Skocz do zawartości

Wiza CR1 - Terminy rozmów w ambasadzie w Warszawie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przybywam tutaj bo szukam bardziej lokalnego źródła wiedzy niż ma VisaJourney.

Wie ktoś jak wygląda obecnie backlog jeśli chodzi o interview do wizy CR1/IR1 w ambasadzie w Warszawie? Pod koniec września dostałem info od konsulów na spotkaniu w Warszawie, że w tamtym momencie to było nawet 6-8 miesięcy, głównie przez fakt obsługiwania spraw z kilku krajów na raz. Czy ktoś miał w ostatnim czasie DQ i wyznaczony termin rozmowy którym mógłby się podzielić? Ogólnie rozumiem też, że Polacy nie mają priority jeśli chodzi o te terminy? Sprawa dotyczy żony obywatela. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Cześć, podbijam temat. 

Jestem żoną rezydenta USA. Dostałam e-mail od NVC, że pracują nad terminem wizyty w Ambasadzie w Warszawie. Czy ktoś wie jak długo od takiego maila czeka się na informację o wyznaczonej rozmowie i jeśli data zostanie już wyznaczona to ile zwykle czeka się na spotkanie? 
Drugie pytanie - w jakiej formie powinnam otrzymać informację o dacie? Mailowo czy listownie? (mój Mąż kilka lat temu dostał wyłącznie listownie).

Dzięki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Kasia117 napisał:

Cześć, podbijam temat. 

Jestem żoną rezydenta USA. Dostałam e-mail od NVC, że pracują nad terminem wizyty w Ambasadzie w Warszawie. Czy ktoś wie jak długo od takiego maila czeka się na informację o wyznaczonej rozmowie i jeśli data zostanie już wyznaczona to ile zwykle czeka się na spotkanie? 
Drugie pytanie - w jakiej formie powinnam otrzymać informację o dacie? Mailowo czy listownie? (mój Mąż kilka lat temu dostał wyłącznie listownie).

Dzięki :) 

Cześć, od czasu założenia wątku na forum tutaj udało mi się trochę poszukać informacji na zewnątrz i dowiedziałem się mniej więcej, że terminy na rozmowy ambasada wysyła do NVC raz w miesiącu(takie info dostałem bezpośrednio po zapytaniu o to ambasady), ostatni IL widziałem 19 stycznia więc teoretycznie możnaby się spodziewać kolejnych za niecałe 2 tygodnie, ale tu pewności nie ma. Dostałaś dzisiaj DQ czy już jakiś czas temu? Ja czekam na IL od 21 stycznia, możliwe, że małżonkowie obywateli czekają trochę krócej niż małżonkowie rezydentów, tak jest przynajmniej w ambasadzie w Londynie. Żałuję, że ambasada w Warszawie nie priorytezuje polaków nad rosjanami, bo to oni sami narobili sobie kłopotów przez co zamknęła się u nich ambasada a my teraz musimy cierpieć :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/7/2023 at 5:18 PM, aerodnight said:

Cześć, od czasu założenia wątku na forum tutaj udało mi się trochę poszukać informacji na zewnątrz i dowiedziałem się mniej więcej, że terminy na rozmowy ambasada wysyła do NVC raz w miesiącu(takie info dostałem bezpośrednio po zapytaniu o to ambasady), ostatni IL widziałem 19 stycznia więc teoretycznie możnaby się spodziewać kolejnych za niecałe 2 tygodnie, ale tu pewności nie ma. Dostałaś dzisiaj DQ czy już jakiś czas temu? Ja czekam na IL od 21 stycznia, możliwe, że małżonkowie obywateli czekają trochę krócej niż małżonkowie rezydentów, tak jest przynajmniej w ambasadzie w Londynie. Żałuję, że ambasada w Warszawie nie priorytezuje polaków nad rosjanami, bo to oni sami narobili sobie kłopotów przez co zamknęła się u nich ambasada a my teraz musimy cierpieć :D 

dziękuję za odpowiedź :) Dostałam maila 2 lutego. Tyle niewiadomych. Cóż... musimy uzbroić się w cierpliwość :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 2/7/2023 at 5:18 PM, aerodnight said:

Cześć, od czasu założenia wątku na forum tutaj udało mi się trochę poszukać informacji na zewnątrz i dowiedziałem się mniej więcej, że terminy na rozmowy ambasada wysyła do NVC raz w miesiącu(takie info dostałem bezpośrednio po zapytaniu o to ambasady), ostatni IL widziałem 19 stycznia więc teoretycznie możnaby się spodziewać kolejnych za niecałe 2 tygodnie, ale tu pewności nie ma. Dostałaś dzisiaj DQ czy już jakiś czas temu? Ja czekam na IL od 21 stycznia, możliwe, że małżonkowie obywateli czekają trochę krócej niż małżonkowie rezydentów, tak jest przynajmniej w ambasadzie w Londynie. Żałuję, że ambasada w Warszawie nie priorytezuje polaków nad rosjanami, bo to oni sami narobili sobie kłopotów przez co zamknęła się u nich ambasada a my teraz musimy cierpieć :D 

Cześć :) udało się dostać termin IL? Napisałeś, że widziałeś ostatni IL 19 stycznia. Gdzie można to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kasia117 napisał:

Cześć :) udało się dostać termin IL? Napisałeś, że widziałeś ostatni IL 19 stycznia. Gdzie można to sprawdzić?

Cześć, niestety jeszcze nic mi nie przyszło, mam nadzieję, że to kwestia tygodnia około(może 2 marca?) Ten IL wysłany 19 stycznia widziałem na forum VisaJourney, nie ma niestety oficjalnych danych na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aerodnight wiem, że w DQ jest napisane o tym żeby nie planować żadnych podróży (pewnie mają na myśli wyprowadzkę)  jednak wiesz może czy podróż do USA na tydzień/dwa również nie jest dozwolona?

Edytowane przez Kasia117
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...