Skocz do zawartości

Średnie koszty zycia


Rekomendowane odpowiedzi

40 minutes ago, AleksandraPawlowska said:

ile wydajecie średnio na życie? Jak tak na prawdę wygląda sytuacja finansowa w stanach? Na jakim poziome roczny dochód brutto jest dobry a jaki ledwo wystarczy na życie od 1 do 1?

To tak jakbys zapytala, ile sie wydaje srednio na zycie w Europie. US to ogromny kraj, koszty i podatki roznia sie ogromnie od rejonu do rejonu, od stanu do stanu. (Koszty ubezpiecznia medycznego tez roznia sie od rodziny do rodziny bo pakiet z ktorego wybierasz jest oferowany przewaznie przez pracodawce.) Czytasz po angielsku? Wiec wrzuc do Google "cost of living" i miasto ktory ciebie interestuje. Znajdziesz mnostwo info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego temat jest w North Carolina. Intresuje mnie ten stan. Poza tym wiadomo ze szukałam już w google, ale suche wyliczenia nijak maja się do prawdziwego życia. Wg google w polsce średnie koszty życia to ok. 7000 zł na 2 osoby, w tym 4000 czynszu, co nijak ma sie do realiów. dlatego najlepiej takich informacji zaciągać na forach, z pierwszej ręki. Poza tym informacje na ten temat z google pokazują że 100k/y na rodzine daje zycie na średnim poziomie a jednocześnie ew. komentarze w mediów społecznościowych mówią ze to za mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo tez zalezy od indywidualnego podejscia do finansow. Jedna 2osoba rodzina moze wydac $100 na zakupy spozywcze tygodniowo a druga moze wydawac srednio $200. Jedna rodzina moze miec wysokie wydatki ma leczenie, inna nie, etc. I podobnie w innych kwestiach zyciowych. 

Wedlug mnie niestety jest to jedna z tych kwestii gdzie kazdy musi osobiscie wyprobowac co dla niego pasuje. Mozesz spedzic caly dzien na czytanie o srednich kosztach zycia, a mieszkajac juz na miejscu doswiadczyc czegos zupelnie innego.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, AleksandraPawlowska said:

Poza tym informacje na ten temat z google pokazują że 100k/y na rodzine daje zycie na średnim poziomie a jednocześnie ew. komentarze w mediów społecznościowych mówią ze to za mało. 

Koszty w NC beda sie roznic -- czesc stanu to serio prowincja i bieda; czesc turystyczne rejony gdzie prace sa ale pensje niskie, czesc centra naukowe gdzie sie dobrze zarabia i gdzie koszty zycia sa wyzsze. Masz dzieci? To musisz brac pod uwage jakosc szkol. Szkoly w USA sa oplacane glownie przez lokalne podatki; im drozsza dzielnica tym wyzsze podatki i lepsze szkoly. Wiec wydajesz znacznie wiecej na czynsz bo musisz ze wzgdledu na dziecko. Wtedy 100k na rok brutto bedzie malo. Czy dwie osoby w rodzinie beda pracowac? To prawdopodobnie znaczy ze musicie miec dwa samochody. Czy dziecko potrzebuje zlobka? To moze byc $1,000 na miesiac (gdzie ja mieszkam jest drozej.) Czy potrzebujesz after-school care? To tez kosztuje przynajmniej kilkaset dolarow na miesiac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...
W dniu 9.06.2023 o 12:33, katlia napisał:

Koszty w NC beda sie roznic -- czesc stanu to serio prowincja i bieda; czesc turystyczne rejony gdzie prace sa ale pensje niskie, czesc centra naukowe gdzie sie dobrze zarabia i gdzie koszty zycia sa wyzsze. Masz dzieci? To musisz brac pod uwage jakosc szkol. Szkoly w USA sa oplacane glownie przez lokalne podatki; im drozsza dzielnica tym wyzsze podatki i lepsze szkoly. Wiec wydajesz znacznie wiecej na czynsz bo musisz ze wzgdledu na dziecko. Wtedy 100k na rok brutto bedzie malo. Czy dwie osoby w rodzinie beda pracowac? To prawdopodobnie znaczy ze musicie miec dwa samochody. Czy dziecko potrzebuje zlobka? To moze byc $1,000 na miesiac (gdzie ja mieszkam jest drozej.) Czy potrzebujesz after-school care? To tez kosztuje przynajmniej kilkaset dolarow na miesiac. 

Hej, a ja jestem ciekawa czy Ty mieszkasz w NC? widze lokalizacja Colorado... sama zastanawiam sie na przeprowadzka do NC z Florydy, ale tez rozwazam kilka innych stanow, w tym Colorado. Zastanawiam sie czy NC jeszcze jest atrakcyjna, jakos nie jestem na bierzaco z researchem. Floryda jest zalewana tlumami nowojorczykow, ktorzy sie masowo tu przeprowadzaja, ciezko sie tu zyje, korki, drogo, i goraco. NC wydaje sie byc lepszym rozwiazaniem dla rodziny z dziecmi, ale byc moze Colorado jest fajniejsze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Justyna234 said:

NC wydaje sie byc lepszym rozwiazaniem dla rodziny z dziecmi, ale byc moze Colorado jest fajniejsze? 

Mieszkam w Colorado. Roznice miedzy Colorado a poludniem USA - czy to NC czy Fl - sa ogromne. Zupelnie inny klimat, i nie chodzi tu tylko o pogode. Inne koszty, inny rynek pracy, inna geografia, inne plusy i inne minusy. 

Edytowane przez katlia
  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/31/2024 at 7:56 PM, katlia said:

Mieszkam w Colorado. Roznice miedzy Colorado a poludniem USA - czy to NC czy Fl - sa ogromne. Zupelnie inny klimat, i nie chodzi tu tylko o pogode. Inne koszty, inny rynek pracy, inna geografia, inne plusy i inne minusy. 

Potwierdzam. Mieszkam w Poconos, PA. Koszty życia są mnie nieco niższe niż powiedzmy 1h jazdy na wschód, bo tam już jest NYC, ale za to wyższe niż godzinę jazdy na wschód czy północ ode mnie. Dlatego nie można określić czy dany stan ma niskie koszty życia, bo różnice są ogromne wewnątrz stanu. Pojedziesz w centrum Pennsylvanii i tam koszta życia są o wiele niższe niż u mnie. Wiec aby dokładnie wywnioskować te koszta trzeba dokładnie wiedzieć w jakim miejscu chce się mieszkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...