Skocz do zawartości

Wizyta w Ambasadzie - obecnosc rodzicow


Kasiula

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm,kiedy dzwonilam do Ambasady z tym zapytaniem,pani zapytala mnie jaki region kraju,ja mieszkam w pomorskim(wiec dotyczy mnie ambasada w Wawie),ale zadzwon poprostu na numer pod ktorym umawialas sie na rozmowe z konsulem i uscislij,napewno pani odpowie,trzeba tylko stanowczo pytac i nie dac sie zbyc jakas tam odpowiedzia.Jesli chodzi o to czy razem czy osobno,mysle ze kazdy dostaje swój numerek ,ale kiedy byłam ja na rozmowie np. widzialam rodzeństwo ,ktore podeszło razem,a ojciec cierpliwie czekał.Musicie tylko bez wzgledu na to,czy podejdziecie razem czy nie "ustali zeznania" :),aby mowic to samo.No i to o czym tu wsscy mowią,odpowiadac krotko na pytania,nie mowic nic o co nie pyta,nie wychylac sie z zadnymi dokumentami jakie zabierasz,nie trzymaj ich w reku,włóz do torebki,kiedy poprosi -dasz,jesli nie to nie.Pene KRÓTKIE odpowiedzi i usmiech,naprawde działa i postaraj sie nie pokazac po sobie,ze tak bardzo zalezy Ci na tej wizie.Wiem,ze to brzmi tak sobie,ale uwierz mi -posluchalam rad ktorych tu udzielaja ludziska i udalao sie.Glowa do gory i duzy :D Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

cześć odetta! widzisz ja już dwa razy rozmawiałam na infolinii i uzyskałam dwie różne odpowiedzi 1. facet powiedział że do 16 lat młody nie musi być ale oboje rodzice tak 2. babka powiedziała że młody musi być i rodzice też tyle że jak umawiałam spotkanie z konsulem to ona nawet nie zauważyła że umawiam dziecko 14-letnie. odnoszę wrażenie że oni sami nie wiedzą czego chcą albo są mało kompetentni na tej infolinii 0700. a tak poza tym to czy jeśli zadzwonię do konsulatu do krakowa to czy udzielą mi odpowiedzi czy każą zadzwonić na 0700??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Jesli chodzi o to czy razem czy osobno,mysle ze kazdy dostaje swój numerek .

Mozna podejsc razem i to jest nawet wskazane w waszym przypadku.

A co sie tyczy infolinii, sa dwie rozne odpwiedzi, moze nie doslyszano wieku twojego brata. Zadzwon raz jeszcze i sprawdz, ktora wersja sie powtorzyla.

Spytaj konkretnie, czy dla dzieci w waszym wieku potrzebna jest zgoda rodzicow i jak jest ta granica "doroslosci wizowej"

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

dzwoniłam właśnie na infolinię i mam takie wieści: konsulat w Krakowie ma inne wymaganie niżw Warszawie tzn. że dziecko mające 14 lat skończone może się staraćsamo o wizęw Warszawie a dziecko mające skończone 14 lat ale nie mające 16 musi być obecne na rozmowie z konsulem w obecności obojga rodziców z ich dokumentami i aktem urodzenia(dziecka) jeżeli stara sięo wizę w KRAKOWIE!!!

Piszę to bo możę się komuś innemu przyda. Dzięki wszystkim za pomoc i cierpliwość.

ale mam jeszcze jedno pytanko: pani na infolinii powiedziała mi że jeżeli stawi sięmatka z dzieckiem ale bez ojca to majązmniejszone szanse na wizę i matka ryzykuje teżwtedy że ona nie dostanie przez dziecko wizy. co mi poradzicie próbowaćmimo wszystko czy daćsobie spokój.?? mnie sięwydaje że jeżeli ma zmniejszone szanse to i tak zawsze je ma. a co Wy na to??

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...