Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Może Was to zainteresować - bazując na danych z https://dvcharts.xarthisius.xyz/index.html, zrobiłem sobie porównanie z poprzednich lat jeśli chodzi o ilość wiz "przerobionych" przez ambasadę w Warszawie, na ok. koniec stycznia (jak i pod koniec roku fiskalnego). Przerobionych tzn. w posiadających statusy "Ready", "Issued", "Administrative Processing" i "Refused" (wiem, że "Ready" to jeszcze nie przerobiona wiza, ale oznacza to przynajmniej zarezerwowany termin interview więc wliczyłem je również). Liczyłem sumując ilość wiz z każdego przedziału dla Warszawy i oto wyniki:

  • DV 2022
    • 22 stycznia: 200
  • DV 2021
    • 5 marca: 0
    • koniec roku: 333
  • DV 2020
    • 5 lutego: 150
    • koniec roku: 236
  • DV 2019
    • 19 stycznia: 206
    • koniec roku: 549
  • DV 2018
    • 24 stycznia: 217
    • koniec roku: 587
  • DV 2017 (dane są tylko z końca roku)
    • koniec roku: 525
  • DV 2016 - brak danych
  • DV 2015
    • 23 stycznia: 173
    • koniec roku: 733

Wolę być ostrożny z interpretacją tych danych, ale wydaje mi się że nie jest tak źle, szczególnie patrząc na "normalne" lata i zdolność ambasady do wyciągnięcia w miarę niezłych wyników od stycznia do końca roku (zakładając że nie będzie już takich lockdownow ani banów jak w 2020). Oczywiście szanse zależą też od ilości case'ów na Warszawę, a w tym roku jest ich więcej jak rozumiem (doszła Rosja, tak?). Może @Xarthisius byłby miły potwierdzić moje nadzieje lub rozwiać wątpliwości :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Was to zainteresować - bazując na danych z https://dvcharts.xarthisius.xyz/index.html, zrobiłem sobie porównanie z poprzednich lat jeśli chodzi o ilość wiz "przerobionych" przez ambasadę w Warszawie, na ok. koniec stycznia (jak i pod koniec roku fiskalnego). Przerobionych tzn. w posiadających statusy "Ready", "Issued", "Administrative Processing" i "Refused" (wiem, że "Ready" to jeszcze nie przerobiona wiza, ale oznacza to przynajmniej zarezerwowany termin interview więc wliczyłem je również). Liczyłem sumując ilość wiz z każdego przedziału dla Warszawy i oto wyniki:
  • DV 2022
    • 22 stycznia: 200
  • DV 2021
    • 5 marca: 0
    • koniec roku: 333
  • DV 2020
    • 5 lutego: 150
    • koniec roku: 236
  • DV 2019
    • 19 stycznia: 206
    • koniec roku: 549
  • DV 2018
    • 24 stycznia: 217
    • koniec roku: 587
  • DV 2017 (dane są tylko z końca roku)
    • koniec roku: 525
  • DV 2016 - brak danych
  • DV 2015
    • 23 stycznia: 173
    • koniec roku: 733
Wolę być ostrożny z interpretacją tych danych, ale wydaje mi się że nie jest tak źle, szczególnie patrząc na "normalne" lata i zdolność ambasady do wyciągnięcia w miarę niezłych wyników od stycznia do końca roku (zakładając że nie będzie już takich lockdownow ani banów jak w 2020). Oczywiście szanse zależą też od ilości case'ów na Warszawę, a w tym roku jest ich więcej jak rozumiem (doszła Rosja, tak?). Może [mention=88479]Xarthisius[/mention] byłby miły potwierdzić moje nadzieje lub rozwiać wątpliwości  

Dzięki za pracę, którą włożyłeś. Przy okazji Xarthisiusowi za wszystkie liczne przeszłe i przyszłe.
Wracając do meritum - za dobrze to chyba nie wyląda zważywszy, że wiz do końca września powinni wydać ok. 5 tys. Czy dobrze kojarzę: ilość casów, które będą dalej chciały/mogły być procesowane razy statystycznie 2 osoby na case?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy warto to tak porownywac. DV20 i DV21 wogole wyrzucilbym z jakichkolwiek zestawien. Tak samo DV22 przed styczniem. Ze wzgledu na liczbe case'ow przypadajacych na Warszawe w tym roku, porownywanie z innymi latami tez nie za bardzo wychodzi (jakis czas temu doszlismy do wniosku, ze jest ich okolo 2500).

Taki trend, ze w pierwszym kwartale roku fiskalnego wydaja mniej wiz niz srednio zawsze byl i to dla wszystkich ambasad. Nie wiele to mowi o tym jak bedzie wygladac reszta FY w tym roku.

Z pozytywnych rzeczy: na marzec Warszawa ustalila 140 interviews. To najwiecej w histori odkad sie tym zajmuje.

Z negatywnych rzeczy: na marzec Warszawa ustalila 140 interviews. To zdecydowanie za malo, zeby w tym tempie rozdac wszystkie wizy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...