Skocz do zawartości

Praca w IT


Fa7aL

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Już od kilku lat myślę o emigracji do stanów lecz dopiero w tym roku pomyślałem aby zacząć działać w tym kierunku. Mam 30 lat, żonę, dziecko i jeszcze jedno dziecko w drodze. Od 5 lat pracuję jako tester w branży IT w małej polskiej firmie, nie mam skończonych studiów informatycznych i tutaj moje pytanie, czy ciężko bez studiów znaleźć pracę w mojej branży ? Czy firmy w Stanach bardziej patrzą po doświadczeniu i umiejętnościach czy jednak ten papier z uczelni jest wymagany ? Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wydaje mi sie ze bez studiow nie ma raczej szans na np wize pracownicza. Chyba ze planujesz startowac w loterii. Na miejscu w USA podejrzewam ze jakas min prace w IT znajdziesz bez oficjalnego wyksztalcenia ale jesli chodzi o wyzsze stanowiska w IT to raczej na pewno wymagaja studiow. 

Sa chyba osoby na forum ktore pracuja w IT. Niech sie wypowiedza. :p 

https://www.coursera.org/articles/entry-level-it-jobs

https://www.indeed.com/career-advice/finding-a-job/types-of-it-jobs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pracowałem chwilę w Polsce dla firmy z USA a dokładnie z Californii. W sumie to nie planowałem tego ale kupili naszą polską firmę. Generalnie kupili nas bo jesteśmy stosunkowo tani oraz dla nich największym problemem jest duża konkurencja w Californii, ktoś chwilę popracował i poszedł gdzieś indziej bo zawsze się znajdzie ktoś kto da więcej. Jeżeli chodzi o nas to byli (są) bardzo w porządku, lecz dostać się bezpośrednio do nich do pracy z Polski jest praktycznie nie możliwe. Ciężko, żeby oni chcieli kogoś wziąć do USA, za duże koszty a ta osoba i tak po jakimś czasie pewnie odejdzie... Lepiej kupić jakaś mniejsza firmę w Polsce, Indiach czy gdzieś indziej i po prostu niech pracują dla nich ze swojego kraju. Oczywiście zdążają się wyjątki ale ktoś musi być wyżej niż poziom expert. Ciężko było się wyróżnić na ich tle bo oni są bardzo otwarci, bezpośredni a wszyscy z nas raczej tylko słuchali i robili co trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...