Skocz do zawartości

Wiza L1B przeniesienie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, już trochę się dowiedziałem o rzeczach teoretycznych związanych z wyjazdem, a teraz chciałbym zapytać o najbardziej realne wyjście czyli przeniesienie do oddziału w usa. Będę szukał dużej firmy która jest związana z usa i ma tam oddziały. W Polsce powinienem się dostać bo po dostaniu papieru inżyniera będę miał 4 letnie doświadczenie w zawodzie, chce wtedy już w takiej firmie zacząć pracę i robić sobie magistra (2 lata) A następnie jak najszybciej będę się starał o przeniesienie. Tylko pytanie brzmi jak się o nie starać? Czy mam zagadać do pracodawcy od razu, czy poczekać jakiś czas? Jak to wyglądało u was jeśli ktoś ma takie doświadczenia? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Kuba921 said:

Witam ponownie, już trochę się dowiedziałem o rzeczach teoretycznych związanych z wyjazdem, a teraz chciałbym zapytać o najbardziej realne wyjście czyli przeniesienie do oddziału w usa. Będę szukał dużej firmy która jest związana z usa i ma tam oddziały. W Polsce powinienem się dostać bo po dostaniu papieru inżyniera będę miał 4 letnie doświadczenie w zawodzie, chce wtedy już w takiej firmie zacząć pracę i robić sobie magistra (2 lata) A następnie jak najszybciej będę się starał o przeniesienie. Tylko pytanie brzmi jak się o nie starać? Czy mam zagadać do pracodawcy od razu, czy poczekać jakiś czas? Jak to wyglądało u was jeśli ktoś ma takie doświadczenia? Z góry dzięki za odpowiedzi.

To juz scisle zalezy od pracodawcy - bo z reguly pracodawca ma oddzial w Polsce albo dlatego ze ma dostep do niezlych ludzi, albo dlatego zeby im mniej placic a najczesciej z obydwoch powodow na raz.

Wysylani sa nieliczni, zwykle wyrozniajacy sie w jakis sposob i zwykle pracodawca ma dla nich jakis plan - np. zdobycia doswiadczenia w HQ i pozniejszy powrot do Polski (bo pamietam ze L-1 jest wiza dual intent ale nie imigracyjna wiec bezposredniej sciezki do zielonej karty / permanentnej rezydencji nie daje).

U mnie w firmie kilkanascie osob bylo na L-1 z Polski w US, ja jestem jedynym ktory z nich tutaj zostal. Ludzi ktorych chcieli tu miec na stale od reki (np. high level exec lub np. CEO) sciagneli bezposrednio na wizach EB (wiec delikwenci od reki dostali zielone karty).

Inne firmy moga oczywiscie dzialac troche inaczej natomiast istotne jest zrozumienie ze od pracy w polskim oddziale amerykanskiej firmy do przeniesienia i permanentnej rezydencji droga nie jest latwa lub pewna.

  • Dziękuję! 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, a co sądzisz o szukaniu pracy i jednocześnie sponsora na zielona kartę bezpośrednio w stanach? Mając juz tego magistra i te ponad 5 lat doświadczenia jest szansa się gdzieś załapać na h1b? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Kuba921 said:

Dzięki za odpowiedź, a co sądzisz o szukaniu pracy i jednocześnie sponsora na zielona kartę bezpośrednio w stanach? Mając juz tego magistra i te ponad 5 lat doświadczenia jest szansa się gdzieś załapać na h1b? 

Jasne ze jest - ale wszystko zalezy od rynku w danym czasie, ktory sie caly czas zmienia. Jezeli Ci zalezy koniecznie na wyjezdzie do US, to probuj wykorzystac wszystkie mozliwosci - jak nie sprobujesz to na pewno sie nie uda. 

 

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Kuba921 said:

A w zasadzie jeśli możesz to podpowiedz, co bym mógł robić zeby jak najbardziej zwiększyć swoje szanse na ten wyjazd?

Moja osobista opinia - ale to bardziej w rodzaju "plan na zycie" - wyksztalcenie a pozniej doswiadczenie u sensownych pracodawcow i bycie topowym (merytorycznie) pracownikiem - nawet jak nie wyjedziesz do US to zawsze bedziesz jakos ustawiony. Magicznej recepty na H-1B / L-1B nie ma. Szczegolnie H-1B to troche lipa z hinduskimi kontraktorami zapychajacymi quota.

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...