten dokument dokładnie nazywa się odpis skrócony aktu małżeństwa? Bo taki otrzymaliśmy w urzędzie) 

Nie. Musi być zupełny odpis aktu małżeństwa. W urzędzie wydają odpis taki jaki sobie zażyczysz.

52 minutes ago, katarzyna_gawor said:

1) Oni te kopie zabierają? 2) Czy dowód osobisty jest do czegokolwiek potrzeby czy jedyny dokument to paszport? 3) Czy są jakieś choroby które kompletnie dyskwalifikują aplikantów?

1) Tak. Kopia, w sensie zwykłe ksero. 2) Paszport wystarczy. 3) Tak, ale prawdopodobieństwo, że jesteś na nie chora i nie wiesz o tym jest dość niskie. Rzeżączka, kiła, trąd, gruźlica. Z tego chyba tylko dwie ostatnie się trudno leczy.

Edytowane przez Xarthisius
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, danielwro napisał:

a czeka sie? 

zadnych paszportow nie zostawialem na wizycie. 

kurcze przepraszam ale źle sformułowałam pytanie przez to że miałam najpierw interview a później lekarza, chodziło mi o to jak długo się czeka się na odbiór paszportów po wizycie w ambasadzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, 9kk napisał:

kurcze przepraszam ale źle sformułowałam pytanie przez to że miałam najpierw interview a później lekarza, chodziło mi o to jak długo się czeka się na odbiór paszportów po wizycie w ambasadzie :)

zalezy jaka opcje wybierzesz: osobiscie - 2d, kurier - 3 dnia przywozi

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, 9kk said:

dziękuję, a co jest potrzebne przy odbiorze kurierem? wystarczy dowód osobisty?

Dodam, że w teorii paszport może być wydany tylko do rąk jego właściciela. W przypadku osoby dorosłej, trzeba mieć upoważnienie do odbioru. W przypadku dzieci - akt urodzenia (dowód że jesteś rodzicem). W praktyce pewnie zależy od kuriera.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...