Jump to content

Praca w IT


Fa7aL

Recommended Posts

Cześć! Już od kilku lat myślę o emigracji do stanów lecz dopiero w tym roku pomyślałem aby zacząć działać w tym kierunku. Mam 30 lat, żonę, dziecko i jeszcze jedno dziecko w drodze. Od 5 lat pracuję jako tester w branży IT w małej polskiej firmie, nie mam skończonych studiów informatycznych i tutaj moje pytanie, czy ciężko bez studiów znaleźć pracę w mojej branży ? Czy firmy w Stanach bardziej patrzą po doświadczeniu i umiejętnościach czy jednak ten papier z uczelni jest wymagany ? Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)

Link to comment
Share on other sites

 Wydaje mi sie ze bez studiow nie ma raczej szans na np wize pracownicza. Chyba ze planujesz startowac w loterii. Na miejscu w USA podejrzewam ze jakas min prace w IT znajdziesz bez oficjalnego wyksztalcenia ale jesli chodzi o wyzsze stanowiska w IT to raczej na pewno wymagaja studiow. 

Sa chyba osoby na forum ktore pracuja w IT. Niech sie wypowiedza. :p 

https://www.coursera.org/articles/entry-level-it-jobs

https://www.indeed.com/career-advice/finding-a-job/types-of-it-jobs

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pracowałem chwilę w Polsce dla firmy z USA a dokładnie z Californii. W sumie to nie planowałem tego ale kupili naszą polską firmę. Generalnie kupili nas bo jesteśmy stosunkowo tani oraz dla nich największym problemem jest duża konkurencja w Californii, ktoś chwilę popracował i poszedł gdzieś indziej bo zawsze się znajdzie ktoś kto da więcej. Jeżeli chodzi o nas to byli (są) bardzo w porządku, lecz dostać się bezpośrednio do nich do pracy z Polski jest praktycznie nie możliwe. Ciężko, żeby oni chcieli kogoś wziąć do USA, za duże koszty a ta osoba i tak po jakimś czasie pewnie odejdzie... Lepiej kupić jakaś mniejsza firmę w Polsce, Indiach czy gdzieś indziej i po prostu niech pracują dla nich ze swojego kraju. Oczywiście zdążają się wyjątki ale ktoś musi być wyżej niż poziom expert. Ciężko było się wyróżnić na ich tle bo oni są bardzo otwarci, bezpośredni a wszyscy z nas raczej tylko słuchali i robili co trzeba :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...