Skocz do zawartości

Airpods z USA a gwarancja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

mam pytanie odnośnie gwarancji na airpods, w PL kosztują 1100zł a USA na Bestbuy 700zł. Jak wygląda wtedy sprawa z gwarancją? Gdzieś przeczytałem że przy zakupie w Apple Store nie ma problemu, czy to prawda? I jak wygląda sytuacja przy zakupie z np. Bestbuy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mcpear napisał:

Obecnie Apple udziela rocznej worlwide gwarancji. W dokumencie gwarancyjnym nie ma ograniczeń co do kanału sprzedaży. https://store.apple.com/Catalog/Images/worldwidewarranty.html

 

Czyli nawet jeśli sprzęt będzie kupiony na best buy to gwarancja będzie taka jak przy zakupie w oficjalnym apple storze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mcpear napisał:

Tak

Super dzięki za pomoc, a jak wygląda sprawa z opłatami? Bo z tego co się orientuje to fabrycznie zapakowane dostana cło i dodatkowo VAT 23%. Jak można tego uniknąć? Rozpakować i wysłać bez pudełka? Wrzucić kabel słuchawki i gumki luzem? Czy rozfoliowanie wszystkiego i spakowanie w całość wystarczy?

Edytowane przez WiktorqXX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Najprościej to przewieźć jako bagaż podręczny. Z wysyłaniem widziałem na innych forach problem jest z deklarowaniem wartości. Jaką wartość zadeklarujesz? 700 zł? To pewnie ci oVATują niezależnie czy rozpakowane czy zapakowane. (Tam limit jest chyba 22 EUR). A jak zaniżysz wartość do np 10 EUR to istnieją firmy i ludzie się skarżą na takie przypadki, że paczka "ginie" i wypłacają ci 10 EUR. I tak źle i tak nie dobrze. Jakby to było proste przesłać towar zakupiony w amerykańskim bestbuy do Polski i ominąć VAT i opłaty celne to czemu by tego masowo ludzie nie robili? A jak zapłacisz VAT to cena staje się taka sama jak w Polsce (700zł + 30-50 dolarów za przesyłkę (ok 150 zl) + 23% x 850 (VAT się liczy od kosztów zakupu +kosztów transportu)). Poza tym cena w bestbuy - owe 700zl pewnie nie uwzględnia 7-10% podatku od sprzedaży. Podsumowując: jak będziesz na wakacjach lub z wizytą w USA to jak kupisz te słuchawki to pewnie je przewieziesz i twój zysk. Kupno zdalne, opłacenie transportu i przesyłki - to chyba skórka nie warta wyprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...