Skocz do zawartości

Wizyta w Ambasadzie - obecnosc rodzicow


Kasiula

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie: jak to jest z tymi wizami dla dzieci do lat 14? Na stronie ambasady czytalam, że aby takie dziecko dostalo wizę to muszą się stawić i matka i ojciec na rozmowie z konsulem, a na infolinii dowiedzialam się, że tak jest ale tylko w Warszawie a w Krakowie granica wieku jest 16 lat. Co zrobić gdy z ojcem dziecka nie ma kontaktu, nie mieszka z nami? Mamy zaproszenia od kuzyna na święta. Proszę pomóżcie, czy da sięto jakoś obejść, dlaczego w Warszawie jest niższa granica wieku niż w Krakowie? Od czego to zależy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

wiem że oboje muszą wyrazić zgodęi to jest ok ale dlaczego w Warszawie jest inna granica wieku tj. 14 lat a w Krakowie 16 lat?? Od czego to zależy, że jedni sobie ustalająco innego niż drudzy? Myślałam, że sąj ednakowe przepisy dla wszystkich a nie segregacja na województwa i jednym lepsze warunki dają a innym gorsze. Co ja mam sięteraz przeprowadzać gdzieś aby móć iść po wizędo Warszawy? Co zrobić jeśli z ojcem nie ma kontaktu :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienia, zmienia.

Łatwiej zatwierdzić zgodę na papierze, gdy jeden rodzic jest obecny :wink:

Niby na stronie Ambasady jest informacja, że dziecko do 14-go roku życia nawet nie musi być obecne na rozmowie, a chcą widzieć oboje rodziców...., ale to nie jest "przepis", a jedynie informacja(co oni by chcieli).

Osobiście znam wiele przypadków, gdzie matka przyszła z dziećmi (bez ojca) i dostali wizę :!:

(i nawet obyło się bez zgody pisemnej drugiego rodzica-bo on już dawno z polski zniknął)

Kolejna sprawa wiekowa, to to,że osoba powyżej 14 lat musi zrobić odciski palców !

Nie mogę znaleść oficjalnego info od jakiego wieku można samodzielnie składać wniosek o wizę (w ogóle bez zgody)być może, to jest właśnie te 16 lat.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info. Gerwazy proszę napisz mi czy rzeczywiście mamy szanse bo wiesz czas leci. mieliśmy lecieć razem we trójkę - dostaliśmy zaproszenia od kuzyna na święta ale wszystko wzięło w łeb gdy zadzwoniłam na infolinię tam facet powiedział mi że oboje rodzice albo sam od 16 lat ( dotyczy to Krakowa tak mi powiedział bo Wa-wa ma inne prawa i przepisy) a my chcieliśmy lecieć razem czyli ja mój brat i mama. co zrobić czy ryzykować stratę kasy i to że żadne z nas nie dostanie wizy przez młodego czy lepiej niech sama mama idzie i tylko ona się stara o wizę dla siebie. Młody kończy 14 lat 21.11 i miałam nadzieję że jak pójdziemy po tym terminie to problemu nie będzie. proszę pomózci może ktośmiał podobną sytuację :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... czas leci. mieliśmy lecieć razem we trójkę - dostaliśmy zaproszenia od kuzyna na święta .....:

Powtarzam jeszcze RAZ , jezeli zgłosicie sie na "rozmowę" w 'kupie', to nikt o nic nie będzie pytał !

A jeżeli urzędnik zapyta, co na to 'ojciec'?

To odpowiedź krótka - pracuje i nie ma czasu na łażenie po ambasadach!

(przypuszczam, że nie znacie realji Zachodniego Świata(?)

---Ciężko jest spotkać czteroosobową rodzinę razem---

Powodzenia :!:

&

Keep Smiling :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...