Skocz do zawartości

ID i prawo jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko majac juz prawko z innego stanu jest latwiej zrobic w rodzimym stanie z mniejszymi problemami i o to w tym wszystkich chodzi. A blachy i registration mozna zrobic na polskie prawko, albo i nawet bez prawa jazdy, bo do tego nie trzeba miec prawa jazdy, bo fakt posiadania samochodu nie jest rownowazny z posiadaniem prawka, a nie moga odmowic turystom kupywanie samochodow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Ok czyli z tego wszystkiego wynika że powyższe porady są dla ludzi ktorzy planuja zostac na czarno... a to nie Ja wiec dlatego nie kombinuje :D) i tak sie czepiam szczegolow ;)

Nie tylko na czarno. Majac nawet legalny pobyt i pozwolenie na prace na pewien czas jest ciezko uzyskac prawko, bo np nie dostalo sie jeszcze przedluzenia, a prawko potrzebne nowe. Nieraz dlugo trwa zmienienie statusu i co wtedy? Jak egzystowac bez ID? Na czarno to ciezko teraz w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pyt. odn naszego polskiego (juz unijnego :D ) prawa jazdy. slyszalam ze mozna go uzywac przez jakis czas w stanach a potem trzeba wyrabiac miedzynarodowe, nie wiem cos takiego. nie mam o tym pojecia. pomozcie

To nie ma nic wspolnego od "unijnego". Wszystkie prawa jazdy polskie sa wazne w USA pod warunkiem posiadania waznej wizy turystycznej. Natomiast musisz dostosowac sie rowniez do prawa stanowego, a w niektorych stanach wymagaja dodatkowo miedzynarodowego prawka. A w innych moga wymagac amerykanskiego prawka jesli zostaniesz rezydentem stanu (mieszkac wiecej niz 90 dni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...