Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, ala2022 said:

na rosyjskim forum napisano, że na dzisiejszym spotkaniu były tylko 2 sprawy z dv, reszta - dużo - turystyczne, więc nie ma chyba jeszcze tej prioryteryzacji DV. Czy to oznacza, że wszystkie spotkania ze stycznia i lutego to osoby z przeprocesowanymi dokumentami wg starych zasad ?

Wiemy, ze jak dotad byly umowione na spotkanie 163 case'y, wiec ciezko zeby byly tlumy osob z DV kazdego dnia w tej sytuacji... Doslownie kilka postow wyzej pisalem, ze zaproszenia na styczen i luty wyszly jeszcze w grudniu. Nie panikuj. Nic w loterii DV (ani zadnym innym procesie imigracyjnym) nie dzieje sie z dnia na dzien. Czekamy na nastepny VB oraz kolejna porcje zaproszen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az z ciekawosci sprawdzilem. Od 1 stycznia WRW przeprocesowalo 24 case'y. Przez raptem 5 dni roboczych jezeli dobrze patrze na kalendarz i swieta. Co daje srednio 5 dziennie, a jak je grupuja na 1-2 dni w tygodniu to nawet wiecej. Takze to, ze ktos sobie napisze ze "widzial tylko 2 inne osoby" nic znaczy. Tylko sie wzajemnie nakrecacie.

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2022 o 12:47, laolamiku napisał:

Przy okazji napiszcie proszę swój CN i datę złożenia DS-260. Jestem ciekawa czy jestem odrębnym przypadkiem czy może faktycznie data wysłania DS-260 ma aż tak kluczowe znaczenie. 

CN 1***
DS wysłany w sierpniu
Póki co brak zaproszenia. :)

Edytowane przez Jacek87
uzupełnienie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2022 o 12:47, laolamiku napisał:

Cześć!

Czy ktoś z Was otrzymał już zaproszenie na rozmowę do ambasady?

Bardzo ślamazarnie to idzie, zaproszenia dostało nieco ponad 150 osób, ale może akurat znajdą się tutaj Ci szczęśliwcy. Z tego co również widzę, to kolejność CN nie jest szczególnie zachowana i zaproszenia dostały już nawet osoby z CN bliskim 13 000. Ja mam 8XXX i póki co cisza, ale DS-260 wysłałam dopiero w połowie lipca. Podejrzewam, że data wysłania DS-260 na "nowych zasadach" nabrała większego znaczenia, przez co pesymistycznie zapatruję się na swoją sytuację :/

Wiecie może, czy da się sprawdzić kiedy poszczególne CN miały interview w poprzedniej edycji? 

Przy okazji napiszcie proszę swój CN i datę złożenia DS-260. Jestem ciekawa czy jestem odrębnym przypadkiem czy może faktycznie data wysłania DS-260 ma aż tak kluczowe znaczenie. 

My w poprzedniej edycji DV2021 mieliśmy case number  76xx. A termin interwiev mieliśmy na lipiec dopiero. Z resztą przełożyliśmy to na koniec września .Strasznie się to wszystko ślimaczyło .

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2022 o 17:16, Xarthisius napisał:

Az z ciekawosci sprawdzilem. Od 1 stycznia WRW przeprocesowalo 24 case'y. Przez raptem 5 dni roboczych jezeli dobrze patrze na kalendarz i swieta. Co daje srednio 5 dziennie, a jak je grupuja na 1-2 dni w tygodniu to nawet wiecej. Takze to, ze ktos sobie napisze ze "widzial tylko 2 inne osoby" nic znaczy. Tylko sie wzajemnie nakrecacie.

To nie kwestia nakręcania tylko oceny, czy wydawać pieniądze na lawsuit. Biorę pod uwagę dobre i złe strony. Decyzję trzeba podjąć chyba w tym miesiącu, więc nie wiem, czy mogę sobie pozwolić na czekanie na marcowe i kwietniowe interview.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, ala2022 said:

To nie kwestia nakręcania tylko oceny, czy wydawać pieniądze na lawsuit. Biorę pod uwagę dobre i złe strony. Decyzję trzeba podjąć chyba w tym miesiącu, więc nie wiem, czy mogę sobie pozwolić na czekanie na marcowe i kwietniowe interview.

No to jeszcze gorzej, jezeli decyzje o tym czy angazowac sie finansowo w proces sadowy opierasz na bzdurach, ktore ludzie wypisuja na tg. Zaproszenia na marzec powinny byc przed koncem miesiaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Xarthisius napisał:

Swoja droga inflacja galopujaca w tych pozwach. W DV-20 za darmo, w DV-21 Curtis bral bodajze $1500 ?, a teraz $2200 pierwszy pozew widze. I jeszcze sobie wybieraja niskie numery zeby bylo "latwiej". Piknie. A mogl czlowiek zostac prawnikiem...

nadal taniej niż obsługa prawna mojej wizy pracowniczej, która jest 2gą opcją. punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...