Skocz do zawartości

Kto zna przypadki zastosowania wizy Q-1 i jej szczegóły.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, intryguje mnie wiedza na temat wizy Q-1. Niestety z licznych przeczytanych artykułów i paragrafów stron rządowych nie wynika za dużo poza bardzo powierzchownym ich określeniem, brak szczegółów użycia w praktyce.

Czy ktoś zna przypadek zastosowania wizy Q-1, jakieś organizacje, eventy, firmy czy ktokolwiek kto specyficznie stosował tą wizę w praktyce i jakie są możliwości aplikowania o taką wizę samodzielnie i w jakich przypadkach.

Ciekawie mnie to m.in z tego punktu że zazwyczaj temat wymiany kultury typu Camp czy choćby szkolnych wymian opiera się prawie zawsze na J-1

Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiza Q to wiza, którą wylobbował sobie Disney World by móc sprowadzać sobie pracowników do parków, gdzie kącik chiński obsługują prawdziwi Chińczycy, włoski - prawdziwi Włosi itp. (kącika polskiego nie ma uprzedzając pytania). Wymiana kulturowa polega tu na tym, że turyści mogą doświadczyć oryginalnej kultury włoskiej/francuskiej/chińskiej na miejscu.  Tych wiz wydaje się na cały świat około 1000 rocznie (nieco ponad 1000 w 2022r, żadna nie przyznana w PL).

https://www.disneytouristblog.com/cultural-representatives-returning-disney-world/#

https://jobs.disneycareers.com/cultural-representative-program

https://scholarship.law.ufl.edu/flr/vol63/iss4/3/

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam trochę czasu do zabicia więc zajrzałam w statystyki - ostani raz wizę Q wydano dla obywateli PL w 2019 i były to trzy wizy. W okresie od 2002-2022 (bo tyle udało mi sie sprawdzić) wiz Q obywatelom PL wydano łącznie 29 sztuk, w tym w roku 2015 najwięcej, bo aż 16.

Co ciekawe, w statystykach zaraz na Polską jest Norwegia i wychodzi, że Norwegia zgarnia trochę ponad 100 wiz Q rocznie.

  • Upvote 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, mola said:

Miałam trochę czasu do zabicia więc zajrzałam w statystyki - ostani raz wizę Q wydano dla obywateli PL w 2019 i były to trzy wizy. W okresie od 2002-2022 (bo tyle udało mi sie sprawdzić) wiz Q obywatelom PL wydano łącznie 29 sztuk, w tym w roku 2015 najwięcej, bo aż 16.

Co ciekawe, w statystykach zaraz na Polską jest Norwegia i wychodzi, że Norwegia zgarnia trochę ponad 100 wiz Q rocznie.

Niesamowite statystyki mola, Dziękuję za głębszy wgląd w sprawę, nigdzie nie mogłem się dogrzebać takich informacji. Aż dziwne że urząd wspomina o istnieniu tej wizy w spisie haha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...