Skocz do zawartości

h2b i mozliwosci legalnego pozostania, przedluzenia wizy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, :)

Od dluzszego czasu czytam, obserwuje mozliwosci leglanego pozostania w USA.

Jednakze, w tym momencie mam juz niezly mentlik w glowie...

Moze od samego poczatku:

Obecnie posiadam wize h2b. Poprzednio bylem w USA dwa razy na J1 i zawsze wracalem w terminie. Tym razem chcialbym pozostac w Stanach mozliwie najdluzej.

Na pewnej stronie o prawie imigracyjnym wyczytalem, ze wize te mozna przedluzac maksymalnie do 3 lat. W jaki sposob to zrobic? Wiem, ze pracodawca musi wyrazic chec zatrzymania takiego pracownika (zalozmy, ze tak wlasnie jest).

Co jesli wiza wygasnie a wszystkie formalnosci nie zostana jeszcze zalatwione? Czy podczas oczekiwania jestem w USA legalnie, czy moge pracowac legalnie?, czy wymagany jest powrot do kraju?

A moze prosciej jest aplikowac o wize EB3 (pracownicy niewykwalifikowani)

Czy przebywajac na wizie H2B pracodawca moze aplikowac dla mnie o EB3? I znowu - skoro caly proces trwa latami - to czy w okresie oczekiwania jestem legalnie, czy moge pracowac legalnie w tym czasie?

A moze sa jakies inne mozliwosci by pozostac w USA legalnie? Wykluczajac malzenstwo :wink:

Wiem, ze Karina orientuje sie w tych sprawach bardzo dobrze ;) Moze moglaby mi cos poradzic lub podpowiedziec?

pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, :D  

Od dluzszego czasu czytam, obserwuje mozliwosci leglanego pozostania w USA.

Jednakze, w tym momencie mam juz niezly mentlik w glowie...

Moze od samego poczatku:

Obecnie posiadam wize h2b. Poprzednio bylem w USA dwa razy na J1 i zawsze wracalem w terminie. Tym razem chcialbym pozostac w Stanach mozliwie najdluzej.  

Na pewnej stronie o prawie imigracyjnym  wyczytalem, ze wize te mozna przedluzac maksymalnie do 3 lat. W jaki sposob to zrobic? Wiem, ze pracodawca musi wyrazic chec zatrzymania takiego pracownika (zalozmy, ze tak wlasnie jest).

Sprawa przedluzania wizy H2B - w przeciwienstwie do H1B - jest dosc skomplikowana (czytaj: jest duzo odmow). Sama chec pracodawcy nie wystarczy - trzeba jeszcze poprzec to wszystko dowodami, ze naprawde pracownik jest niezbedny itd.

Co jesli wiza wygasnie a wszystkie formalnosci nie zostana jeszcze zalatwione?

Formalnosci z czym?

Czy podczas oczekiwania jestem w USA legalnie, czy moge pracowac legalnie?, czy wymagany jest powrot do kraju?

Jesli mowisz o wizie H2B to tu jest troszke inaczej niz przy innych wizach - i tak naprawde o przedluzenie trzeba sie starac juz duzo wczesniej aby nie doszlo do sytuacji, ze mozesz nie miec statusu, bo czekasz na odpowiedz.

A moze prosciej jest aplikowac o wize EB3 (pracownicy niewykwalifikowani)

EB3 a wiza H2B to sa dwie ROZNE sprawy. H2B to wiza nieimigracyjna, EB3 to juz staranie sie o Green Card. Jesli masz te kilka lat aby czekac na Green Card poza USA (chyba, ze bedziesz caly czas w USA legalnie do momentu zlozenia I-485 = czytaj: prawie 5 lat na dzien dzisiejszy) to czekaj. Wyjasnialam to juz (czyli caly proces EB3 doslownie tydzien, moze 2 tygodnie temu- poszukaj sobie bo jest na Forum)

Czy przebywajac na wizie H2B pracodawca moze aplikowac dla mnie o EB3?

Tak.

I znowu - skoro caly proces trwa latami - to czy w okresie oczekiwania jestem legalnie, czy moge pracowac legalnie w tym czasie?

Jesli masz wize, ktora zezwala Ci na prace to tak. W innym przypadku jest to podstawa do odmowy Green Card.

A moze sa jakies inne mozliwosci by pozostac w USA legalnie?  

Studia, wiza L, i setki innych mozliwosci.

Wykluczajac malzenstwo :wink:  

Wiem, ze Karina orientuje sie w tych sprawach bardzo dobrze :D  Moze moglaby mi cos poradzic lub podpowiedziec?

Za niewielka oplata - jak najbardziej :lol: Ja chyba bede musiala w ogole zrezygnowac z pracy, aby kazdemu 'podpowiadac' co robic... :)

pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Hej ja też mysle o pozostaniu w Stanach i też jestem na n2b, ale chce zrezygnowac z pracy jaką mam w kasynie i sie przeniesc do NY.

Slyszalem, że jest możliwość zalatwiania wizy turystycznej ze Stanow jesli sie jest na wizie pracowniczej czy to prawda?

Ps.

Karino podaj mi numer tel. do siebie do biura na privie bo chialbym o tym pogadać i zacząć już coś zalatwiać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...