Skocz do zawartości

ID i prawo jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Zalezy do stanu. Nadal mozesz jechac do innego stanu, gdzie mozna jeszcze zrobic prawko i jego sie trzymac. Mozliwe to jest jeszcze w Texasie, Utah, Californi, North Carolina i jeszcze pare, ale nie pamietam z pamieci. Zalezy czy masz wazna wize oraz nr ITIN (gdzieniegdzie wymagaja ITIN zamiast SSN), a nieraz nawet niewazna wiza nie robi problemu. Lepiej sie pospieszyc do innego stanu i zrobic prawko. Problemem moze byc oczywiscie brak znajomych i co za tym idzie adresu. Moj kolega zrobil to tak:

1) znalazl stan, ktory mial najblizej

2) znalazl w sieci adresy firm, gdzie mozna wynajac skrzynke pocztowa

3) pojechal tam wynajac skrzynke na 3 miesiace (zaplacil z gory, depozyt, paszport, karte kredytowa musial pokazac).

4) wrocil, zmienil adres w banku na adres ten w tym stanie

5) po miesiacu wrocil, wyciag bankowy byl juz na nowy adres w nowym stanie

6) przedstawil doksy w DMV, papier z banku, ze niby jest rezydentem

7) zdal testy

8) za jakis czas tymczasowe prawko przyszlo na skrytke poczotwa

9) wrocil za jakis czas zdac egzamin praktyczny

10) zglosil na stronie www poczty amerykanskiej forward listow ze skrytki na adres w NY.

11) prawko przyszlo na skrytke, a potem do NYC przetransferowala poczta

12) zmienil adres w banku

13) nie przedluzal skrytki, czek z depozytu mu odeslali do NYC

Teraz ma prawko z tego stanu i jezdzi na nim w NY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm wszystko wygląda ładnie ale z tego co mi wiadomo to posiadając prawo jazdy innego stanu a mieszkając (powtarzam mieszkając) w innym Stanie to mamy jakiś określony z góry czas na zamiane lub wyrobienie prawka z naszego aktualnego stanu...

Nie wiem czy to prawda do końca... ale ide pogrzebać na DMV :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm wszystko wygląda ładnie ale z tego co mi wiadomo to posiadając prawo jazdy innego stanu a mieszkając (powtarzam mieszkając) w innym Stanie to mamy jakiś określony z góry czas na zamiane lub wyrobienie prawka z naszego aktualnego stanu...

Nie wiem czy to prawda do końca... ale ide pogrzebać na DMV :D

Pewnie, ze prawda. Ale kto Ci udowodni, ze mieszkasz w danym stanie np wiecej niz 90 dni ? Prawko jest wazne w calych USA. Policjant jak cie zatrzyma to nawet jak zapyta, czemu nie zmieniles prawka, to sie mowi, ze jestem tu tylko na jakis czas i wracam do swojego stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no niby tak, Ale... (hehe zawsze jest jakies ale)

jak wytlumaczyc ze auto jest ubezpieczone i zarejestrowane na ciebie w chicago i zrobiono to na koncu czerwca a wlasnie zaczyna sie pazdziernik a ty dalej masz to samo prawko z powiedzmy Texasu to wtedy chyba najglupszy glina polapie sie ze krecisz cos z tym prawkiem Bo po co rejestrujesz autko w Illinois jesli jestes tu tylko przejazdem (który Notabene trwa juz ponad 90dni) a skoro jestes z Texasu to autko tez powinienes miec tam zarejestrowane i co za tym idzie --> jesli mieszkasz aktualnie w Ilinois to masz bodajze 30 dni na przerejestrowanie autka i 90 na zmiane prawka..... czyli jestem tu przejazdem i tak tak wiem ze auto zarejestrowalem ponad 3 miesiace temu i tak tak wiem ze mam prawko z Texasuu ale jak mowilem jestem tu przejazdem.... hmm no nie wiem to wszystko to moje przemyslenia... choc terminy sa OK

a teraz fragmenty z DMV i CYberDriveIllinois:

http://www.cyberdriveillinois.com/departme...riving_faq.html

"I just moved to Illinois. How do I get a driver's license and Illinois license plates?

As a new Illinois resident, you may continue to drive on your valid out-of-state driver's license for 90 days."

.... i dalej

"You must change your vehicle registration and order new license plates within 30 days by filling out a form at a Driver Services facility."

P.S i tłumaczenie ze wlasnie kupilem to auto tez zabardzo nie pomoze bo po zakupie nalezy zaraz wykupic Tymczasowe tablice itd. no chyba ze to sie stanie w przeciagu dwoch trzech dni od czasu zakupu to mozna wytlumaczyc ze wciaz czekamy na te Tymczasowki ... chyba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani Końbinatorzy i Końbinatorki :!:

Prawo Amerykańskie jest zbudowane na UCZCIWOŚCI :!:

(niech każdy , to rozumie jak chce)

Oficjalnie po przeprowadzeniu sie do innego Stanu należy wymienić Dr.L.(& plates) po 14-30-90 dniach po ustaleniu 'nowego miejsca zamieszkania' :!: :!: :!:

"NOWE MIEJSCE" :?:

= Zakup domu

= Rozpoczęcie pracy

= Zobowiązania podatkowe

itd.itp.

ps.

Ciekaw jestem jak będziesz się tłumaczyć w razie otrzymania mandatu lub any accident :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz wam odpowiadam. Mozesz miec prawko z stanu A, tablice ze stanu B, ubezpieczenie ze stanu C. I wszystko legalnie. Ubezpieczaja przeciez wszyscy samochody jak najdalej np od NY, bo np w Nevadzie maja stara chate i to juz kwalifikuje go do ubezpieczenia samochodu po stawkach z Nevady, bo ma tam jakas rezydenture. Tak samo mozesz miec blachy skad chcesz. Nikt nie bedzie sie dopytywal czemu masz blachy tu, a czemu prawko stad, itp. Samochod przeciez moze caly czas byc w Chicago, ty mieszkac w Texasie, a akurat do NYC przeprowadzasz sie na 30dni. Nie łykacie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej ja nie kombinuje... ja tylko szukam gmeram czytam i w ogóle to się interesuje nooo staram sie chociaż :D

Tak czy inaczej ja wolałbym zrobić sobie Tymczasowe prawko na okres pobytu a nie kombinowac.... no ale kazdy lubi co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no niby tak, Ale... (hehe zawsze jest jakies ale)

jak wytlumaczyc ze auto jest ubezpieczone i zarejestrowane na ciebie w chicago i zrobiono to na koncu czerwca a wlasnie zaczyna sie pazdziernik a ty dalej masz to samo prawko z powiedzmy Texasu to wtedy chyba najglupszy glina polapie sie ze krecisz cos z tym prawkiem Bo po co rejestrujesz autko w Illinois jesli jestes tu tylko przejazdem (który Notabene trwa juz ponad 90dni) a skoro jestes z Texasu to autko tez powinienes miec tam zarejestrowane i co za tym idzie --> jesli mieszkasz aktualnie w Ilinois to masz bodajze 30 dni na przerejestrowanie autka i 90 na zmiane prawka..... czyli jestem tu przejazdem i tak tak wiem ze auto zarejestrowalem ponad 3 miesiace temu i tak tak wiem ze mam prawko z Texasuu ale jak mowilem jestem tu przejazdem.... hmm no nie wiem to wszystko to moje przemyslenia... choc terminy sa OK

Jak to mowia "Ameryka to kraj duzych mozliwosci". Tam wszystko jest mozliwe. Wiec tak jak pisal kubakj mozna miec prawko z jednego stanu, tablice z drugiego, a ubezpieczenie z trzeciego. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...