Jump to content

Airpods z USA a gwarancja


WiktorqXX

Recommended Posts

Witam, 

mam pytanie odnośnie gwarancji na airpods, w PL kosztują 1100zł a USA na Bestbuy 700zł. Jak wygląda wtedy sprawa z gwarancją? Gdzieś przeczytałem że przy zakupie w Apple Store nie ma problemu, czy to prawda? I jak wygląda sytuacja przy zakupie z np. Bestbuy.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
6 minut temu, mcpear napisał:

Tak

Super dzięki za pomoc, a jak wygląda sprawa z opłatami? Bo z tego co się orientuje to fabrycznie zapakowane dostana cło i dodatkowo VAT 23%. Jak można tego uniknąć? Rozpakować i wysłać bez pudełka? Wrzucić kabel słuchawki i gumki luzem? Czy rozfoliowanie wszystkiego i spakowanie w całość wystarczy?

Edited by WiktorqXX
Link to comment
Share on other sites

Nie wiem. Najprościej to przewieźć jako bagaż podręczny. Z wysyłaniem widziałem na innych forach problem jest z deklarowaniem wartości. Jaką wartość zadeklarujesz? 700 zł? To pewnie ci oVATują niezależnie czy rozpakowane czy zapakowane. (Tam limit jest chyba 22 EUR). A jak zaniżysz wartość do np 10 EUR to istnieją firmy i ludzie się skarżą na takie przypadki, że paczka "ginie" i wypłacają ci 10 EUR. I tak źle i tak nie dobrze. Jakby to było proste przesłać towar zakupiony w amerykańskim bestbuy do Polski i ominąć VAT i opłaty celne to czemu by tego masowo ludzie nie robili? A jak zapłacisz VAT to cena staje się taka sama jak w Polsce (700zł + 30-50 dolarów za przesyłkę (ok 150 zl) + 23% x 850 (VAT się liczy od kosztów zakupu +kosztów transportu)). Poza tym cena w bestbuy - owe 700zl pewnie nie uwzględnia 7-10% podatku od sprzedaży. Podsumowując: jak będziesz na wakacjach lub z wizytą w USA to jak kupisz te słuchawki to pewnie je przewieziesz i twój zysk. Kupno zdalne, opłacenie transportu i przesyłki - to chyba skórka nie warta wyprawki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...