Skocz do zawartości

Wiza H1B a język


Rekomendowane odpowiedzi

Od ponad 4 lat pracuję na stanowisku Gł. Księgowego. Mam pracodawce w Stanach, który chce mnie zatrudnić jako księgową w swojej firmie. Niestety nie mówię dobrze po angielsku. Czy to może być podstawą do odmowy wydania wizy w Konsulacie w Polsce? I czy ma jakieś znaczenie fakt, że pracodawcą tym byłaby moja ciotka?

Z góry dzięki za odpowiedzi

Goska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mówię dobrze po angielsku. Czy to może być podstawą do odmowy wydania wizy w Konsulacie w Polsce?

Goska

Zalezy jak mowisz po angielsku. Jesli jedziesz do pracy w US, oczekiwanie w konsulacie jest takie, ze po angielsku bedziesz umiala pracowac. W odroznieniu do wyjazdu turystycznego, kiedy to po angielsku mozesz nie umiec mowic wcale, a wize i tak mozesz dostac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Nie jest tak, że wcale nie mówię po angielsku, raczej dogaduję się z mniejszym lub większym kłopotem. Raczej z taką standardową rozmową sobie poradzę. Chodzi mi o to, że nie znam jakiś specjalistycznych słów dot. księgowości, no i czy konsul nie ma obowiązku sprawdzić mojego angielskiego. Krótko mówią czy znajomość angielskiego to warunek konieczny do otrzymania wizy H1B?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karina, bardzo dziekuję Ci za odpowiedź. Ale mam jeszcze jedno pytanie odnośnie wizy H1B. Chciałabym w styczniu polecieć do USA i tam 1 kwitnia złożono by papiery na wizę H1B dla mnie. Zakładając, że tą wizę dostanę (nie jako księgowa oczywiście, ale skonczyłam marketing i ewentualnie na ten zawód) to pracę będę mogła podjąć najwcześniej 1 października. I tu proszę o odpowiedź czy jeżeli w styczniu wjadę na wizę turystyczną, a w pracę zacznę w październiku to cały czas będę tam legalnie? Tzn, czy samo przyznanie mi wizy H1B mimo, że będę mogła na nią pracować dopiero od października powoduje, że będę tam legalnie?

Pozdrawiam

Gośka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...