Skocz do zawartości

Uzyskanie tytułu nauczyciela w USA


Aga_2402

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Nie wiem czy wybrałam dobra grupę na zaczecie tego tematu. A więc byłam w Stanach przez 8 lat. Wróciłam w połowie tego roku. Ukończylam Associate Degree w Teksasie na kierunku Professional Photography. Mam także ukończony licencjat z Filologii Angielskiej and Polskiej uczelni. Dążę w kierunku uzyskania Texas Teacher Certification aby znaleźc prace jako nauczyciel w elementary school i wrócić z powrotem do Teksasu. Znalazłam uczelnie która oferuje 3-4 miesieczny online program do uzyskania Texas Teacher Certification. Uczelnia poinformowała mnie ze nie zajmują się sponsorowaniem wiz pracowniczych po ukończeniu programu (co jest zapewne normalne)i będę musiała na własną rękę szukać szkoły która będzie zainteresowana zasponsorowaniem mnie o wizę i zapewnienie mi pracy. Chciałam się dowiedzieć, czy ktoś z tego forum pracuje jako nauczyciel w Stanach bądź przechodził przez podobny proces? Byłabym wdzięczna za każdą odpowiedz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem nauczycielem w szkole podstawowej w Ohio, z tym wyjątkiem, że nie potrzebowałam sponsoringu, bo otrzymałam zielona kartę poprzez małżeństwo. Nie musiałam przechodzić żadnych dodatkowych kursów. Jedynie nostryfikowalam dyplom i musiałam podejść do dwóch egzaminów (ogólny pedagogiczny i TESOL - bo uczę ESL) i otrzymałam licencję na nauczanie w Ohio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...