Skocz do zawartości

Sprawa zielona karta.


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.02.2024 o 15:47, henios napisał:

Witam, mam pytanie do państwa. Byłem w USA w 2022, na wizie esta. Na granicy nie spodobało się im że mam bilet ma 3 miesiące więc zostałem przepytany od A do Z. Powiedziałem że jak byłem mały to miałem zieloną kartę w 1996, nie mogli znaleźć w systemie, tata przebywał w Chicago (do niego podróżowałem), wiedziałem 11 godzin na lotnisku i wreszcie znaleźli bo myśleli że ich kłamie. Zostałem wpuszczony, i miałem mieć rozprawę o zieloną kartę 26.08.2022 zostało przesunięte na lipiec 2024, dostałem takowa pieczątkę do paszportu w załączniku. Jak byłem w USA u adwokata powiedziała że do tego czasu mogę siedzieć legalnie, ale zjechałem do Polski. Jak to teraz może wyglądać? Ktoś coś może udzielić informacji ale polecić jakiegoś prawnika w Polsce do tych spraw 

IMG_20240201_154627.jpg

U mnie bylo tak: dostalem kiedys zieloną kartę, ale wyjechalem do PL i nie bylo mnie w usa w sumie kilkanascie lat. Jakis czas temu wlecialem do USA na ESTA, zlozylem wniosek o odnowienie zielonej karty, poszedlem na biometrics i pobrali ode mnie odciski. Potem zadzwonilem do USCIS, ze potrzebuje takiej pieczatki do paszportu, jak kolega dostal wyzej. Umowili mnie na appointnent na kolejny tydzien, poszedlem, mila Pani zrobila mi zdjecie, pobrala odcisk palca, nastepnie wbila pieczatkę ( u mnie jest czerwona, nie niebieska).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...