Skocz do zawartości

DV 2024 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Cześć, 
ja tak trochę z drugiej strony. Zostaliśmy wylosowani, ale z kilku powodów osobistych nie mogliśmy wyjechać(nie składałem nawet ds-260). Teraz dowiedziałem się, że nie mam szans nawet na ESTę czy wizę turystyczną z tego powodu. Czy jeśli złożę ds-260(czas do końca września) to będę na turystycznej mógł jechać, czy to ma jeszcze sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, andyopole napisał:

To nieprawda.Nie ma żadnego związku pomiedzy udzialem w loterii a otrzymaniem ESTA czy wizy.

Czyli jeśli nie złożę DS-260(pomimo wygranej) mogę składać papiery na ESTA czy turystyczną. I jeśli nie będą mieli żadnych przeciwskazań powinienem bez problemu dostać się na teren USA i móc zwiedzać?
Drugie pytanie, czy jeśli zostałem wylosowany i nie składałem papierów, czy mogę znów wziąć udział w losowaniu?

Edytowane przez Gippax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Gippax said:

Czyli jeśli nie złożę DS-260(pomimo wygranej) mogę składać papiery na ESTA czy turystyczną. I jeśli nie będą mieli żadnych przeciwskazań powinienem bez problemu dostać się na teren USA i móc zwiedzać?
Drugie pytanie, czy jeśli zostałem wylosowany i nie składałem papierów, czy mogę znów wziąć udział w losowaniu?

1. Bez względu na to czy złożyłeś DS-260, czy nie, możesz sie ubiegać o ESTA, bądź jakąkolwiek inną wizę nieimigracyjną.

2. Jeżeli w DV24 nie złożyłeś DS-260 to już tego nie rób, bo nie ma to większego sensu.

3. Tak, zawsze możesz brać udział w losowaniu.

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...