Jump to content

Jak wysłać i140


Recommended Posts

Witam mam pytanie odnośnie zatwierdzenia Perm przez DOL. Na dniach powinienem dostać zatwierdzenie i będę musiał wysłać druk i140 i pytanie mam czy wysłać go razem z i485 czy lepiej osobno. Czy lepiej druk i140 wysłać premium a puzniej i485. I czy ktoś się orientuje ile czasu to wszystko może zająć.

Link to comment
Share on other sites

Za malo informacji, zeby udzielic Ci sensownej odpowiedzi. I-140 to raczej pracodawca wysyla. Odpowiedz na pytanie "czy lepiej" wyslac concurrent filing w duzej mierze zalezy od Twojej historii imigracyjnej oraz od tego jakie szanse Twoje I-140 ma na pozytywna decyzje. Rozumiem, ze skoro masz te rozterke to aplikujesz w kategorii EB1 badz EB3? Czasy procesowania mozesz poszukac sobie tu: https://egov.uscis.gov/processing-times/

Link to comment
Share on other sites

Tak zgadza się pracodawca wysyła ale można wysłać premium lub bez. Aplikuje na EB3. Dlatego też pytam czy lepiej złożyć i140 i dopiero jak zatwierdza wysłać i485 czy wszystko razem. Pracodawca wysłał mi pytanie jak chcem wysłać premium czy nie oczywiście za premium będę musiał ja sam zapłacić.

Link to comment
Share on other sites

Normalne czasy oczekiwania na zatwierdzenie I-140 w kategorii EB3 wahaja sie miedzy 1 a 2 lata. W teorii premium processing to 15d. Nie wiem jak to wyglada w praktyce. Twoje $2.5k, Twoja decyzja.

Again, na pytanie o concurrent filing Ci nie odpowiem, bo nie dajesz zadnych szczegolow. Jaki jest Twoj obecny status, czy wogole jestes eligible, czy masz w historii imigracyjnej cos co mogloby wplywac na Twoje admissibility, itp. Ogolnie jezeli Twoja sytuacja nie jest krystalicznie czysta to przed zlozeniem I-485 skontaktowalbym sie z kims kto jest to w stanie ocenic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...