Jump to content

autoryzacja ESTA a wcześniejsze odmowy


Recommended Posts

1 hour ago, Meggi89 said:

Sytuacja z innego postu nie dotyczy mnie

Co się wyraźnie zmieniło w Twojej sytuacji życiowej od czasu ostatniej odmowy wizy? Na takie pytanie musisz sobie odpowiedzieć. Co w Twojej sytuacji wiąże Ciebie z Polską znacząco bardziej niż to było, gdy ubiegałaś się o wizę poprzedni raz. Odmówiono Tobie ESTA? To znaczy czy odpowiedziałaś na któreś z pytań twierdząco? Odmówiono Tobie wizy wpierw a potem ESTA, czy odwrotnie? Czy byłaś w USA? Jak długo? W sumie nie znając Twojej historii nie możemy Tobie dokładnie przekazać swojej opinii.

6 hours ago, Meggi89 said:

Witam. Czy znacie może przypadki, że ktoś miał zaakceptowany wniosek ESTA, mimo że wcześniej były odmowy wizy w Ambasadzie oraz ESTA? pozdrawiam

Na tak bardzo ogólnie postawione pytanie odpowiem: tak słyszałem o takich przypadkach, że gościowi odmówiono wizy i po kilkunastu latach wystąpił o ESTA i ją dostał.

Na ESTA Polacy mogą latać od 2019 roku - czyli generalnie dość niedawno. Nie znam przypadku osoby z Polski, która dostała odmowę na ESTA i ponownie wystąpiwszy o ESTA otrzymała nią. Wynika to z tego, że od odmowy mogły maksymalnie upłynąć 3 lata co wydaje się zbyt krótkim okresem, aby system przyznawania automatycznie ESTA "zmienił zdanie".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...