Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, mcpear napisał:

Ogólna zasada: więcej w USA niż poza. Jak wyjedziesz na ponad 6 miesięcy a mniej niż 12 miesięcy to urzędnik się będzie dopytywał. Jak przesiedzisz 12 miesięcy to powinieneś mieć reentry permit.

Aczkolwiek poczytaj chyba forum DV20 czy DV19 na starcie pandemii, gdzie nie było pracy w USA to wielu wracało prawie na rok do Polski i "wlatywało" bez problemu. Szczególnie pierwszy rok po wylosowaniu wielu może mieć sprawy do "pozamykania".

Wylot na więcej niż pół roku odwleka moment ubiegania się o obywatelstwo.

Nie zmienia to oczywiście obowiązków podatkowych. Za rok 2022 musisz złożyć deklarację podatkową w USA od całości dochodów z całego świata. Jak wrócisz we wrześniu 2023 to również w 2023 dochód z Polski z początku roku będzie podlegał obowiązkowi podatkowemu w USA (oczywiście może podlegać zwolnieniom, ale zgłosić go trzeba)

dzięki, poczytam tamte wątki.

Z podatkiem zdaje sobie sprawę. Muszę poszukać jakiegoś radcy podatkowego, bo rozważam zostawienie działalności w PL i dalej świadczenie usług dla firm z polski, ale nie wiem jak to prawnie/podatkowo wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tereus napisał:

dzięki, poczytam tamte wątki.

Z podatkiem zdaje sobie sprawę. Muszę poszukać jakiegoś radcy podatkowego, bo rozważam zostawienie działalności w PL i dalej świadczenie usług dla firm z polski, ale nie wiem jak to prawnie/podatkowo wygląda

Mam prośbę, jak znajdziesz dobrego doradcę podatkowego to podziel się namiarem. Jestem w podobnej sytuacji. Będę wdzięczny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w którym miejscu jest informacja o ds 160 lub ds 260. Boj a mam wydruk z rejestracji na ustraveldocs.com i  jest tam tylko :

Imię aplikanta

numer paszportu

UID - kod kreskowym z jakimś numerem

Miejsce Ambasady

Cel podróży ( u mnie jest POLAND NVC Scheduled Appointmnet - i tu się zastanawiam czy to dobrze?) 

typ wizy - DV1

A reszta to już dotyczy sposobu dostarczenia dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, don123 napisał:

A w którym miejscu jest informacja o ds 160 lub ds 260. Boj a mam wydruk z rejestracji na ustraveldocs.com i  jest tam tylko :

Imię aplikanta

numer paszportu

UID - kod kreskowym z jakimś numerem

Miejsce Ambasady

Cel podróży ( u mnie jest POLAND NVC Scheduled Appointmnet - i tu się zastanawiam czy to dobrze?) 

typ wizy - DV1

A reszta to już dotyczy sposobu dostarczenia dokumentów.

Na wydruku z ustraveldocs nie ma informacji o formularzu, tam masz tylko info że masz spotkanie i numer do przesyłki zwrotnej z paszportem.
Numer formularza masz np na stronie z potwierdzeniem wypełnienia wnioskuz CEAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, don123 napisał:
Godzinę temu, tereus napisał:

Na wydruku z ustraveldocs nie ma informacji o formularzu, tam masz tylko info że masz spotkanie i numer do przesyłki zwrotnej z paszportem.
Numer formularza masz np na stronie z potwierdzeniem wypełnienia wnioskuz CEAC

 

Godzinę temu, tereus napisał:

Na wydruku z ustraveldocs nie ma informacji o formularzu, tam masz tylko info że masz spotkanie i numer do przesyłki zwrotnej z paszportem.
Numer formularza masz np na stronie z potwierdzeniem wypełnienia wnioskuz CEAC

Może to głupie pytanie ale gdzie szukać strony z potwierdzeniem wypełnienia wniosku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, don123 said:

Może to głupie pytanie ale gdzie szukać strony z potwierdzeniem wypełnienia wniosku? 

Mozesz sie zalogowac na strone gdzie wypelniales ds-260: https://ceac.state.gov/IV/Login.aspx  Jak konczy sie wypelniac ds-260 to pytaja czy chcesz strone z potwierdzeniem wydrukowac. AFAIR po wyslaniu dalej mozna tam kliknac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem trzy tygodnie po pozytywnej rozmowie w ambasadzie, z racji, że musieliśmy uzupełnić szczepienia, badania były dostarczone po rozmowie.

Zacząłem się martwić, że jeszcze nie przesłali paszportów, więc napisałem do ambasady co się dzieje. W odpowiedzi napisali:

Your case has been updated, please log back into your account to view the details.

Dear Sir,

thank you for your correspondence. We received your medical exams and are ready to process your case to conclusion.

Na ustraveldoc nienawidzę żadnej informacji, na ceac  jeszcze nie wszedłem. Na której stronie będzie informacja? Czy mam się martwić, czy jako, że jest jeszcze miesiąc to zdążą wysłać?

Macie jakieś doświadczenia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, AS13 said:

Jestem trzy tygodnie po pozytywnej rozmowie w ambasadzie, z racji, że musieliśmy uzupełnić szczepienia, badania były dostarczone po rozmowie.

Zacząłem się martwić, że jeszcze nie przesłali paszportów, więc napisałem do ambasady co się dzieje. W odpowiedzi napisali:

Your case has been updated, please log back into your account to view the details.

Dear Sir,

thank you for your correspondence. We received your medical exams and are ready to process your case to conclusion.

Na ustraveldoc nienawidzę żadnej informacji, na ceac  jeszcze nie wszedłem. Na której stronie będzie informacja? Czy mam się martwić, czy jako, że jest jeszcze miesiąc to zdążą wysłać?

Macie jakieś doświadczenia?

CEAC. Jezeli czekali tylko na badania i je dostali to czemu mieliby nie zdazyc? Patience.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...