Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Jacek87 napisał:

Dostałem właśnie info, że zapraszają na interview 1 marca. :))

Gratulacje! Jak taka wiadomość wygląda? Czy trzeba to jakoś potwierdzić? I czy podają jakie dokumenty ostatecznie trzeba zabrać? Oczywiście proszę się też pochwalić po 1 marca jak wyglądała rozmowa! 

I czy to jest na warszawę? 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Xarthisius napisał:

Mozesz sprawdzic jaki masz status na CEAC? oraz czy Twoj numer jest w liscie 2nl na dzis https://frankgh.github.io/dvstats/2022/01/21/Statistic-Details.html ? Bo zapuscilbym jeszcze raz, zeby sie @ala2022 nie stresowala :)

update: Widze na ruskim tg, ze nie jestes odosobniony. Zaraz sprobujemy zobaczyc ile tych zaproszen...

Na rosyjskim czacie jest bardzo dużo na cały marzec, ale wiele z tych osób nie ma na tej 'nowej' liście. Jak to mozliwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Jacek87 napisał:

Dostałem właśnie info, że zapraszają na interview 1 marca. :))

a umawiałeś badania ? Ciekawi mnie swoją drogą jak będzie z terminami, Ruscy kombinują jak zrobić badania w Krakowie i dojechać na spotkanie do Warszawy na drugi dzień. Zastanawiam się, czy te kliniki też zwiększyły sloty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, ala2022 said:

Na rosyjskim czacie jest bardzo dużo na cały marzec, ale wiele z tych osób nie ma na tej 'nowej' liście. Jak to mozliwe ?

Albo ludzie nieogarnieci przy sprawdzaniu, albo wyszly jeszcze zaproszenia po skanie. To drugie moge zweryfikowac, ale raczej obstawiam to pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xarthisius  jak myślisz w styczniu wawa bedzie jeszcze rozsyłać czy juz full? 
PS. Widziałem na fb ,że na j1 czy b2 normalnie umawiają i czeka sie krótko. Smutne to jest ,ze dla Iv nie ma miejsc...jaki to ma sens takie przeciąganie gdy maja tyle wniosków...sporo z ukr sie tez tu procesuje. Jak myslisz te planowane procesy pomoga tylko tym plantiffs czy wszystkim?

Edytowane przez micham
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, micham said:

@Xarthisius  jak myślisz w styczniu wawa bedzie jeszcze rozsyłać czy juz full? 
PS. Widziałem na fb ,że na j1 czy b2 normalnie umawiają i czeka sie krótko. Smutne to jest ,ze dla Iv nie ma miejsc...jaki to ma sens takie przeciąganie gdy maja tyle wniosków...sporo z ukr sie tez tu procesuje. Jak myslisz te planowane procesy pomoga tylko tym plantiffs czy wszystkim?

Na oba pytania: nie wiem. Z tego co widzialem rozne screeny, zaproszenia sa na caly zakres miesiaca, ale to nie znaczy, ze jak im sie zwolni miejsce to nie beda mogli jeszcze kogos dopchac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2022 o 10:01, Agggg napisał:

Gratulacje! Jak taka wiadomość wygląda? Czy trzeba to jakoś potwierdzić? I czy podają jakie dokumenty ostatecznie trzeba zabrać? Oczywiście proszę się też pochwalić po 1 marca jak wyglądała rozmowa! 

I czy to jest na warszawę? 

 

Tak, w moim przypadku jest to na Warszawę. Wiadomość, która przychodzi na maila jest krótka: "You have received this email notification to inform you that you have updates available at https://dvprogram.state.gov/ESC. Please log in using your confirmation number from your original application to complete further processing."

Po zalogowaniu do podanej strony są informacje o terminie i miejscu interview.
 

W dniu 22.01.2022 o 11:41, ala2022 napisał:

a umawiałeś badania ? Ciekawi mnie swoją drogą jak będzie z terminami, Ruscy kombinują jak zrobić badania w Krakowie i dojechać na spotkanie do Warszawy na drugi dzień. Zastanawiam się, czy te kliniki też zwiększyły sloty.

Jeszcze nie umawiałem badań. Jutro pewnie będę próbował to ogarnąć.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku ze zbliżającym się interview i chęcią, by na pewno nic nie popierniczyć, proszę o info czy właściwie wszystko rozumiem.

Przed interview muszę dokonać opłaty. Zarejestrować się online przez https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/Supplements/Supplements_by_Post/WRW-Warsaw.html#ExternalPopup

Na spotkanie muszę wziąć ze sobą:
potwierdzenie opłaty,
stronę o wypełnieniu DS-260,
kopertę z badaniami,
stronę z dvprogram.state.gov informującą o terminie interview,
paszport,
oryginał pełnego aktu urodzenia i kserokopię,
oryginał Police Certificate i kserokopię,
2 kolorowe fotografie,
dokumenty potwierdzające wykształcenie.

Jeśli chodzi o badania, to zapisuję się na nie w Warszawie bądź Krakowie w podanych na stronie ambasady placówkach. Pytanie pierwsze: czy tam zrobię od razu wymagane szczepienia?

Pytanie drugie: w instrukcji o medical exam podane są następujące szczepienia: świnka, odra, różyczka, Heine-Medina, tężec, dyfteryt, koklusz, grypa, heamofilus influenzae typu B(HiB), zapalenie wątroby typu A, zapalenie wątroby typu B, ospa wietrzna, pneumokokowe zapalenie płuc, rotawirus, zakażenie meningokokowe

ze strony:
https://www.cdc.gov/immigrantrefugeehealth/civil-surgeons/vaccinations.html?CDC_AA_refVal=https%3A%2F%2Fwww.cdc.gov%2Fimmigrantrefugeehealth%2Fexams%2Fti%2Fcivil%2Fvaccination-civil-technical-instructions.html#tbl1

wynika mi (mam 34lata), że powinienem zaszczepić się na: Td/Tdap, Measles, Mumps, and Rubella, Varicella, Influenza orac COVID.
Na którą listę zatem mam patrzeć? A może to jest tak, że tam gdzie będę robił badania powiem, że to do imigracji do USA i od razu wszystko sami będą wiedzieć?

Byłem szczepiony w połowie lipca na COVID szczepionką Johnson, czy to będzie aktualne i nie muszę już robić szczepienia na covid?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...