Skocz do zawartości

Wiza L1 - potrzebne papiery w ambasadzie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

czy ktoś z was ostatnio ubiegał się o wizę L1 (petycja indywidualna)? Chciałem potwierdzić jedną rzecz, gdyż na infolinii ambasady powiedziano mi, że nie muszę mieć  I-797 i wystarczy nr. Wydaje się to logiczne, bo sprawdzą w systemie. Z drugiej strony prawnicy napisali by mieć Original L-1 I-797 Approval Notice 

Jak to rzeczywiście wygląda? Nie chce koniecznie czekać na przyjście papierów, bo to niby trwa 2-3 by z USCIS doszły, a powinienem być w stanach już w połowie maja. 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia mogę Tobie powiedzieć, że prawnicy imigracyjni obsługujący korporacje są dużo bardziej "ostrożni" niż to wymagane jest przepisami. Infolinia ambasady ma na 99% rację tutaj.

Jest jedno "ale" - firma prawnicza może mieć płacone przez Twoją firmę stawkę inną w przypadku "sukcesu" a inną w przypadku "porażki". Jeśli nie dostaniesz wizy, a prawnik wykaże, że nie postąpiłeś zgodnie z "ich" instrukcją to oni będą domagać się pełnej zapłaty, a ty możesz mieć w swoim korpo problemy.

Ściągałem na L1 przed pandemią człowieka z Europy i moja kancelaria prawna powiedziała, że od momentu rozpoczęcia procesu do wjazdu na L1 (wtedy jakieś 4-5 miesiące) ma ten człowiek nie przyjeżdżać do USA nawet na prywatne wakacje na ESTA - co oczywiście nie jest wymogiem procesu L1. Co oczywiście było dla niego dużym problemem bo miał zaplanowane i wykupione wakacje w USA. Prawnicy zagrozili brakiem odpowiedzialności za proces prawny i opłatami "karnymi" jeśli nie będziemy tego przestrzegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ci prawnicy to mało wiedzą lub jak zaznaczali, nie ci nie zajmują się sprawami dotyczącymi samych wizyt u konsula 

https://ustraveldocs.com/pl/pl/work-visa

 

Osoby ubiegające się o wizę H, L, O, P lub Q muszą opłaty wizowej oraz i przedłożyć następujące dokumenty:

  • Formularz elektronicznego wniosku o wizę nieimigracyjną (DS-160). Aby uzyskać więcej informacji o formularzu DS-160, należy odwiedzić stronę internetową z formularzem DS-160,

  • ważny paszport na podróż do Stanów Zjednoczonych z datą ważności przynajmniej sześć miesięcy ponad planowany pobyt w Stanach Zjednoczonych (chyba że na mocy umów z poszczególnymi krajami  obowiązują zwolnienia w tym zakresie). Jeśli w paszporcie wymieniona jest więcej niż jedna osoba, wniosek musi złożyć każda osoba ubiegająca się o wizę,

  • jedno zdjęcie 2” x 2” (51 mm x 51 mm) wykonane w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Na tej stronie znajdują się informacje o wymaganym formacie zdjęcia,

  • Jeśli wiza zostanie wydana, może być pobrana dodatkowa opłata wynikająca z tzw. „zasady wzajemności”, w zależności od obywatelstwa. Na stronie internetowej Departamentu Stanu  można dowiedzieć się, czy należy uiścić taką opłatę i jaka jest jej wysokość,

  • osoby ubiegające się o wizę L-1 na podstawie petycji ogólnej (typu „blanket”) muszą wnieść opłatę związaną z zapobieganiem i wykrywaniem nadużyć (więcej informacji o tej opłacie znajduje się tutaj).

  • numer wydrukowany na zatwierdzonej petycji I-129.

  • Papierowe kopie formularza I-797 nie są wymagane podczas rozmowy z konsulem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...