Skocz do zawartości

Wiza turystyczna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przepraszam z góry za zaśmiecanie  forum i podejmowanie nowego tematu ale jestem "ślepy" i chciałbym zapytać:

Będąc na wizie TURYSTYCZNEJ ważnej do 90 dni musze wrócić do Polski, czy jest wymagany czas jaki musze spędzić poza USA, ile czeka się na ponowna wize do USA.

Czy są jakiekolwiek sposoby na przedłużenie pobytu w USA?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi, 

Z wyrazami szacunku dla użytkowników,

Niewiedzący. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, luckyusa said:

Witam, przepraszam z góry za zaśmiecanie  forum i podejmowanie nowego tematu ale jestem "ślepy" i chciałbym zapytać:

Będąc na wizie TURYSTYCZNEJ ważnej do 90 dni musze wrócić do Polski, czy jest wymagany czas jaki musze spędzić poza USA, ile czeka się na ponowna wize do USA.

Czy są jakiekolwiek sposoby na przedłużenie pobytu w USA?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi, 

Z wyrazami szacunku dla użytkowników,

Niewiedzący. 

Waznej do 90 dni... czy jest to wiza turystyczna na pewno, czy ESTA? 

Niezaleznie od rodzaju wizy czy ESTA musisz opuscic USA przed uplywem dozwolonego czasu pobytu. Nie wazne gdzie pojedziesz byle poza USA. Generalnie powinienes spedzic poza USA konkretna ilosc czasu, powiedzmy 89 dni w US potem mniej wiecej tyle samo czasu poza US zeby na pewno nie miec problemow z powrotem. Ale to wszystko bedzie zalezalo od urzednika na granicy. Jeden moze sie dopytac jakim cudem tak szybko cie stac na ponowne "wakacje" 3 miesieczne po raz kolejny w roku. 

Bedac na wizie turystycznej (ale nie esta) mozna przedluzyc pobyt ale trzeba miec do tego jakis konkretny powod. Oczywiscie mozna tez otrzymac odmowe I wtedy musisz od razu wracac do kraju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Roelka v.2 napisał:

Waznej do 90 dni... czy jest to wiza turystyczna na pewno, czy ESTA? 

Niezaleznie od rodzaju wizy czy ESTA musisz opuscic USA przed uplywem dozwolonego czasu pobytu. Nie wazne gdzie pojedziesz byle poza USA. Generalnie powinienes spedzic poza USA konkretna ilosc czasu, powiedzmy 89 dni w US potem mniej wiecej tyle samo czasu poza US zeby na pewno nie miec problemow z powrotem. Ale to wszystko bedzie zalezalo od urzednika na granicy. Jeden moze sie dopytac jakim cudem tak szybko cie stac na ponowne "wakacje" 3 miesieczne po raz kolejny w roku. 

Bedac na wizie turystycznej (ale nie esta) mozna przedluzyc pobyt ale trzeba miec do tego jakis konkretny powod. Oczywiscie mozna tez otrzymac odmowe I wtedy musisz od razu wracac do kraju. 

Rozumiem, że ESTA jest do 90 dni. O czym mówisz dokładniej jeżeli chodzi o przedłużenie wizy innej niż ESTA. Napisałeś o tym, że to zależy od urzędnika czas powrotu do USA, czy stać mnie na kolejne "wakacje".  Czy po miesiącu powrotu do USA w razie wątpliwości powiem, że jestem bogaty Czy urzędnik mnie wpusci?

Dziękuję za odpowiedź,

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, luckyusa said:

Rozumiem, że ESTA jest do 90 dni. O czym mówisz dokładniej jeżeli chodzi o przedłużenie wizy innej niż ESTA.

Bedac na wizie B2 (turystycznej) mozna wystapic o przedluzenie pobytu ponad 6 miesiecy (6 miesiecy to max na wizie B2). Na ESTA nie mozna przedluzyc pobytu. 

1 minute ago, luckyusa said:

 

Napisałeś o tym, że to zależy od urzędnika czas powrotu do USA, czy stać mnie na kolejne "wakacje".  Czy po miesiącu powrotu do USA w razie wątpliwości powiem, że jestem bogaty Czy urzędnik mnie wpusci?

Lol. 

Urzednik albo sie zasmieje i wsadzi na samolot so Polski albo poprosi o pokazanie dowodu na posiadane srodki finansowe. 

Tak czy siak, wiza turystyczna czy ESTA sa do zwiedzania USA a nie mieszkania w US. 

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Roelka v.2 napisał:

Bedac na wizie B2 (turystycznej) mozna wystapic o przedluzenie pobytu ponad 6 miesiecy (6 miesiecy to max na wizie B2). Na ESTA nie mozna przedluzyc pobytu. 

Lol. 

Urzednik albo sie zasmieje i wsadzi na samolot so Polski albo poprosi o pokazanie dowodu na posiadane srodki finansowe. 

Tak czy siak, wiza turystyczna czy ESTA sa do zwiedzania USA a nie mieszkania w US. 

Roelka.v.2 Bardzo dziękuję za poświęcony czas. Niestety dalej jestem "zielony" w sprawach wyjazdowych. Jestem nieoczytany... Czy mogę zapytać, która opcje polecasz, jeżeli moim zamiarem jest wyjazd do USA na danej wizie, powrót do Polski(zgodnie z prawem) i ponowny wjazd do USA (najszybszy jak to mozliwe)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz powod do tak czestych wyjazdow do USA? 

Wedlug mnie trzymaj sie ESTA. Spedzaj 88-89 dni w USA (co i tak moze wzbudzic podejrzenia) a potem spedzaj kilka miesiecy poza US przed kolejnym wyjazdem. 

Wyjezdzanie czesto i jak najszybciej gwarantuje ci to ze cie w koncu odesla na granicy spowrotem do Polski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Roelka v.2 napisał:

Bedac na wizie B2 (turystycznej) mozna wystapic o przedluzenie pobytu ponad 6 miesiecy (6 miesiecy to max na wizie B2). Na ESTA nie mozna przedluzyc pobytu. 

Lol. 

Urzednik albo sie zasmieje i wsadzi na samolot so Polski albo poprosi o pokazanie dowodu na posiadane srodki finansowe. 

Tak czy siak, wiza turystyczna czy ESTA sa do zwiedzania USA a nie mieszkania w US. 

Roelka.v.2 Bardzo dziękuję za poświęcony czas. Niestety dalej jestem "zielony" w sprawach wyjazdowych. Jestem nieoczytany... Czy mogę zapytać, która opcje polecasz, jeżeli moim zamiarem jest wyjazd do USA na danej wizie, powrót do Polski(zgodnie z prawem) i ponowny wjazd do USA (najszybszy jak to mozliwe)? 

Edytowane przez luckyusa
Czy jest minimalny, najlepszy okres do pozostania poza granicami USA, żeby było "pewniej z powrotem"? Co drugi nowy forumowicz pisze, że
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz spedzac wiekszosc ilosc czasu w USA niz w Polsce to potrzebujesz miec zielona karte a nie wize. Jesli chcesz pracowac w USA, potrzebujesz wize pracownicza. 

Wiza turystyczna i ESTA sa do wyjazdow turystycznych. Zawsze jest mozliwosc gdy wyjezdzasz w ten sposob ze zostaniesz zawrocony na granicy. Szczegolnie jak wracasz do US po bardzo krotkim pobycie w Polsce... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie byłem posiadaczem zielonej karty to wjeżdżałem i wyjeżdżałem na wizie turystycznej chyba z 20 razy. Jak służbowo to najczęściej na 6 dni (niedziela - sobota). Jak prywatnie to na 2-3 tygodnie. Nigdy nie byłem na secondary. Nigdy nie byłem zawrócony.

To nie jest to, że Ciebie za piątym razem zawrócą, bo tylko 4 razy wpuszczają. Ale zawrócą Ciebie prędzej czy później jak latasz do pracy nielegalnej na ESTA lub wizie turystycznej i siedzisz maksując legalny pobyt - taki pomysł ma więcej ludzi niż ty sam. Na granicy też o tym wiedzą. Jak więc się nawet pojawisz pierwszy raz i bilet powrotny będziesz miał za 89 dni to już przy pierwszej wizycie może się zapalić lampka czerwona jak trafisz na czujnego oficera na granicy. Pamiętaj, że na granicy siedzą ludzie. Są tacy którym się nic nie chce, są tacy co wczoraj się pokłócili z żoną, są tacy których właśnie szef opie[...]ił. Na jakiego trafisz to loteria. Gwarancji, że wlecisz albo że Cie zawrócą nie ma żadnych. Szczególnie żadnych gwarancji nie ma jak motywy Twojego przyjazdu nie są stricte turystyczne: nie masz rezrwacji hoteli, biletów na koncert, wynajętego auta, ustalonego planu zwiedzania - czyli to co turyści zwykle mają.

  • Like 1
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...