Jump to content

Ponowny wjazd do USA wiza turystyczna


Wyszo

Recommended Posts

Witam wszystkich! 
od stycznia do końca czerwca jestem w USA na wizie turystycznej. Wracam do Polski po 5,5 miesiącach. Sprawa jest taka, ze chciałbym polecieć do USA na koniec października, czyli po 4 miesiącach, może po 5 ponownie, również na wizie turystycznej. Chciałabym spędzić tam 3 tygodnie.Jak duże jest ryzyko, że mnie nie wpuszcza? Jestem teraz u ojca-obywatela. Jestem przez niego sponsorowany na Green Card. Jesienią chcę pojechać do taty spędzić z nim święto dziękczynienia, na jakies 3 tygodnie. Może ktoś mógłby mi podpowiedzieć, czy powinienem się martwić? Czy jeśli jest problem z wjazdem do tego samego miasta (Chicago), to czy wlot do innego stanu zmienia sytuację, np. Gdybym poleciał na Floryde? 
 

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Jest powód do zmartwienia. Jak na turystyczny pobyt byłeś bardzo długo. Jak wlatywałeś to zadeklarowałeś, że będziesz 5.5 miesiąca? To był Twój pierwszy pobyt w USA? Fakt, że złożona została na Ciebie petycja imigracyjna również nie działa na Twoją korzyść. To dwie duże czerwone flagi co się zapalą przy wjeździe: Długi niedawny pobyt + Sponsorowanie na GC w toku. Czy Chicago czy Floryda to wg mnie nie ma znaczenia. Nie umiem oszacować jak duże szanse nie wpuszczenia występują. Byl to Twój pierwszy pobyt w USA? Czy byłeś w USA już kilka razy? Jak długie to były pobyty? Jakie przerwy między pobytami były? Rozumiem, że masz 21+ lat. Co robisz w Polsce? Jesteś zatrudniony? Jesteś właścicielem firmy? Bezrobotny? Pól roku na wyjazd turystyczny to dużo

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nie oklamujmy sie. Uzywasz wize turystyczna do mieszkania w USA w oczekiwaniu na wize imigracyjna. Nie ma znaczenia do ktorego stanu lecisz  - wszedzie maja dostep do twoich danych. Wedlug mnie masz spore szanse ma zawrocenie na granicy.  Ale wiadomo ze nikt ci na 100% nie powie co sie stanie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...