Skocz do zawartości

Czy można dostać wizę J-1 więcej niż 1 raz?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się orientuje, ile razy można wyjechać do USA na podstawie wizy J-1? Chodzi mi konkretnie o wyjazd jako au pair. Byłam au pair przez rok i w agencji w Polsce powiedziano mi, że nie mogę jechać w ten sposób ponownie (nawet na wakacje), gdzyż ten typ wizy (J1) można dostać tylko raz w życiu. Tymczasem wiem, że na programy typu campamerica albo work & travel ludzie wyjeżdżają często co roku, i to też na podstawie wizy J-1? Więc jak to naprawdę jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zadnego ograniczenia w wydawaniu ilosci J-1. Moga dac i 40 razy, tylko czy znajda do tego powod wydania, to juz inna sprawa. Z pracowniczymi tez jest jakis limit (do 6lat?), ale potem mozna odbebnic przerwe i znow chyba pozna sie starac.

Nie masz racji. Wize J dla au pair nie mozna dostac kilkanascie razy chocby ze wzgledu na ograniczenia wiekowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zadnego ograniczenia w wydawaniu ilosci J-1. Moga dac i 40 razy, tylko czy znajda do tego powod wydania, to juz inna sprawa. Z pracowniczymi tez jest jakis limit (do 6lat?), ale potem mozna odbebnic przerwe i znow chyba pozna sie starac.

Nie masz racji. Wize J dla au pair nie mozna dostac kilkanascie razy chocby ze wzgledu na ograniczenia wiekowe.

No wlasnie chodzilo mi o to, ze moga nie dac ze wzgledu na nie spelnienie wrunku (np. wiekowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako Au Pair do USA mozesz pojechac tylko raz. Masz mozliwosc przedluzenia programu o drugi rok, ale ciaglosc pobytu w Stanach musi byc zachowana (chyba ze jedziesz na wakacje do Polski, co jest mozliwe tylko podczas pierwszego roku, bo w drugim roku jest duza szansa, ze Cie nie wpuszcza spowrotem do USA). Jesli po roku zakonczysz oficjalnie program i wrocisz do ojczystego kraju, to nie mozesz ponownie ubiegac sie o status Au Pair w USA.

Chyba, ze zasady zmienily sie niedawno, w co watpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jako Au Pair do USA mozesz pojechac tylko raz. Masz mozliwosc przedluzenia programu o drugi rok, ale ciaglosc pobytu w Stanach musi byc zachowana (chyba ze jedziesz na wakacje do Polski, co jest mozliwe tylko podczas pierwszego roku, bo w drugim roku jest duza szansa, ze Cie nie wpuszcza spowrotem do USA). Jesli po roku zakonczysz oficjalnie program i wrocisz do ojczystego kraju, to nie mozesz ponownie ubiegac sie o status Au Pair w USA.

Chyba, ze zasady zmienily sie niedawno, w co watpie.

TA DZIEWCZYNA MA Z WAS WSZSYTKICH JEDYNA RACJE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...