Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

30 minutes ago, PATRYCJA0606 said:

Witam. 

Mój partner wyleciał do Stanów w lutym na wizie turystycznej gdzie czeka na mój przylot w lipcu z dziećmi gdzie ja posiadam GC . Planujemy tam od razu wziąć ślub. Jakie są alternatywy na to aby mógł tam zostać legalnie . Wjazdowka kończy mu się w sierpniu. 

Jesli chcesz dla niego wystapic o zielona karte to musi opuscic USA zeby nie przesiedziec wizy turystycznej. Jedyna opcja. Chyba ze macie kilka dziesiat tysiecy dolarow i facet dostalby sie na studia. :p wtedy moglby legalnie czekac w US na wizie studenckiej. Albo jesli kwalifikuje sie do wizy pracowniczej. 

Tak czy siak nie leglanego pobytu mu nie przebacza i nie dostanie zielonej karty jesli przesiedzi legalny pobyt. 

W waszym przypadku czas oczekiwania na jego zielona karte to ok. 2 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba F2A jest Current teraz. Więc jak wlecisz (o ile spełniasz wymogi domicile i dochodu) to możesz złożyć petycję I-130 na niego i od razu AoS/I-485 (takie są uroki "Current"). Złożenie wniosku o AoS wydłuży mu status legalny. Możesz wystąpić o prawo pracy dla niego - forma I765.

Jeśli nie możesz wykazać się domicile w USA to nie możesz złożyć petycji i do czasu jak nie uzyskasz domicile tak długo tej petycji złożyć nie będziesz mogła.

Jeśli nie możesz wykazać się dochodem to musisz znaleźć co-sponsora, który weźmie 10-letnią odpowiedzialność finansową za twojego męża - dopiero wtedy będzies mogła złożyć petycję na zieloną kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...