Skocz do zawartości

Prosze o pomoc w sprawie wizyty w konsulacie


Rekomendowane odpowiedzi

mieszkalem w USA przez prawie 7 lat. skonczylem High School, mam Associate in Science Degree, International Business Certificate, teraz rowniez BA z Business Administration with Specialization in International Business. Wrocilem trzy lata temu w grudniu a powinienem wrocic w czerwcu, czyli przedluzylem pobyt o 6 miesiecy. w piatek mam rozmowe w konsulacie poniewaz dostalem prace w polsce w amerykanskiej firmie i chca zebym jechal na dwutygodnoiwye szkolenie do USA. Bylem na wizie studenckiej ale pracowalem i placilem podatki.

moje pytanie brzmi:

co ja mam powiedziec kiedy spytaja kiedy wrocilem? mowic ze w czerwcu 24 tak jak powinienem czy tak jak wrocilem 18 grudnia? jak sklamie to sie dowiedza szczegolnie ze po czerwcu odbieralem czeki.

mam nowy paszport nie mam starego nie wiem gdzie jest ten stary. co mam powiedziec w tej sprawie?

jezeli nie dostane tej wizy businessowej to nici z pracy. cala rozmowe zalatwia fimra ktorej powiedzialem ze bylme legalnie.

gdzies slyszalem ze jak ktos przedluzyl pobyt o 6 mieosiecy to ma szlaban na trzy lata. wlasnie ten okres mija. ale czy to ma w ogole znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli przyznasz sie ze byles dluzej niz mogles to na 100% nie dostaniesz wizy. Po pierwsze konsul bedzie uwazal ze tym razem tez tak mozesz zrobic i przedluzysz sobie pobyt na zawsze. Po drugie konsul zlamal by przepis wydajac osobie wize ktora wczesniej otrzymala wize i nie dostosowala sie do niej (zlamala prawo).

Jezeli nie powiesz o tym masz duze szanse do otrzymania wizy, bo podobno w ambasadzie nie maja informacji o powrotach.Wiem to po sobie, bo bylem dwa razy na wizie J1, a w tym roku po wize imigracyjna i konsul pytal sie kiedy wrocilem z USA,odpowiadajac ze nie pamietam to tylko wspomnial ze jezeli niewrocilem o czasie to moze imigration mnie nie wpuscic na lotnisku. Drugi przypadek byl podobny mojego znajomego,byl na wizie turystycznej i po pytaniu kiedy wrocil pomylil sie z czego wynikalo ze przesiedzial 2 miesiace wize,jak sie poprawil to juz konul nie uwiezyla mu i poprosila go zeby dosnisol karte pokladowa albo kopie biletu.Takze mozna wnioskowac ze nie maja w swoich komputerach dat powrotu (jeszcze jeden argumet zajrzyj sobie w dzial emigracja jest tam swiezy post osoba ktora przesiedziala wize turytyczna dostala imigracyjna)

Niestety na pewno jezeli oddales i-94 przed wylotem imigration bedzie miala info ze przesiedziales wize i wtedy moga Cie zawrocic z lotniska w USA,ale jezeli od tego czasu minelo 3 lata to nie powinienes miec zadnego problemu,bo nie bedziesz figurowal w komputerze.

Daj znac jak bedziesz po romowie

Pozdr

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jeszcze jeden argumet zajrzyj sobie w dzial emigracja jest tam swiezy post osoba ktora przesiedziala wize turytyczna dostala imigracyjna) "

--------------

faktycznie jest ten post ale jak narazie ta osoba siedzi w Polsce i nie wiadomo czy ja wpuszcza na teren USA ,zalezyod urzednika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki pawel!

no tak ale jest chyba taka rubryka gdzie musze wpisac date przy wypelnianiu podania o wize? i co mam napisac ze nie pamietam czy napisac I came back on time. w konsulacie powiem ze nie jestem pewny ale wrocilem w odpowiednim czasie. ja myslisz/ wiem ze te wszystkie pytania brzmia imfantylnie ale zadaje je w nadziei ze ktos na nie odpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania w rubryce.

Tam musisz podac date konkretna (wpisz date taka zeby byla zgodna z Twoim legalnym pobytem) Pamietaj 90% sukcesu otrzymania wizy turystycznej to Twoje odpowiedzi na pytania konsula i to jak sie zachowujesz.Musisz odpowiadac konkretnie i nie motac sie. Jezeli wpiszesz tam tekst "i come back on time" to juz to bedzie podejrzane. i konsul zada Ci dodtakowe 15 pytan dlaczego, po co, za co tak wpisalec i napewno w tych nerwach sie omotasz.

Z drugiej strony wnioski o wize sprawdzaja jeszcze przed wejsciem do ambasady takze pewnie kazali by Ci wpisac konkretna odpowiedz.

Wpisujac prawdziwa date powrotu myśle ze Twoje szanse otrzymania wizy zmaleja do 5%.

Co do postu sly6:

podalem ten argument ale tylko zeby udowodnic ze ambasada nie ma informacji o datach powrotu z USA

Co do kart pokladowych:

To juz na prawde musi byc kretyn a nie konsul zeby kazac Ci przyniesc karty pokladowe z przed 3 lat.Chyba tylko kolekcjonerzy takie posiadaja

Konsul poprzez romowe no i dokumenty z aplikantem musi podjac decyzje czy jestes potencjalnym emigrantem czy nie. Dlatego zawsze wypelnialem formularz ds-156 (na J1) w taki sposob zeby kosnsul nie mial zadnych obiekcji i dodtakowych pytan. W rubrykach gdzie pytaja sie czy jest ktos z rodziny obecnie w USA to pisalem NIE chociaz ostatnio jak sie staralem o J1 to byli moi rodziece i brat, Jak bym napisal prawde to zaraz by byly podejrzenia ze nie wroce.-wiem kłamać nie można,ale w życiu trzeba sobie ułatwiać.

Niestety nie jestem konsulem i ja tylko moge Ci poradzic i dać jakies wskazówki (zreszta po to pojawiles sie na forum).Decyzja i tak bedzie do Ciebie nalezala.

Pozdrawiam

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w dodatku to raczej mam dostac wize biznesowa. jezeli jade na szkolenie. firma placi za wize, szkolenie, bilet. nie wiem czy to cos zmieni. ale moze na to inaczej spojrza na granicy i w konsulacie. glupie pytania. ale zawsze szedlem do konsulatu bez stresu. co do konsulatu to juz wiem.co z granica. beda mieli wszystkie informacje z konsulatu w komputerze? czy beda mieli po trzech latach informacje kiedy wrocilem czy wrocilem na czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co maja w tych komputera na imigration to nikt dokladnie nie wie. Ale podobno zadnych danych z ambasad nie maja,tylko informacje o podejrzanych tzn.ci co maja zakaz wjazdu bo np,przesiedzieli wize.

Na chłopski rozum jakby mieli miec dane z ambasad z wszytskich krajow swiata + informacje o kazdym kto przekracza granice w USA to musileby miec potezne serwery.

W twoim przypadku nie powinno juz byc tych danych bo minely 3 lata.

Jak otrzymasz wize to dostaniesz B1/B2, na pewno w ambasadzie inaczej beda na ciebie patrzec bo wiekszosci osoby ktore ubiegaja sie o wizy to jada w celach turystycznych (najczesciej na pól roku ze 100$ w kieszeni,he he) Takze jak bedziesz mial odpowiednie dokumenty to powinienes dostac wize,chociaz różnie to bywa.

Na imigration zapytaj Cie zapewne po co przyjechales i na jak dlugo,musisz powiedziec ze w celach biznesowych zeby zaznaczyl na pieczatce B1-to tak przy okazji

Masz juz umowiona romowe w abasadzie???Mam nadzieje ze dasz znac jak Ci poszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno

co do tych info na granicy

1997 moj tata polecial do USA po tym jak go cofneli z granicy w 1992,wpuscili go bez problemu

w zeszlym roku przekraczal granice bedac wczesniej rok w USA,ale przedluzy sobie wize legalnie,mial zgde USCIS. Urzednik imigration wzial paszport jego, bez zadnego slowa poszedl do biura i wrocil z jakims przelozonym.Juz mieli pewnie w planach go zawrac ale tata przypomnial sobie ze ma decyzje o przyznaniu przedluzenia. Jak pokazal kwitek to bez problemu mu wbili pobyt na 6 msc-jezdzi na wizie turystycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...