Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, kzielu napisał:

 ale tutaj to troche gra nie warta swieczki i wiecej z tym problemu bedzie niz to warte.

10 godzin temu, mcpear napisał:

Ja osobiście bym "olał"

No chyba faktycznie odpuszczę sobie, chociaż jeszcze trochę będę się musiała postresować (ze strony IRS: "Generally, the IRS can include returns filed within the last three years in an audit.").

Dzięki za rady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By uzyskać jakikolwiek Child Tax Credit, mysisz rozliczyc tax w usa. Przy rozliczaniu masz pytanie odnośnie Dependent by otrzymac child tax credit dziecko musi przebywać na terenie USA wiekszosc roku podatkowego, napisalas ze przebywa w pl wiec samo przez sie… dziecko sie nie kwalifikuje na child tax credit za 2023. 

Poprzednie lata byly na innych zasadach. 

Edytowane przez FunnyRedAngel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, FunnyRedAngel said:

Dependent by otrzymac child tax credit dziecko musi przebywać na terenie USA wiekszosc roku podatkowego

Nie. Nie ma takiego wymogu. Jest wymog, ze dziecko musi mieszkac z Toba przez ponad 6 miesiecy, ale nie musi byc to w USA.

1. https://www.irs.gov/credits-deductions/individuals/child-tax-credit

Edytowane przez Xarthisius
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Xarthisius said:

Nie. Nie ma takiego wymogu. Jest wymog, ze dziecko musi mieszkac z Toba przez ponad 6 miesiecy, ale nie musi byc to w USA.

1. https://www.irs.gov/credits-deductions/individuals/child-tax-credit

Rozliczam sie w usa ostatnie 12 lat, z czego ostatnie 5 razem z dzieckiem. 
Ja patrze z perspektywy mieszkania na stale w usa. 
 

Edytowane przez FunnyRedAngel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, FunnyRedAngel said:

Rozliczam sie w usa ostatnie 12 lat, z czego ostatnie 5 razem z dzieckiem. 
Ja patrze z perspektywy mieszkania na stale w usa. 

Nie bardzo rozumiem Twoj komentarz. Jak Twoja perspektywa wplywa na liste wymagan na stronie IRS? Ja co prawda, rozliczam sie w usa tylko ostatnie 10 lat, z czego ostatnie 7 z dziecmi, ale dalej nie widze tego wymogu, zeby dziecko (albo podatnik) musial przebywac w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...